Jump to content
IGNORED

Posao


borris_

Recommended Posts

Ne znam gde ovo da pitam, pa 'ajde ovde.

Čitao sam da se od ove godine primenjuje novi zakon o paušalcima, čitao sam o onom famoznom testu samostalnosti i ono je stvarno katastrofa, a moje pitanje je - da li zaista ima ljudi koji rade na crno za inostrane kompanije? Da li ti ljudi koji rade na crno ipak plaćaju sebi npr. penziono osiguranje? Kako funkcioniše sve to ukoliko paušalac padne test samostalnosti? Čitao sam da neki otvaraju svoj DOO, ali me interesuju ovi koji rade na crno.

Link to comment
On 1.8.2020. at 7:48, Pramheda said:

Ne znam gde ovo da pitam, pa 'ajde ovde.

Čitao sam da se od ove godine primenjuje novi zakon o paušalcima, čitao sam o onom famoznom testu samostalnosti i ono je stvarno katastrofa, a moje pitanje je - da li zaista ima ljudi koji rade na crno za inostrane kompanije? Da li ti ljudi koji rade na crno ipak plaćaju sebi npr. penziono osiguranje? Kako funkcioniše sve to ukoliko paušalac padne test samostalnosti? Čitao sam da neki otvaraju svoj DOO, ali me interesuju ovi koji rade na crno.

čini mi se da se nešto pisalo o tome na ovoj temi... možda ti nešto bude od koristi.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 years later...

Koliko je značajno imati danas ATS (Applicant Tracking System) compliant CV i LinkedIn stranicu, iako se ne radi o pozicijama u IT sektoru? Koliko više čitam o tome, ispada da old school umiveni i ispolirani CV sa navedenim iskustvom i veštinama nije više dovoljan, jer ATS botovi skeniraju sve pa onda to ide kod HR recruitera...

Ima li ko informaciju s one strane stola, iznutra? 

Link to comment

Imam jedno pitanje, ako neko zna, treba mi kako se kreću početničke plate u kontrolingu po srpskim firmama...

 

Ali ono, završio faks, hoće da radi u kontrolingu koliko može da se dobije?

Link to comment

Pozdrav raja, brat ganja neki dodatni posao (pored osnovnog 8 sati dnevno) online fazon na 2-4 sata, pa me interesuje da li neko ima neke ideje. Pravnik po profesiji (ne radi u struci na žalost), govori engleski jezik perfektno, njemački neka osnova, informatički pismen vjerovanto bi se mogao priučiti za neki minimum it znanja. Možda neko ima neka iskustva, savjete, razmišljao je o fazonu kol centra za inostranstvo ili neki dispečerski posao. Hvala unapred

Link to comment
On 18. 12. 2023. at 15:53, vookela said:

Koliko je značajno imati danas ATS (Applicant Tracking System) compliant CV i LinkedIn stranicu, iako se ne radi o pozicijama u IT sektoru? Koliko više čitam o tome, ispada da old school umiveni i ispolirani CV sa navedenim iskustvom i veštinama nije više dovoljan, jer ATS botovi skeniraju sve pa onda to ide kod HR recruitera...

Ima li ko informaciju s one strane stola, iznutra? 

Prvi put cujem za ovo ali ima smisla, previse je prijavljenih za maltene bilo koji posao. Znam da su ranije rekruteri sami trazili samo key words, logicno mi je da su to prepustili nekom programu ako ga ima.

 

Ako te ne zovu na intervjue ja bih probao da optimizujem koliko god je moguce. Na kraju naravno najvise zavisi koliko ti je skill koji nudis u deficitu. Tako moja sestra koja trazi posao za PM/Sales/IT menadzera tesko dobija pozive iako ima dobar CV, sa druge strane drug koji radi neki dinosaurus od software-a je stavio veliki slovima na Linkdin profil da ne trazi posao i opet ga non-stop zasipaju ponudama.

  • Hvala 1
Link to comment
On 26. 12. 2023. at 11:32, Jesper23 said:

Pozdrav raja, brat ganja neki dodatni posao (pored osnovnog 8 sati dnevno) online fazon na 2-4 sata, pa me interesuje da li neko ima neke ideje. Pravnik po profesiji (ne radi u struci na žalost), govori engleski jezik perfektno, njemački neka osnova, informatički pismen vjerovanto bi se mogao priučiti za neki minimum it znanja. Možda neko ima neka iskustva, savjete, razmišljao je o fazonu kol centra za inostranstvo ili neki dispečerski posao. Hvala unapred

takvi poslovi su retko part-time,a i full tim nije neka kinta.

Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

Samo da dodam da dispecari znaju da zarade za Srbiju solidne pare ako imaju talenta a radis od kuce.

Osim poznavanja jezika, pretpostavljam da je potrebno poznavanje i određenih dispeč softwera, mada kontam da se to da lako savladati. Ne znam da li imaju neki kursevi ili online seminari, pa da to ganja kako bi bustovao cv. 

Link to comment
9 minutes ago, Jesper23 said:

Osim poznavanja jezika, pretpostavljam da je potrebno poznavanje i određenih dispeč softwera, mada kontam da se to da lako savladati. Ne znam da li imaju neki kursevi ili online seminari, pa da to ganja kako bi bustovao cv. 

Ja sam imao jednog druga koji je to radio (nazalost pokojan covek). Elem, ne secam se da mi je pricao da je taj software problem, vec vise da moras da imas talenta da pravis te ture, da najbolje iskoristis vozace dok se krecu po USA. Kaze da bukvalno to odredjuje koliko ce ko napredovati u poslu i zaraditi.

Link to comment
11 hours ago, Jesper23 said:

Osim poznavanja jezika, pretpostavljam da je potrebno poznavanje i određenih dispeč softwera, mada kontam da se to da lako savladati. Ne znam da li imaju neki kursevi ili online seminari, pa da to ganja kako bi bustovao cv. 

Moj klinac radi dispeč.A pošto radi remote, a ja radoznao :D 

 

Sve se tu svodi na iskustvo, da poznaješ teritoriju i da kalkulišeš dal se isplati.Imaš fiksne troškove, a imaš i one koji variraju i tu iskustvo igra ulogu.Isto tako ni jedan vozač ne voli da čeka ili da se vozi prazan :D I naravno da si što opušteniji jer vozači nisu akademici, pa kad dodje do problema prete,psuju i ostalo.

 

Ali bez iskustva teško da može da se radi part-time.Gotvo pa nemoguće.

 

Ono što je dobra strana posla je što ako si dobar brzo možeš da se osamostališ.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...