Jump to content
IGNORED

Igr(ic)e su umetnost ili nisu, nastavlja se


Прслин

Recommended Posts

Одличан одговор. Побришите онда све наслове топика на енглеском.

 

Назад на игре. Србија не познаје такву институцију, али познаје Универзалну децималну класификацију и примењује је у свим библиотекама, од Народне до... Не знам другу. Градске? Да, Градске!. :fantom:

Link to comment
  • Replies 508
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    69

  • Caligula

    48

  • Krampa

    28

  • Miralem

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Одличан одговор. Побришите онда све наслове топика на енглеском.

 

Назад на игре. Србија не познаје такву институцију, али познаје Универзалну децималну класификацију и примењује је у свим библиотекама, од Народне до... Не знам другу. Градске? Да, Градске!. :fantom:

 

istinu zboris, tako je kako si napisao

Link to comment

Па написао сам "колико знам", а видиш да се нисам сетио ни Миралемових ни твојих љутих рана, на чему се извињавам.

 

 

 

Хвала на подсећању, поштовани колега.

 

Да ли је ико, било од цењене модерације, било од нецењене, упознат са Дјуиевом децималном класификацијом? Претпостављам да нико осим лубе није, јер да јесте сви би знали да нема потребе да слушате рантове симпатичног шарлатана Каубоја, нити изврсне аргументе нас са друге стране. Неко је већ обавио размишљање и анализу за вас и једино исправно је да урадите оно што налаже универзално прихваћен библиотечки код и да игре сврстате у исту групу где стоје у Конгресној библиотеци, као и у других 45.000 библиотека на свету - међу уметност.

 

Да бих вам олакшао гугловање свега овога и да бих показао да нећу одустати од борбе за истину и правду, крај аватара ћу уписати Дјуиев код 794.8, јер он означава видео игре и њихово место у нашој цивилизацији. :sleep:

 

evo kompromisa: na knjizevnost. moja prcija u svakom smislu. a i zna se da su scenaristi i pisci uvek i u svemu vazniji od drugih.

Link to comment

Па написао сам "колико знам", а видиш да се нисам сетио ни Миралемових ни твојих љутих рана, на чему се извињавам.

 

 

 

Хвала на подсећању, поштовани колега.

 

Да ли је ико, било од цењене модерације, било од нецењене, упознат са Дјуиевом децималном класификацијом? Претпостављам да нико осим лубе није, јер да јесте сви би знали да нема потребе да слушате рантове симпатичног шарлатана Каубоја, нити изврсне аргументе нас са друге стране. Неко је већ обавио размишљање и анализу за вас и једино исправно је да урадите оно што налаже универзално прихваћен библиотечки код и да игре сврстате у исту групу где стоје у Конгресној библиотеци, као и у других 45.000 библиотека на свету - међу уметност.

 

Да бих вам олакшао гугловање свега овога и да бих показао да нећу одустати од борбе за истину и правду, крај аватара ћу уписати Дјуиев код 794.8, јер он означава видео игре и њихово место у нашој цивилизацији. :sleep:

:thumbsup: 

 

Mindtrap_-_1989_-_Mastertronic.jpg

Link to comment

Тачно, део може и на спорт. Управо зато на Спорту постоји подфорум "Кладионица, фантази, зезалице и остале лепе ствари..." на коме сам управо пребројао 29 топика посвећених различитим варијацијама рол плејинг игара повезаних са фудбалом, америчким фудбалом, кошарком, бициклизмом...

 

Не морате да их пребацујете на Науку, није грешка што су сви ти топици на Спорту, грешка је што су игре на Науци. Пребаците их лепо на Уметност - не због мене и мог захтева, већ због постизање хармоније у универзуму. :sleep:

Link to comment

Stvarno, zašto se igre ne prebace na pdf umetnost*? To je jedino logično mesto. 

 

*možda promeniti ime pdf umetnost u pdf stvaralaštvo ukoliko je neko zapeo

Edited by McCabe
Link to comment

Mala deca ne razumeju Mark Rotka

 

Sta tu ima da se razume

 

Rotko je nepotrebno mistifikovan, njegovi radovi zakucavaju na prvu, ne treba obrazovanje za to

 

A igre na umetnosti, pa sto da ne, na djubriste sve moze da se instalira

Link to comment

Какве везе имају Ротко и Марио? Марк Ротко је Тетрис, a Марио је... Па, зависи који. Генерално можда Хуан Миро, али Yoshi's Island је више Фрида Кало.

 

А визуелно је само један део онога што су игре: ни филмове не процењујеш методом "о, какве лепе главе председника са којих виси ова плавуша, али нису завршене, овај Север северозапад личи на Стјуартов недовршени портрет Вашингтона".

Link to comment

:sleep:

 

Једини који данас мисле да игре нису уметност су они који их не играју.

 

KWsub.png

eaeTI.jpg

journey_by_sawuinhaff-d4vljzk.jpg

Edited by Прслин
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...