Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

tako je, svuda može da se desi manijak i svuda ima neki procenat ljudi koji će da relativizuje stvari, prebacuje krivicu gde ne treba ili da ne veruje da su ljudi bili na mesecu. možda je to pitanje praga tolerancije ali ja stvarno nisam video lavinu takvih komentara na na b92 i blicu koje jedino čitam online. novinski članak u tom stilu nisam video ni jedan dok ovde nisu bili postovani linkovi. činjenica je da je proguran novi zakon, u javnosti su u ogromnoj većini reakcije kakve bi trebale da budu i sad se na osnovu dva članka i par komentara koji bodu oči izvode zaključci o zaveri i kampanji. ako kampanja i postoji ona je neuspešna i javnost je skoro potpuno okrenuta protiv njenih ciljeva osim malog procenta "manijaka".

 

 

Ako sam te razumeo, tvrdiš da ne postoji kampanja u Politici?!?

ako je tako, onda dobro™

 

Među komentarima što sam viđao na fb-u je baš puno onih koji napadaju žrtve, relativizuju, kojima su svi drugi krivi a pre svega feministkinje i majke koje ne daju decu manijakalnim očevima... same su to tražile, istina je negde u sredini, i tako dalje. Uopšte ne delim tvoj utisak da je javnost jednoglasna u osudi ovih zločina. A ako društvo ne može biti jednoglasno u osudi ovakvih zločina... onda jebeš takvo društvo.

 

edit: a da ne spominjem opštu sprdnju kada je uvođen novi zakon protiv nasilja u porodici...

Edited by Frile
Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    774

  • radisa

    721

Top Posters In This Topic

Posted Images

tako je, svuda može da se desi manijak i svuda ima neki procenat ljudi koji će da relativizuje stvari, prebacuje krivicu gde ne treba ili da ne veruje da su ljudi bili na mesecu. možda je to pitanje praga tolerancije ali ja stvarno nisam video lavinu takvih komentara na na b92 i blicu koje jedino čitam online. novinski članak u tom stilu nisam video ni jedan dok ovde nisu bili postovani linkovi. činjenica je da je proguran novi zakon, u javnosti su u ogromnoj većini reakcije kakve bi trebale da budu i sad se na osnovu dva članka i par komentara koji bodu oči izvode zaključci o zaveri i kampanji. ako kampanja i postoji ona je neuspešna i javnost je skoro potpuno okrenuta protiv njenih ciljeva osim malog procenta "manijaka".

 

stvari možemo gledati iz ugla počinioca koji je maloletan po arbitrarno određenoj granici izvedenoj prema proseku ili iz ugla potencijalne sledeće žrtve koja može da naleti jadnom počiniocu za izvesno vreme.

 

Svako vadjenje zakljucaka iz komentara po medijima je potpuna besmislica, a i tako uzet mislim da ti utisak nije skroz na mestu. Protiv ovakvih stvari nije dovoljno da bude vecina komentara - sve ispod tolike vecine da se drugo glediste uopste ne cuje je vec previse.

Ostaje jedini podatak koji sigurno znamo - najstariji i najcenjeniji list kod nas veoma dugo gura odredjenu agendu koja je u najmanju ruku bolesna. Ugao koji tu scenu otkriva u najcrnjem svetlu je sto se radi o listu za one koji su nesto iznad onih koji ozbiljno citaju informer, alo i slicne listove, tako da spustanjem nanize moze da se dobije samo ruznija slika. Taj sloj ljudi o kome pricam su neki stariji, nesto konzervativniji ljudi, neskloni ekstremnom ponasanju. Kad su i oni publika za "kurve ruse srpstvo" onda mladji, nadrkaniji i neobrazovaniji mogu biti samo gori.

P. S. Molim te prestani da pominjes zakon kao primer za bilo sta, to je argument koji je na jako mnogo nacina besmislen, gubljenje vremena je i pricati o njemu.

Link to comment

bilo bi lepo uvesti neku zabranu komentarisanja komentara. missim, jebote, ako procitam 3 komentara na bilo koju vest, jedan ce biti potpuno malouman. drugi ce tvrditi da je sve suprotno od onog kako jeste, jer nas mediji lazu. svi mediji na svetu. treci ce biti bot koji ce hvaliti vlast.

 

zatim, nasuprot relativizatorima stoji histericna gomila. koja bi menjala zakon cim se neko vece sranje dogodi- a tu je i slinava vlast, koja zakon menja nakon toga, pod pritiskom. nije problem kad 100 zena bude premlaceno ispred centra za socijalni rad, nego se ceka da jedna bude ubivena. takodje se niko ne bi obazirao na cupanje noktiju i polivanje benzinom ako pocionioc ima 18 godina. ako je par meseci mladji, to vec postaje alarmantno i paradigma stanja u drustvu i ajde da spustamo granicu maloletnosti na 12 godina.

Link to comment

pff kao da cu da se pravdam sad? imas moderaciju tamo, ja ti ne primam prituzbe od membersa, sowwyyy :cry:

 

@arheolog

gledni nase odredbe na ovu temu pa reci sta tebi tacno smeta ovde? sta nije dovoljno?

 

Odmeravanje kazne maloletničkog zatvora

Član 30

Sud će starijem maloletniku odmeriti kaznu maloletničkog zatvora u granicama koje su ovim zakonom propisane, imajući u vidu svrhu maloletničkog zatvora i uzimajući u obzir sve okolnosti koje utiču na visinu kazne (član 54. Krivičnog zakonika), a posebno stepen zrelosti maloletnika i vreme koje je potrebno za njegovo vaspitavanje i stručno osposobljavanje.

Starijem maloletniku za određeno krivično delo sud ne može izreći kaznu maloletničkog zatvora u trajanju dužem od propisane kazne zatvora za to delo, ali sud nije vezan za najmanju meru propisane kazne.

da li to znači da može manje od minimuma. to se dešava ponekad i kod punoletnih. mislim da je zakonom predviđen minimum zaista minimum.

 

ili znači da može i više od minimuma?

Link to comment

bilo bi lepo uvesti neku zabranu komentarisanja komentara. missim, jebote, ako procitam 3 komentara na bilo koju vest, jedan ce biti potpuno malouman. drugi ce tvrditi da je sve suprotno od onog kako jeste, jer nas mediji lazu. svi mediji na svetu. treci ce biti bot koji ce hvaliti vlast.

 

zatim, nasuprot relativizatorima stoji histericna gomila. koja bi menjala zakon cim se neko vece sranje dogodi- a tu je i slinava vlast, koja zakon menja nakon toga, pod pritiskom. nije problem kad 100 zena bude premlaceno ispred centra za socijalni rad, nego se ceka da jedna bude ubivena. takodje se niko ne bi obazirao na cupanje noktiju i polivanje benzinom ako pocionioc ima 18 godina. ako je par meseci mladji, to vec postaje alarmantno i paradigma stanja u drustvu i ajde da spustamo granicu maloletnosti na 12 godina.

 

Ima ta fora da ljudi kad se desi neko sranje imaju jaku potrebu da nesto urade. Nije toliko bitno sta, ali daj da nesto uradimo da se ovo ne ponovi. To mozes videti kod tih bas gadnih zlocina ili terorizma. Meni je oduvek zvucalo nelogicno da treba nesto da se uradi sa bezbednosne strane oko tipa koji napravi eksploziv u kucnim uslovima i raznese se na stanici. Ili oko nekoga ko otme coveka pa ga monstruozno muci na neke psihopatske nacine. Ti kad pogledas racionalno na to, nista sto uradis nece moci to da spreci, sve sto mozes je da otezas svim normalnim ljudima zivot u pokusaju da ispadne da si nesto uradio.

Jedina stvar koju mozes je neka drakonska kazna ili da se zakon napravi jos ostrijim. To sve ne vodi nicemu, naravno, jer taj lik koji ce nekoga muciti i zapaliti ne jebe puno koja je tacno propisana kazna.

Meni je tu dobar primer Norveska, pa kad se ovde pricalo kako treba Brejviku vaditi creva i vesati ga za njih, a oni mu dali zatvor sa plej stejsnom i uslove bolje od onih koje ima srpska radnicka porodica. Jebiga, moze to nekome delovati kao debilizam, ali njihove statistike kazu da nesto dobro rade. 

Isto kao sto statistike kazu da smrtna kazna ne smanjuje broj ubistava, koliko god starozavetni pristup nekome bio logican.

Link to comment

Ako sam te razumeo, tvrdiš da ne postoji kampanja u Politici?!?

ako je tako, onda dobro™

 

U Politici postoji nešto odvratno, trulo i smrdljivo. Oko toga nema spora.

 

E, sad, da li je u pitanju svesno osmišljena kampanja ili nešto drugo? Ne mogu ništa da tvrdim, mada potpisivanje izmišljenih stručnjaka™ uz ukradene fotografije glumaca sa interneta zaista upućuje na nekakvu agendu.

 

Ipak, ja bih podjednaku šansu dao još jednom scenariju: da tu nikakva kampanja nije potrebna jer je generalna društvena zatucanost u Srbiji dosegla takve razmere da raznorazni ženomrsci i paranoici svih fela sada naprosto čine mejnstrim. Ili barem onaj tradicionalni mejnstrim koji se ispoljava kroz tradicionalne medije, institucije i strukovna udruženja. Tamo sve pršti od pomenutih degenerika zakucanih u rano XIX stoleće, čiji idiotski umovi su još jedino od koristi državnobezbednjačkoj ekipi koja ih gura kroz taj raspali mejnstrim koliko god može.

 

Ali uvek vredi ponoviti: ilovača će sve to lepo da reši jer je ilovača zakon.

Link to comment

Ali uvek vredi ponoviti: ilovača će sve to lepo da reši jer je ilovača zakon.

 

optimisto :fantom:

 

bez šale, mnogo više "ženomrzaca i paranoika svih fela" srećem u mlađim generacijama od moje, nego u starijim.

 

a što se tiče politike, potpuno sam ubeđen da je u pitanju svesno osmišljena kampanja, naročito onaj njen deo koji je išao u vreme kad je trebalo "pripremiti teren" za eventualnu sudsku dodelu dece siniši malom. e, sad, da li im se to malo i otelo posle, ne znam, a i zabole me.

Link to comment

U Politici postoji nešto odvratno, trulo i smrdljivo. Oko toga nema spora.

 

E, sad, da li je u pitanju svesno osmišljena kampanja ili nešto drugo?

 

Eee, voleo bih da je u pitanju svesno osmišljena kamapnja. Nismo inače takvi, ali stigla direktiva, postavljen novi glodur, i tako dalje...  Vučić navukao traumu od babe i bureta, pa se plaši jakih žena.

 

Međutim, život je u principu mnogo jednostavniji, i bojim se da su takva pisanja u Politici odraz našeg proseka, odnosno što reče P.Đ. "odraz odvratnog stepena suštinskog neobrazovanja".

Link to comment

Pa da, i meni nekako vuče na to. S tim da ja optimistički mislim da taj prosek ipak ne važi izvan tog mikrosveta u kojem obitavaju tzv. mediji, tzv. institucije i tzv. esnafi, sve pod kontrolom tzv. bezbednosti. Čak i ova šaka jada zaista obrazovanih ljudi u Srbiji bi mogla da napravi veliku razliku kada bi dobila mogućnost da malo prodrma taj mikrosvet.

Link to comment

Ova pljuvacina po drustvenim mrezama po nekom anonimusu koji je razmisljao na temu drustva i estetike i smislio predlog za novu zastavu je pravi doom. Serem im se kroz krunu pravo orlu na glavu.

Link to comment

Ova pljuvacina po drustvenim mrezama po nekom anonimusu koji je razmisljao na temu drustva i estetike i smislio predlog za novu zastavu je pravi doom. Serem im se kroz krunu pravo orlu na glavu.

 

Ju šta ti je zlatni crnogorski  orao skrivio?

Link to comment

Ova pljuvacina po drustvenim mrezama po nekom anonimusu koji je razmisljao na temu drustva i estetike i smislio predlog za novu zastavu je pravi doom. Serem im se kroz krunu pravo orlu na glavu.

tumblr_mpkx4poc4d1re204ao1_500.png?w=490

Link to comment

Ova pljuvacina po drustvenim mrezama po nekom anonimusu koji je razmisljao na temu drustva i estetike i smislio predlog za novu zastavu je pravi doom. Serem im se kroz krunu pravo orlu na glavu.

 

+1. dečko napravio svoj predlog, nije baš da ima moć da na silu izmeni simbole

Link to comment

pff kao da cu da se pravdam sad? imas moderaciju tamo, ja ti ne primam prituzbe od membersa, sowwyyy :cry:

 

@arheolog

gledni nase odredbe na ovu temu pa reci sta tebi tacno smeta ovde? sta nije dovoljno?

Ne treba da se pravdaš, samo nemoj da izigravaš nekog nadmenog kabadahiju koji je kao strašan baja pa propisuje ko će šta da piše ili ne.

 

I da, baš me zabole stojko da li ti primaš pritužbe ili ne. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...