Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

Izracunati & izgraditi - to mu svakako dodje kao deo jednog procesa koji nema mnogo veze sa ovim sto je tema topika jer (bar iz mog skromnog iskustva) ovi sto crtaju (vidi pod "kurs ikebane" na BU) imaju slab ili nikakav respekt prema ovima sto racunaju i/ili grade (vidi pod "vishe shkola" na BU)... Ili - sto bi rekli:
nisi u pravu.inzinjerstvo je deduktivan proces, arhitektura induktivan, inzinjeri /najprostije receno/pretvaraju fantazmagoriju u stvarnost.calatravi, tako cesto spominja na ovom topiku, upravo taj inzinjerski background pomaze u arhitekturi, pogotovu njegovi mostovi.bbtw, ti li si demo?
Link to comment
da, dirljivo - poput 'naucnog centra' hadidove, gde izazovni dinamizam forme pokriva programski vrlo siromasan sadrzaj.022505.jpg
obozavam zahu. zena ostavlja bez daha, realno. si video njenu kujnu? :lol: u muzeju su morali da mole ljude da ne cackaju previse :fashisto: zaha_hadid_island_dupont_corian.jpgFEATURE-zaha_dubai_1.jpgovo valjda treba da bude u Dubaiu, ne secam se dal je pisalo da je u planu ili su samo nacrti, kao sto je nesto za Japan tamo radila pa ipak nije ni poceta gradnja Edited by I'm with the pilots
Link to comment

Lisboa, Gare do Orienten652017672_249134_5870new.jpgјеs ova mozda losija, al je moja -_- It was designed by Santiago Calatrava and finished in 1998 for the Expo '98 world's fair in Parque das Na??es, where it is located.and by night:800px-Light_City.jpg

Link to comment

A sad: zasto je Kalatrava ovoliko omiljen... I zasto dah zastaje pred njegovim ostvarenjima?Pa, nije covek bezao sa casova geometrije! Kao sto vidimo, ne da je ima u malome prstu, nego u nevidljivom patrljku zanoktice na malom prstu! :lol:00330072CalatravaSmall.jpgKako se igra sa ovim konJoidima vranim... :o

Link to comment

Juuuu :o pa ja sam propustila kompletnu prvu stranu ovog topika. Otud ponavljanje Calatrave i Gare do Oriente, sad mi glupo da brisem...Ako nista drugo bar nam se ukusi poklapaju :)

Link to comment

Ko to kaze, klePece & laze da arhitekte danas nisu zvezde?simpsons1.jpg:lol: A kako ne bi covJeeeeeeeeek, kaaaad voli... da mu zgrade igraju?99_disney_concert_hall_lg.jpg(Diznijev Concert Hall... a kad moze za Diznija, sto ne bi i za Simpsone? :lol: )

Link to comment

mozda zastane substancija, a ne dah.da li nam vecito izmice totalitet arhitektonskog prostora - gotovo s pocetka, jer ga opisujemo opsirnim fusnotama sintaksom projektivne geometrije - tokom materijalizacije, kada mastarimo o transfiguraciji i pobedi nad suncem entropije, odnosno na kraju, kada ga predajemo prepustamo ostavljamo napunjenog namenom?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...