Jump to content
IGNORED

Fest 2017


FPLS

Recommended Posts

Sad odgledala u Fontani.

Ako se uzme u obzir da sam karte za film kupila prošlog vikenda nasumično, samo zbog naslova*, i ubola poslednje slobodno mesto u sali (prvi red, sedište 1 levo) - film je prijatno iskustvo.

Volim Ninu Hos i ne smeta mi sporost filma. Međutim, nešto mi je nedostajalo da se uživim u njihove priče i živote. Nešto nedostaje.

 

*ja sam redak komad budale koji od celog Njujorka najviše voli Long Ajlend i ima životni cilj da se dokopa Montauk-a sledeći put kad ode tamo

 

Pa može da bude to što se glavni lik zapravo ne otključava emocionalno, već uglavnom intelektualizira. Stub njegovog problema i životnog puta uopšte je otac, koga baš pominje u monologu na početku, a i kasnije. Neka moja teza je da je, za muško dete, neophodno da otac otvori svoje emocije prema njemu. Ako to ne učini onda sin nasleđuje samo obrazac ponašanja i ne oseća se sigurno da zakorači izvan toga. To je, ja mislim slučaj i kod glavnog lika u ovom filmu. On je nekoliko puta u javnim nastupima, kada bi ga pitali da li je menjao stavove, odgovarao kako "on nije drvo pa da stoji na jednom mestu", već je "kao životinja koja ide okolo i traži...". Ali je zapravo on drvo u svom emotivnom životu, što se vidi kada se prema njegovoj životnoj priči kontrastira životna priča lika koga igra Nina Hos.

Link to comment

Ima intervju sa Šlendorfom u današnjoj "Politici"

 

Izgleda da je Nina Hos jako lepa, ne samo na filmu

 

 

 

„Повратак у Монтаук” сте радили као неко ко је поново заљубљен, учинило ми се?

Није вам се учинило, био сам све време заљубљен у глумицу Нини Хос! И то толико да стално купујем часописе на чијим смо насловним странама она, онако лепа и висока, и ја овако мали, стар и ћелав! Она је стварно изнад моје лиге.

Нина Хос је била моја муза на снимању овог филма. Она је дивна и као глумица и као особа. Стално сам јој доказивао свој љубав и цео тим се забављао. Само сам могао њу да замислим у улози Ребеке, жене која се враћа из једне љубавне прошлости и као равноправну партнерку Стелану Скарскарду у главној улози. Због Нине сам интервенисао и у сценарију преобративши лик чувене адвокатице која је требало да буде Американка у лик Немице која тај посао као експерт обавља у Њујорку.

 

 

Link to comment

Danas gledao Lov na Divljake. Pravi feel good movie za nedeljno popodne. komonto bi mogao i u mainstream distribuciju :)

Link to comment

Izgleda da je Nina Hos jako lepa, ne samo na filmu

To se vidi u svakom njenom filmu. Mislim to da nije lepa samo na filmu.

 

Hvala za objašnjenje o glavnom junaku. Moguće da je to po sredi.

Link to comment

Odgledao Paterson a bolje da nisam. Po meni daleko najlosiji Dzarmus. Sve vreme sam se osecao kao da gledam dosadnijeg rodjaka Forest Gampa.

Link to comment
  • 10 months later...

Olivier Assayas je radio scenario za film Polanskom. To mu je verovatno najkvalitetniji film na kojem je radio do sada u karijeri. Čini mi se onako na neviđeno...

 

 

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment
  • 3opge locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...