Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Stoji sve receno. Meni je prva reakcija na Skyrim, bilo nerviranje zbog suvise jednostavnog attribute seta. Ja sam recimo Morrowind igrao posle Obliviona, pa i nisam imao toliki hendikep. Pocetak jeste tezak, ma koju klasu da igras, ali se na kraju osecas bozanski mocno, kada skupis sve moguce iteme.

Link to comment

Koga interesuje, a pazario bi iz sentimentalnih razloga, na Steamu je trenutno popust na Civ4 i Civ5. 

 

Civ4 je 4.99 solo, a 7.49 sa svim mogućim packovima. Civ5 se ne sećam koliko je solo, ali je beše 12 evara sa brdom dodataka.

Link to comment

Instalirao Zenith, indie RPG i sada ne mogu da prekinem sa igrom. :lolol:  Borba je skroz retardirana, RPG elementi minimalni, no to ocigledno nije ni bila poenta autora. Igra sadrzi gomilu referenci iz drugih RPG igara (pojavljuju se recimo poznati FF likovi, sa malcice izmenjenim imenima). Tu su i poznate scene iz pojedinih filmova (zamke iz Indiana Jones and the Last Crusade). Trenutno sam na nekom ostrvu, a u pozadini pici muzika kao da sam u nekom klasicnom vesternu; zvizducem vec sat vremena, la la la. :D Da, dijalozi su odlicni; puno RPG klisea, simpaticno uklopljenih.

Link to comment

Probao sam Sorcerer King sinoc i mogu reci da je rec o pristojnoj strategiji. Malo drugacija situacija od uobicajene, tvoje snage su porazene i organizujes sve "iz pepela". 

Pomenuti Zenith je ok kao parodija RPG zanra, ali nista vise od toga.

Link to comment

ne znam sta da mislim o grim dawnu. u jednu ruku, previse je mracan cak i za 1 hack&slash (nedostaje mi titan quest :(), borbe su preterano monotone, questovi nezanimljivi, bestije™ jednolicne, a igra je i previse lagana. verovatno sam ja kriv sto sam se odlucio za normal, ali pisalo je da je to pravi nivo tezine za nas koji iz ovog zanra znamo za titan quest i diabla. ima tu neki sistem devotiona i duplih klasa koji deluje relativno kompleksno, ali na normalu nema nikakve potrebe udubljavati se u njega, jer se sve borbe ionako svode na besomucno kliktanje levog misa™. bossove sam uglavnom odradjivao tako sto sam summonovao vernog briarthorna i napujdao ga na ono sto treba pobiti, dok sam se ja strateski sklonio iza najblizeg zida. sve u svemu, ima tu dosta nedostataka.

 

u drugu ruku, predjoh citavu pricu nakon vise dana mnogocasovnog igranja. ne znam kako to objasniti... sad kad pokusam da se setim nekih detalja iz tog prelaska, na pamet mi pada samo onaj *klink* zvuk koji se cuje kada loot pada na zemlju <_<

Edited by Calavera
Link to comment

konacno instalirao i odigrao gta v, ispostavilo da se da na mom kompu radi super i nema onih problema s memory leakovima zbog kojih sam ga toliko odlagao <_< meni su prvih par sati s michaelom i franklinom bili i najbolji deo igre, misije deluju raznovrsnije nego ranije, a i prica fino funkcionise. avaj, sve to uglavnom pada u vodu kad upoznamo trevora. ja u principu nemam nista protiv upravljanja psihopatom, ali to mora da se izvede bas vesto da cela stvar ne bi delovala fejk, a to ovde nije bas i slucaj. misije s mucenjem i ubijanjem jelena su narocito  :yucky:

 

nije to toliki problem na kraju, navikne se covek i na njega, ali izbegavao sam ga vise nego drugu dvojicu. sve ostalo je super, switch mehanika je fin novitet, pljacke su zabavne, produkcija zapanjujuce megalomanska, dijalozi pristojni, muzika takodje... gta je gta, najmejnstrimskija™ igra na svetu, kvalitet se vidi na svakom koraku.

 

mini-igre znaju da omanu, upravo sam zavrsio triatlon koji traje pola sata, i bukvalno se svodi na drzanje dva dugmeta :D sta znam, valjda ima ljudi kojima je i tako nesto zabavno. ja nisam imao pojma u sta se upustam, kasno sam shvatio da cu na raspalom biciklu morati da obidjem kompletan los santos.

Link to comment

Dobar je GTA V

 

Meni Trevor najzabavniji za igranje iako je i mene maksimalno smorio lov na jelene. Mucenje ljudi mi nije tesko palo  :wicked:

 

Zanimljivo je odradjeno a nemam moralnih problema sa maltretiranjem bitova i bajtova. Zivotinjama cak ni u igrici ne volim da naudim.

Edited by katamaran
Link to comment

Dobar je GTA V

 

Meni Trevor najzabavniji za igranje iako je i mene maksimalno smorio lov na jelene. Mucenje ljudi mi nije tesko palo  :wicked:

 

Zanimljivo je odradjeno a nemam moralnih problema sa maltretiranjem bitova i bajtova. Zivotinjama cak ni u igrici ne volim da naudim.

 

normalno je to, na ljude smo vec oguglali. mada je to s mucenjem ipak prevrsilo meru, jos nisi mogao da dobijes zlato na toj misiji ako nisi iskoristio sve alatke  <_<

 

nego, ni ovoj verziji koju sam ja skinuo nije bio potreban social club da se normalno koristi. mozda je za original drugacije, sto je jos 1 plus piratizacije!

Link to comment

I ja skoro obrnuh tu peticu, pošto sam se najzad častio zvijerskim kompom.

 

Daleko sam zadovoljniji no četvrkom, definitivno najispeglaniji gta ikad. No calavera je uglavnom već sve lepo objasnio što se tiče pluseva, tako da se tu nema šta dodati, 1 potpis.

 

Što se zamerki tiče, moje su uglavnom vezane za narativ - priča je gotovo nepostojeća, kampanja traje prekratko, a i pacing mi je nekako bio čudan (iznenadio sam se baš kad skapirao da se bliži kraj, bio sam pod utiskom da sam na pola igre i da stvari tek treba ozbiljno da se zakuvaju).

 

Ali ajde, kapiram da kad čujemo gta priča definitivno nije prvo što nam padne ma pamet, a igra je generalno stvarno zavidno dostignuće

Edited by Ruxin
Link to comment

meni je prica u cetvorci bolje legla, mozda jer sam se poistovetio s nikolom srbinom! mada u sustini svaki gta pati od toga sto ima masovne ubice za protagoniste, tesko je naci valjani motiv za coveka koji jos u prvom setu misija pobije ljudi koliko i prosecni tornado u japanu, pa da je ne znam u kakvoj sirotinji odrastao...

Link to comment

mafia 3 izasla danas btw

 

:o  :Hail:

 

Jos da moze na moj prastari AMD Phenom II x4 965 Black edition sa 8 giga rama i HD7770 grafikom, i da konacno odigram neku igricu posle 215 godina pauze...

Link to comment
virginia se najlakse moze opisati kao interaktivni film u kojem dva fbi agenta istrazuju slucaj nestalog klinca. sto se gameplaya tice, krajnje je rudimentaran: igra konstantno drzi igraca za ruku, i sve sto moze da se radi je da se ide okolo i klikne levim misem™ kad se primeti nesto sto razvija radnju. dakle, na prvi pogled se radi o jos jednom smarackom walking simulatoru, ali eurogamer nalazi prave reci da opise zasto se svejedno mora odigrati:

Here, you interact via the reticule. As you move around the game's locations, the art direction polishing objects down to their smooth, low-poly Platonic ideals, you learn to keep an eye on the reticule at the middle of the screen. Most of the time, it's a dot. When you see something interesting, however, that dot expands to a small circle. Move in on the object and the circle eventually becomes a diamond, at which point - hey! - you can interact with it, opening a door, say, or tugging a loose panel away, or just picking up the check in a diner.

 

This adventure, whilst pacy and cinematic, is largely internal. You are in someone else's body, and you are often in control of their limbs, but you have not been granted direct access to their mind, their thoughts. Some things will always be beyond you, and that is where the real game lies.

 

Hence the reticule. That circle is telling you that they - the woman who threw away the lipstick, perhaps - find this interesting. They have highlighted it for special attention. And the point at which the dot becomes the circle, but before the circle becomes a diamond? That's not necessarily just because things are out of arm's reach. It's maybe because they are still thinking about it all. We are perhaps witnessing a thought forming, and evolving, a thought that will eventually lead to an action that we will be called on to initiate. A thought that we, for the most part, will have to reverse-engineer, or, at worst, have a flailing guess at.

 

virginia uspeva u onome sto malo koja druga igra uopste pokusava: daje igracu razloga da razmisli o svojim postupcima umesto sto mehanicki odradjuje ono sto se od nje/njega ocekuje. mislim da je to i jedini nacin da se uziva u igri, konstantno razmisljati o onome sto se desava na ekranu. dijaloga uopste nema, tako da igrac i nema nekog izbora do da sam pokusa da nadje smisao u onome sto vidi.
 
uglavnom, virginia je divno iskustvo. traje negde oko dva sata, sto se i ocekuje od 1 filma ^_^ evo kako izgleda demo:
 
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...