Jump to content
IGNORED

Posao


borris_

Recommended Posts

SR 62 bn Makkah metro project launch in 2014JEDDAH: P.K. ABDUL GHAFOUR | ARAB NEWS STAFFPublished — Sunday 7 July 2013Last Update 17 July 2013 7:12 amThe SR 62 billion new Makkah public transport system, including a metro with four lines and 88 stations and a fast bus service network, will bring about dramatic improvement in transport of pilgrims and citizens in the city, said Makkah Mayor Osama Al-Bar.He said the first phase of the project, costing around SR 25.5 billion, would begin by the middle of next year. It will be completed in three years.There will be underground lines in areas surrounding the Grand Mosque until the third ring road, while the lines beyond that region will be built on suspended bridges, he said.The first phase includes construction of a 30-km line from Um Al-Qura University in Abidiya to Sayeda Aisha Mosque.Al-Balad Al-Ameen, a company owned by the Makkah Mayoralty, conducted a technical study on the metro, which will be implemented by Makkah Railway Company.Systra, a French consultancy, and BW Engineers from Germany are also involved in the project.The bus service will be integrated with the metro system, Al-Bar said, adding that the speedy bus service would link various parts of the city, covering 60 km with 60 stations.There will be a local bus service to areas not covered by the metro and speed bus network.The local buses will cover 65 km between the Grand Mosque and surrounding residential districts.In addition, there will be feeder bus services for the metro system. He said the public transport scheme is to be completed in 10 years in three phases.Makkah Gov. Prince Khaled Al-Faisal will launch a two-day workshop on the project at Jeddah Hilton today.A consultancy service contract will be signed with a British company for project management.The governor has set up a 11-member committee, chaired by Deputy Gov. Abdul Aziz Al-Khodairy, to monitor the project. Al-Bar also disclosed plans to implement a project to link the Mashair Railway with Makkah in Shesha and the Haramain Railway station in Rusaifa.
Link to comment
Nije ta cifra u pitanju. :)To sa bijelom kosom je naa interna sala jer imamo dosta "penzionera" koji nam dolaze iz SNCF-a i RATP-a (a oni su najtrazeniji).
Imao sam svojevremeno sefa, 33 godine, program menadzer na 250K.Nijedna bela.Najzanimljivije u vezi njega je bila nepoznanica kako je uopste uspeo da dodje do pozicije i da pluta.Zavrsio filozofiju, tehnicko znanje 0, nikada imao misljenje o bilo cemu. Bio je apsolutna propusna cev. Kazu mu nesto direktori da se uradi, on samo `forward email`. Samo je to radio, forward, klimanje glave na sastancima i ponekad kaze nesto sto se podrazumeva. Uzeo je svojih 250 za godinu, onda su ga isutirali pa sad merka drugu zrtvu.I da, ima +10 godina iskustva. IT projektni menadzment. Edited by noskich
Link to comment
a arhitektica je otisla iz projektovanja na faks zbog paracenim da nije bas dobro
Valjda zavisi i gde. Bivsi kolega je emigrirao odavde u Perth i kaze da se bas dosta (g)radi.
Link to comment
Imao sam svojevremeno sefa, 33 godine, program menadzer na 250K.Nijedna bela.Najzanimljivije u vezi njega je bila nepoznanica kako je uopste uspeo da dodje do pozicije i da pluta.Zavrsio filozofiju, tehnicko znanje 0, nikada imao misljenje o bilo cemu. Bio je apsolutna propusna cev. Kazu mu nesto direktori da se uradi, on samo `forward email`. Samo je to radio, forward, klimanje glave na sastancima i ponekad kaze nesto sto se podrazumeva. Uzeo je svojih 250 za godinu, onda su ga isutirali pa sad merka drugu zrtvu.I da, ima +10 godina iskustva. IT projektni menadzment.
Imam i ja jednog takvog u Danskoj (Englez). Project manager. Samo radi `forward email` od klijenta. Cak ni to dobro ne radi jer cesto proslijedi pogresnoj osobi.kada sam dosao u ovu firmu imao sam +10 godina iskustva u telekommunikacijama ali su mi rekli da treba da imam iskustva u bransi i to minimum 10 godina. Sada je situacija bolja iako jos nemam tih 10 god iskustva u bransi ali sam radio na zanimljivim projektima tako da CV prolazi.
Link to comment
Imao sam svojevremeno sefa, 33 godine, program menadzer na 250K.Nijedna bela.Najzanimljivije u vezi njega je bila nepoznanica kako je uopste uspeo da dodje do pozicije i da pluta.Zavrsio filozofiju, tehnicko znanje 0, nikada imao misljenje o bilo cemu. Bio je apsolutna propusna cev. Kazu mu nesto direktori da se uradi, on samo `forward email`. Samo je to radio, forward, klimanje glave na sastancima i ponekad kaze nesto sto se podrazumeva. Uzeo je svojih 250 za godinu, onda su ga isutirali pa sad merka drugu zrtvu.I da, ima +10 godina iskustva. IT projektni menadzment.
Zvuci kao moja sefica, s tim da ona "forvertuje" mailove.
Link to comment

A koji je input PM-? Mislim znam okvirno, ali pitam vas operativce.Ako je organizacija, facilitation i tako to, onda je 250k too much za tako nizak nivo odgovornosti.

Link to comment
Valjda zavisi i gde. Bivsi kolega je emigrirao odavde u Perth i kaze da se bas dosta (g)radi.
bas u pertusveze zavrsila, radila u projektovanju, mnogo posla za malo para i vratila se na faksmoguce je da je malo para relativan pojam, a mozda i ima nekih drugih razloga
Link to comment
A koji je input PM-? Mislim znam okvirno, ali pitam vas operativce.Ako je organizacija, facilitation i tako to, onda je 250k too much za tako nizak nivo odgovornosti.
Njegov input nije bio nikakav. Radili smo u project management office tako da je input trebao da bude poboljsavanje izvestaja, metodologije, dokumentacije, procesa, zaposljavanje novih kadrova... sve i svasta sto nije direktan rad na ostvarivanju ciljeva projekta, a sto omogucuje da do njega dodje i da se moze pratiti i kontrolisati.Lepota PMO-a je upravo taj nizak nivo odgovornosti, ali je zato cena nepostojanje obima rada (scope). Radis sta god treba da se radi, dok PM u dostavi samo kaze izvinite to nije u sklopu ovog projekta.Opet se ne bih menjao, PMO je mama. Zanimljivije je da radis razlicite stvari, a uglavnom nije previse stresno. Edited by noskich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...