Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

ja doneo neki kamen od silikon karbida s kojim nemam rezultate, jel ima nekih uputstava kako se to najbolje koristi. kupio sam ga sa pretpostavkom da je to izbor profesionalaca a tako su mi i rekli u radnji, da je realno mamojeb u odnosu na igracke.

 

31d%2B6RaEq2L._SX342_.jpg

Link to comment

ja doneo neki kamen od silikon karbida s kojim nemam rezultate, jel ima nekih uputstava kako se to najbolje koristi. kupio sam ga sa pretpostavkom da je to izbor profesionalaca a tako su mi i rekli u radnji, da je realno mamojeb u odnosu na igracke.

 

31d%2B6RaEq2L._SX342_.jpg

Ma ima uputstava koliko hoces, cak ima i dodatak jedan koji ti olaksava da potrfis ugao....

Link to comment

ja naoštrio juče desetak noževa onim govancetom, i to je to, nema šta, dok rade rade.

hvala,imam nesto slicno i radi posao ali problem je sto takvi ostraci unistavaju ostricu skidajuci "meso"noza.

Link to comment

S obzirom da mi ovih desetak Berghoffa živi već skoro deceniju, nije greota ni da ih ovo pojede u sledećih par godina. Svakako je ne bi koristio na nožu od 50+ evra, mada to njemu svakako ne bi ni trebalo.

Link to comment

Sačuvaj bože da se noževi oštre onako grubim kamenom (grubom stranom kamena) kao ovaj tip na youtube.

Tako grub brus vredi jedino ako si nožem sekao žicu pa moraš to da popravljaš.

Zatim, mene su učili da se nož po kamenu vuče u suprotnom smeru, oštrica od kamena a ne prema kamenu.

Kvasi se vodom. Oštriš na ivici sudopere. Jednom rukom držiš kamen, drugom povlačiš nož od sebe, oštrica okrenuta ka sebi. Stalno kvasiš, povremeno ispereš pod česmom.

 

Meni je problem naći dobar brus. Izgubljen je stari ćaletov brusni kamen sa kojim sam učio da oštrim noževe, a ovo što viđam po radnjama mi deluje pregrubo.

Link to comment

Svakom nožu treba pomagalo da se izvuče "žica"

 

Ma da, nego oću reći da dobar nož neće u startu biti tup ko kurac, a za oštrenje jednom u par godina se svakako nosi kod profija. Za ove moje mi nije žao da ih drkam na ovom govancetu.

Link to comment

Nisam odgledao ovaj YT..

Mene cale ucio sa kamenom kosu da ostrim i da je naklepam, i mogu reci da ovo drugo nikad nisam usavrsio tj. umem ali nisam siguran da znam onako rutinski nego polako...

Secam se da se kamen drzao u levku sa vodom to jeste.Neke druge snimke sto sam video za ove ostrace za nozeve preporucuju kvasenje pa cak i da se kamen potopi odredjeno vreme u posudu sa vodom...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...