Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Da li imate omiljeni sladoled? Pre dve-tri nedelje to je mi svakako postao Frikomov Maximo, ukus torrone+sampanj+pistaci. :wub: Ako dosad nisam znala sta je addiction - sad znam. :rolleyes:Dajte i neke isprobane recepte za tzv. domaci sladoled. Imam negde 2-3 dobra, pa kad stignem...

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Zar nije Maxima :unsure: Takođe favorit ali ne taj zeleni nego onaj braonski. Nije adiktivan kao droga ali umem da se iscimam da bi ga nabavio.Sve pohvale za tajming topika, jesen počinje za koji sat u ovom delu lijepe naše.

Link to comment
Da li imate omiljeni sladoled? Pre dve-tri nedelje to je mi svakako postao Frikomov Maximo, ukus torrone+sampanj+pistaci. :wub: Ako dosad nisam znala sta je addiction - sad znam. :rolleyes:
Taj je ubedljivo najmanje zanimljiv u Maximo paleti. Ostala 2, tj. ovaj koji je Hartmann naveo und onaj sa vanilom i šumskim voćem su ludilo. Definitivno br. 1 na tržištu.
Link to comment

Loše se prodaje, naravno <_< Dakle, otvorim čokoladni Maximo. Na vrhu slinava čokoladica :njub: koja se odradi u deliću stotinke, krenem da kasapim čoko und lešnik ko nezdrav, dolazim do središnjeg dela gde mi slinava čokoladica opet pravi sačekušu u podjednakoj količini. Završim sa njom, približavam se Središtu Zemlje, umoran, zadihan i ulepljenih gaća iznutra, rešen da posao privedem kraju lagano i zapalim cigaretu, znajući da mi sleduje dosadni deo grickanja korneta. Međutim, pohotna čokoladica iskače iz poslednjeg dela, obujmi me nogama i zajaše u vrelom zanosu, ne dajući mi da dođem do daha. Na kraju ležim na podu unezveren, gužvajući preostalo fišekče drhtavom rukom i pokušavajući da potrefim kantu.Scenario 2:Isto, samo što čokoladicu menja voćni preliv, osim u poslednjem delu. Samo da dodam da se obavezno usvinjim prelivom kad otvaram sladoled, ma koliko daleko držao ruke od sebe.

Link to comment
Samo da dodam da se obavezno usvinjim prelivom kad otvaram sladoled, ma koliko daleko držao ruke od sebe.
wordinače otrčao sam do prodavnice momentalno čim sam ugledao ovu sliku gore. i nema :( kesten-pire je slaba uteha.
Link to comment
Loše se prodaje, naravno <_<
Al' kazu da je razlog to sto nisu jos nasli dobitnika onih nagrada "na stapicima". :rolleyes: Al' izem ti sladoled ako ne moze da ga proda nagradna igra, pa jos onda uvodis snizenje da bi "prodao" nagradnu igru. :rolleyes: A i da rasprodaju zalihe pred zimu.Cini mi se da je uglavnom u pitanju cena - da je jeftiniji, bolje bi isao. Klinci ionako trose one najjeftinije "vocne vodice" na stapicu, al' ljubitelji i znalci zakeraju i traze kvalitet (i ne pitaju za cenu). :rolleyes:
Link to comment
Loše se prodaje, naravno <_< Dakle, otvorim čokoladni Maximo. Na vrhu slinava čokoladica :njub: koja se odradi u deliću stotinke, krenem da kasapim čoko und lešnik ko nezdrav, dolazim do središnjeg dela gde mi slinava čokoladica opet pravi sačekušu u podjednakoj količini. Završim sa njom, približavam se Središtu Zemlje, umoran, zadihan i ulepljenih gaća iznutra, rešen da posao privedem kraju lagano i zapalim cigaretu, znajući da mi sleduje dosadni deo grickanja korneta. Međutim, pohotna čokoladica iskače iz poslednjeg dela, obujmi me nogama i zajaše u vrelom zanosu, ne dajući mi da dođem do daha. Na kraju ležim na podu unezveren, gužvajući preostalo fišekče drhtavom rukom i pokušavajući da potrefim kantu.Scenario 2:Isto, samo što čokoladicu menja voćni preliv, osim u poslednjem delu. Samo da dodam da se obavezno usvinjim prelivom kad otvaram sladoled, ma koliko daleko držao ruke od sebe.
:lol:Stavio bih te na minijature, ali minijature su pass?.
Link to comment
Al' kazu da je razlog to sto nisu jos nasli dobitnika onih nagrada "na stapicima". :rolleyes:
Nasli su jednog sto je dobio 202 iljade eura. Tip iz Jagodine, javno i svecano su mu urucili cek prosle nedelje. (Mada sam ja ocekivala da ce se ponoviti scenario od prosle godine kad je naovodno neki tip iz Zrenjanina nasao stapic s dve stoiljadarke, ostavio ga na frizideru, a revnosni cimer student sutradan uzeo da sprema kucu i sta ce drugo nego da baci stapic. Pisalo u "Blicu".)Je l jeo neko grandisimo malina kejk? Snimila ga skoro, mami me, da investiram 350 dindzi, il da se drzim starih dobrih oprobanih ukusa. Moji favoriti su Aldjida, ali me nervira sto se retko nalaze i sto je slab izbor. Madartej (sladoled od snenskole) i zerbo (sladoled od zerbo kocki) :Hail: I, naravno, cokoladni maco :wub:
Link to comment

Probao sam pre par meseci Grandisimo (valjda) sa Plazmom. Dobar bio :)Ranije mi se svidzao i Deltin Top Gun sa jagodom i nekim keksom izmrvljenim odgore, ali oni vec godinama fusare, pa su ostale samo uspomene.U Budvi, pre par nedelja, jeo odlican "od Rafaela". Prvi put uzeo samo jednu kuglu, jer idioti ne znaju da oznace ukuse, pa samo pokazujem prstom na ono sto izgleda dobro. Al sam im zato sledeci put ojadio frizider :)

Link to comment

Plazma aloma je meni Numero Uno, aaaaaaaaaa čim pomislim na istu, obuzme me osećaj brutalne alavosti, bez premca mi je. Zahvaljujući njoj, 350 dinara kao solidna suma novca je totalno devalvirala. Inače, dok se spominju nagrade, prošle godine sam zabo ne jednu nego DVE nagrade, tj dva puta mob i 10.000 kredita. U jednoj te istoj radnji, u dve večeri, u 2 ista sladoleda (cmok), rekao bih i u 2 iste kutije.

Link to comment
Nasli su jednog sto je dobio 202 iljade eura.
Moja greska, trebalo je da kazem da nisu nasli sve dobitnike jer kanda ima vise nagrada (nisam u toku, slabo trosim sladolede na stapicu).:blush:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...