Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

"komunistička srbo-jugovina" :lol:
To je iz knjige Legende Zagrebačkog nogometa koja je izdana 1996, znači godinu poslije završetka rata, pa zato ima takve rečenice. Autor knjige je Zvonimir Amigo Magdić
Link to comment
To je iz knjige Legende Zagrebačkog nogometa koja je izdana 1996, znači godinu poslije završetka rata, pa zato ima takve rečenice. Autor knjige je Zvonimir Amigo Magdić
Ma kakve veze ima to sa ratom.Čovek je očigledno mrzilac Srba i bivše države.
Link to comment
Forumasi Ako ste zainteresovani da napravimo TEMPO-AKCIJU, gdje bih svako pridodao koji broj lista TEMPO iz proslosti. Kao za pocetak evo tri broja iz 1975 godine: TEMPO-1975 Hvala svima.
Uuuuu, ovo je extra... ;)
Link to comment
Forumasi Ako ste zainteresovani da napravimo TEMPO-AKCIJU, gdje bih svako pridodao koji broj lista TEMPO iz proslosti. Kao za pocetak evo tri broja iz 1975 godine: TEMPO-1975 Hvala svima.
Sjajna ideja.TEMPO mi je bio omiljeni list.Kupovao sam ga od 1982 do kraja 1991.U tom periodu nisam propustio ni jedan broj.Čuvao sam ih do 2000,a onda ih se rešio.Svih,sem što sam sačuvao sve postere,kao i dva broja;1000 i onaj kada je CRVENA ZVEZDA postala Evropski šampion u Bariju.
Link to comment

IN MEMORIAM: Josip KatalinskiJedan od najboljih fudbalera nekadašnje Jugoslavije Josip Katalinski preminuo je rano jutros u 64. godini života posle duge i teške bolesti.Katalinski je najveći deo svoje karijere proveo u Željezničaru iz Sarajeva. Za klub iz rodnog grada igrao je jedanaest godina (1964 - 1975). Jednu sezonu igrao je u mlađim kategorijama, a u Želju je došao iz Igmana.Za tim sa Grbavice odigrao je 230 utakmica i postigao 32 gola. Bio je član šampionske generacije, koja je 1972. godine osvojila jedinu titulu šampiona SFRJ.Trogodišnju inostranu karijeru (1975 - 1978) proveo je u Francuskoj braneći boje Nice. Karijeru je završio u 30. godini zbog povrede.Jedan od najbitnijih pogodaka postigao je u čuvenoj frankfurtskoj majstorici za odlazak na Svetsko prvenstvo 1974, kada je Jugoslavija savladala Španiju 1:0 i overila vizu za Mundijal u Nemačkoj. Te godine bio je i najbolji fudbaler Jugoslavije.Za "plave" je upisao 39 nastupa i deset golova.(MONDO)RIP

Link to comment

Ode Skija u vecnost. Ovekovecio se

protiv Spanije u majstorici za SP oodigranoj u Frankfurtu. Jugoslaviaj je bila nedeljama u euforiji; sa radio i TV stanica orila se pesma "Bili ste divni, bili ste sjajni,/ U Frankfurtu na Majni,/ U Frankfurtu na majni." a predvidjala se najmanje bronza na predstojecem prvenstvu. A ko bi i posumnjao s obzirom na sastav tima: Maric, Buljan, Hadziabdic, Oblak, Katalinski Bogicevic, Petkovic, Karasi, Surjak, Acimovic, Dzajic.
Link to comment

Pozdrav svima. Ovo je moj prvi upis na ovom forumu. Na drugim furumima sam pratio mrdjin rad jer sam i ja, ako vec ne jugo-nostalgicar, a ono bar fudbalo-nostalgicar. Nikako da se priviknem na ovo danasnje sranje od fudbala. Nije bas da zivim u proslosti ali mi internet omogucava da skupljam podatke koje me interesuju.U tom smislu treba mi pomoc. Datumi rodjenja, a moze i samo godine rodjenja, sledecih igraca - Damir Valec, Valija Becirspahic, Aleksandar Panajotovic. Branko Klenkovski. Ovo nema u mrdjinim albumima a nisam, mogao da nadjem po netu.Takodje me interesuje fudbalska sudbina Trifuna Mihajlovica. Na jednom sajtu sam nasao podatak da je rodjen 1947 godine. 70tih ga koliko znam nigde nije bilo. Bar u nasem fudbalu. Pozdrav

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...