Jump to content
IGNORED

Zenska tasna


morgana

Recommended Posts

16 minutes ago, Lancia said:

Super su, ima i onih koje mogu da se programiraju, pa idu same u kupovinu. Samo su malo nestasne pa prelaze na crveno ili van pesackog, da sto pre dodju kuci.

 

 

oh :(

Link to comment
2 hours ago, morgana said:

Nije nužno ženska i nije tašna, ali ima li neko iskustva sa ovim kolicima, nalazim ih samo online?

 

https://www.tri-o.rs/kolica-za-kupovinu-icon-zelena-colombo

 

 

kolica-za-kupovinu-dakar-crna-colombo.png

Misliš baš na ovaj brend, Colombo, ili uopšte kolica za pijacu? Moj problem je što imam neka Gimi, baš velika, s lakoćom sam vukla i preko 20 kg. Pocepalo se platno pa sam nosila kod šnajderke da mi po prethodnom modelu napravi novi džak, ali nije dobro urađeno. Treba nabaviti original, a toga nema po radnjama. Tako da treba voditi računa i o tom detalju- ima li rezervnih delova.

Ovaj tvoj  model je odličan jer može da se sklopi, moja skalamerija ne. Možda ću i da ih dezintegršem, pa da uzmem i ja ova sklopiva.  Sumnjiva mi je ova horizontalna šipka što je provučen vrh torbe kroz nju, ako staviš malo više, postepeno će da se iskrivljuje dok se ne polomi.

Evo im sajta.

https://www.colombo-newscal.com/en/about-us/

Edited by halloween
Link to comment
21 minutes ago, halloween said:

Misliš baš na ovaj brend, Colombo, ili uopšte kolica za pijacu? Moj problem je što imam neka Gimi, baš velika, s lakoćom sam vukla i preko 20 kg. Pocepalo se platno pa sam nosila kod šnajderke da mi po prethodnom modelu napravi novi džak, ali nije dobro urađeno. Treba nabaviti original, a toga nema po radnjama. Tako da treba voditi računa i o tom detalju- ima li rezervnih delova.

Ovaj tvoj  model je odličan jer može da se sklopi, moja skalamerija ne. Možda ću i da ih dezintegršem, pa da uzmem i ja ova sklopiva.  Sumnjiva mi je ova horizontalna šipka što je provučen vrh torbe kroz nju, ako staviš malo više, postepeno će da se iskrivljuje dok se ne polomi.

Evo im sajta.

https://www.colombo-newscal.com/en/about-us/

 

Mislim na ova konkretna Colombo (doduse, vjerovatnije model sa sest tockova), hvala za savjete :)

Trebalo bi makar pogledati kolica u prodavnici, ne bih se oslanjala ni na malobrojne Amazon ocjene (4/5, ali samo osam ocjena)

 

 

Link to comment
22 hours ago, I*m with the pilots said:

Dajte neke ideje za tasne/torbe (u cemu je zapravo razlika?) koje su neke srednje velicine, npr. da moze da stane A4 fascikla, a debele dovoljno da bude i neka postena knjiga tu i jos novcanik i flasa sa vodom i kutijica sa vocem pored? Da bude laka sama po sebi (dakle kozna otpada) i da traje nekoliko godina..

 

Eastpak jr, ali možda i nije za devojke jer nema dovoljno pregrada. Moju nosim već 5 god. svaki dan, kao prvog dana je. Staje sve.

JW ima torbu iste veličine, sa dosta pregrada. Ne znam kako bi se držala.

 

PS: Što se kolica za kupovinu tiče, u Ikei ima ovo:

 

frakta-trolley-with-trunk__0911831_PE617

Edited by zorglub
  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Shitgenstein said:

Iz mog iskustva, rančevi su optimalni jer su ti ruke skroz slobodne. Ako imaš problema s leđima onda je malo drugačije.

Pogledaj i šta Samsonite nudi, malo su skuplji, al ja Samsonite-ov ranac (koji se sasvim uklapa u sve što ti tražiš) imam od ~2011. i još uvek me služi.

 

Imam obicni ranac i onaj mali tzv. sportski, svakodnevno sam sa njima. I na igraliste idem i strpam sve unutra, n puta je zgodnije nego torbe na rame jer sa rancem mogu lako da trcim za detetom i penjem se po toboganima i drvecu :D Ali nekad pozelim da imam i nesto "lepo" haha kao kada idem u bioskop, sto bih brzo stavila na rame. Ako planiram da teglim nesto dugo onda definitivno ranac.

 

Znam za Samsonite po cuvenju, no ovi trenutni modeli koji se prodaju mi nisu nesto vizuelno lepi.

 

9 hours ago, zorglub said:

Eastpak jr, ali možda i nije za devojke jer nema dovoljno pregrada. Moju nosim već 5 god. svaki dan, kao prvog dana je. Staje sve.

JW ima torbu iste veličine, sa dosta pregrada. Ne znam kako bi se držala.

 

 

Ovi Eastpak deluju bas jednostavno i lepo, jedino te mišprdifarbe..No, to se da upristojiti nekim bedzevima i ostalim hipsterskim sarenilom :D , definitivno vredi razmotriti.

 

---

 

Nasla sam jednu koja mi je lepa, zenstvena a ne preterano, jedino se pitam da li je dovoljno udobna na ramenu. Mada, kako to ne bi bilo za neko svakodnevno tegljenje, verovatno je okej.

Telo je od voskiranog jedrilicarskog platna a ostalo je koza.

 

https://nordlichtbags.de/produkt/nordlicht-canvastasche-smilla-blau/

 

imagec147-scaled.jpg

 

Ova leva strana moze i da se "skrati" pa torba bude manja.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

 

Ovako mi nesto treba, po gradu, pijaci...

 

 

 

Ko je izmislio kolica za pijacu, svaka mu cast. Imam godinama Gimmi, svim strarijim clanovima familije sam kupila po jedna (vremenom), a ja se preporodila od kako ih imam, jer ja NE ZNAM da odem na pijacu za 2 stvari -.-

 

Ova fensi Colombo su bas lepa, ali def nisu za nas, tj.nisu prakticna, ili mozda bolje da kazem nisu za moju pijacu, s obzirom na to da ih vucem po svakakvom vremenu, zatim prskaju ono povrce po pijaci, razna vodurina i blatiste zacas i svuda, te se brzo prljaju i moraju cesto da se peru.

 

 

Nasla sam jednu koja mi je lepa, zenstvena a ne preterano, jedino se pitam da li je dovoljno udobna na ramenu. Mada, kako to ne bi bilo za neko svakodnevno tegljenje, verovatno je okej.

Telo je od voskiranog jedrilicarskog platna a ostalo je koza.

 

https://nordlichtbags.de/produkt/nordlicht-canvastasche-smilla-blau/

 

imagec147-scaled.jpg

 

Ova leva strana moze i da se "skrati" pa torba bude manja.

 

Bas je lepa torba. I boja mi odgovara.

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 3.8.2020. at 12:48, Jumanji said:

Bas je lepa torba. I boja mi odgovara.

 

Kupuj, sada je na snizenju 30%. Taman posto sam ja uzela moju. :dry:

 

Skroz je lepa, ima i pregrade unutra, ima rajsferslus tako da bude sve bezbedno. Meni velicina odgovara - veci teret bih definitivno nosila u rancu. Cekam samo sledeci odlazak u grad bez prikolice pa da je i nosim.

Link to comment
 
Eastpak jr, ali možda i nije za devojke jer nema dovoljno pregrada. Moju nosim već 5 god. svaki dan, kao prvog dana je. Staje sve.
JW ima torbu iste veličine, sa dosta pregrada. Ne znam kako bi se držala.
 
PS: Što se kolica za kupovinu tiče, u Ikei ima ovo:
 
frakta-trolley-with-trunk__0911831_PE617668_S5.JPG?f=xxxl
Ovo ikeino sa slike je možda dobro da vozikaš po ikea radnji. Ovako mali točkovi bi se kod nas sjebali dok si reko "vesarine kocke"...
Inače mene oduševljavaju ona kolica sa 3 točka u trougao sa svake strane pa možeš i na stepenice!
Ali još nisam naišao na pijačna kolica a da ne moram bar malo da se pogurim kad vučem.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 1 year later...

Trenutno je, ako niste znali, in među ženskom dečurlijom da se nose tote namesto ranca, trend koji je čak i ova moja darkerka prihvatila, pa sa još pola škole nosi knjige i sveske u cegeru. Crnom.

 

Dajte drugarice članice neki novčano razuman predlog, da i dalje bude ceger tote, al' malo robusniji/postavljeni i s cibzarom obavezno. Može i Amazon, može Ali, Beograd i okolina. Hvala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...