Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

nisam nasao adekvatnije mesto, pa da pitam ovde

ima li neko (skorije) iskustvo sa geometrima?

zanima me pre svega cena njihovih usluga

imam neke tri parcele, ukupne povrsine nesto vise od 20 ari i ovaj jedan sto sam ga zvao trazi 250e

mogu samo da ti prenesem svoje iskustvo kod legalizacije vikendice u ljiškoj opštini. godine 2010. 50€ za geodetski snimak parcele od 28 ari koji je priložen uz zahtev za legalizaciju i 100€ za izradu situacionog plana svih objekata na tom placu za upis u katastar.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    667

  • mire

    514

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    404

nema žiška, sve je regularno.

skidanje paučine i prašine se podrazumeva.

ako su stvarno nauljene firnajzom imaj u vidu da se kod nas cesto koriste jeftinija, nesusiva ulja, tako da je mala verovatnoca da je laneno

 

u tom slucaju je bolje da izbegnes vodene emajle i da ides na klasiku, alkidni emajl na bazi dugouljnog alkida, osnovna + zavrsna

 

u principu, ovi premazi su podlozni zucenju, tako da mozes da se raspitas koji manje zute kod svog prodavca, a siguran metod je da zemis starinski autoreparatur za zavrsnu

Link to comment

ako su stvarno nauljene firnajzom imaj u vidu da se kod nas cesto koriste jeftinija, nesusiva ulja, tako da je mala verovatnoca da je laneno

 

u tom slucaju je bolje da izbegnes vodene emajle i da ides na klasiku, alkidni emajl na bazi dugouljnog alkida, osnovna + zavrsna

 

u principu, ovi premazi su podlozni zucenju, tako da mozes da se raspitas koji manje zute kod svog prodavca, a siguran metod je da zemis starinski autoreparatur za zavrsnu

 

upravo želim da izbegnem neku farbu koja će brzo da požuti.

ajde kad budeš imao vremena napiši koju reč o tom starinskom autoreparaturu.

 

nemam pojma da li je zaista laneno ili ne jer je impregnirano pre sigurno 90 godina.

pitaj boga čime su ih mazali. po boji, lep mahagoni, liči na firnajz.

Link to comment

ako je toliko staro onda mislim da mozes preko bilo sta i najverovatnije je ukuvano laneno ulje

 

ako hoces lepu belu koja ne zuti onda mozes i vodeni emajl, on je na bazi core shell akrilata, ne smrdi i brzo susi, probaj prvo na malo i posle sve zavrsi tako, maxima, jub, ima toga valjda

 

drugi izbor je klasika, osnovni premaz na bazi dugouljnog alkida, a od rastvaraca je tu benzin za lak koji se u farbarama zove uljani razredjivac

 

ovde je vezivo na bazi ulja koja su podlozna zucenju, sojino ili suncokretvo

 

zato je za zavrsni dobro uzeti autoreparatur zato sto u vezivu za ovu namenu nema pridnih masnih kiselina, tu se upotrebljavaju sinteticke

 

ovaj autoreparatur je klasicni 1k, verovatno ima u svakoj farbari, to nemam pojma, ne zalazim

 

ovaj klasicni kombo ce duze da smrdi, to ne moze da se izbegne

Link to comment

nisu u boji drveta.

na osnovu boje bih rekla da su verovatno su premazane/dobro natopljene lanenim uljem ili nečim sličnim ali ne znam tačno jer su sto godina stare.

nešto slično ovome ali tamnije.

 

straw-bale-home-New-Zealand.jpg

 

 

Сада савета имаш доста,рекао бих и више него довољно.

 

Ако су импренгриране пре 90 година или пре неколико десетина година ево шта бих ја урадио.

Имаш довољно времена да пролећа тако да бих их сада добро натопио фирнајзом.Дрво упија фирнајз неких месец дана а ти имаш и више времена.Када дође пролеће прво мажи ово у једној руци

 

http://kucaboja.rs/75-large_default/er-lac-primer-velatura.jpg

 

па онда ово у 2 и нећеш имати проблем са жутењем боје.

 

http://kucaboja.rs/70-large_default/er-lac-aqualaquer.jpg

Link to comment

mogu samo da ti prenesem svoje iskustvo kod legalizacije vikendice u ljiškoj opštini. godine 2010. 50€ za geodetski snimak parcele od 28 ari koji je priložen uz zahtev za legalizaciju i 100€ za izradu situacionog plana svih objekata na tom placu za upis u katastar.

hvala

jeste dosta vremena proslo, ali mi je i ovo tvoje dodatna potvrda da ovaj geometar trazi "malo mnogo" :)

 

 

@beta

 

ne znam nista o farbanju drveta i bojama za drvo, ali moj ti je savet da pre svega za to angazujes nekog ko se sa tim profesionalno bavi

mi smo letos radili izolaciju/fasadu kuce, pa smo resili da ujedno i ofarbamo sve drvene povrsine 

trebala je biti boja drveta, posle je sticajem okolnosti zavrsilo farbanjem u tamniju boju, ali to nije ni bitno

 

poenta je da je covek kog smo pozvali to uradio za malo vise od dva dana (ima bas gomila drvenarije, takav je oblik kuce), ja sam pre toga farbao jedan mali deo i meni bi trebalo pa bar tri puta vise vremena, ali druga mnogo bitnija stvar, "iz aviona" se vidi razlika u kvalitetu njegovog i mog rada

naravno da sam se trudio da uradim sto je bolje moguce, na kraju krajeva sebi sam radio, ali iako mozda na prvu deluje kao prosta stvar, moja preporuka je da to ipak odradi neko kome je to profesija

Link to comment

Сада савета имаш доста,рекао бих и више него довољно.

 

Ако су импренгриране пре 90 година или пре неколико десетина година ево шта бих ја урадио.

Имаш довољно времена да пролећа тако да бих их сада добро натопио фирнајзом.Дрво упија фирнајз неких месец дана а ти имаш и више времена.Када дође пролеће прво мажи ово у једној руци

 

http://kucaboja.rs/75-large_default/er-lac-primer-velatura.jpg

 

па онда ово у 2 и нећеш имати проблем са жутењем боје.

 

http://kucaboja.rs/70-large_default/er-lac-aqualaquer.jpg

 

hvala blok 64!

gledaću da ih namažem uljem pre zime a na proleće sledi farbanje.

 

@pbg12345

majstori će da farbaju ali ja moram da znam šta i kako hoću da rade pa se zato na vreme konsultujem sa stručnjacima. :)

Link to comment

Jel ima neko iskustva sa korišćenjem briketa za ogrev? Ne znam da li je ovo najbolja tema da pitam, al ne znam gde bih drugde. 

 

i/ili peleta (moji roditelji se misle da uzmu pec na pelet)

Link to comment
  • 2 weeks later...

i/ili peleta (moji roditelji se misle da uzmu pec na pelet)

ja sam se "ohladio" po pitanju peleta jer peće ne radi kada nema struje. a ovde, u selu, čim zagrmi i zaduva hvtaju se za prekidač u trafo stanici. grejem se na drva koja guram u OLT osijek "kaloreks". milin.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...