Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

svi brendovi kazu da patike treba menjati na 800-1000km. ima u tome dosta marketing bullshita ali 20-30% vise od toga bi sigurno trebalo da izdrze.

puno zavisi i od tezine trkaca, nacina na koji gazi, brzine kojom trci, kadence, terena po kojem trci itd.

 

od ovih koje si naveo, sve osim Dynaflyte-a, ce sigurno izdrzati 1200+km. Nimbus je najglomazniji, Glide je "najbrzi" a Pegasus je negde izmedju.

velike su razlike u fittingu i zato ih moras probati (cak i vise puta!), da bi mogao izabrati one koje ti najbolje odgovaraju.

Link to comment

Dok sam trcao redovne duzine polumaratona Pegazice su me lepo sluzile. Gazim spolja, ali u njima to nisam osetio niti su se one izdeformisale. Samo je jedna stvar ponekad bila problematicna kod njih, a to je klizanje stopala na unapred usled znojenja na duzim deonicama jer je djon na peti prilicno izdignut. To je bilo reseno posle Asics carapama za trcanje. 

Link to comment

U kojim patikama trcite duge distance i koliko im je "vreme poluraspada" u kilometrima?

Nikad veca ponuda patika za trcanje i to sa dobrim popustima,probao Pegasus 33 (8k),Supernova Glide 8 (9k),Nimbus 18 (11k),Dynaflyte (11k) i ne mogu da se odlucim :)

Istrcao 3 oficijalna polumaratona za mesec ipo dana(jedan polumaraton sedmicno racunajuci i treninge),jos ovaj nocni u Novom Sadu pa nakon krace pauze krecem pripremu za neki od jesenjih maratona.

Gde su ove ponude? Jutros su me, posle dooobrih 5 godina i verovatno dosta vise od ove Djurine preporucene kilometraze, konacno izdale patike. Ishabale se iznutra, dobih prvi zulj od njih.

 

Vidim da tog modela vise nema, a posto gazim unutra, najvise bi mi odgovarao Kayano 23 ili 22.

Link to comment

Hvala.

 

Probala sam veceras nekoliko modela, 3 Asics, 1 Mizuno i Nike Pegasus 33. Ovaj Pegasus je nesto najudobnije sto sam probala. Sutra cu ponovo da probam, pa ako utisak bude isti, uzimam njih.

 

Izgleda da mi je sad neutralan korak. :) I bilo je cudno sto sam lose gazila desnom nogom ranije, posto mi je luk tabana savrseno normalan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Istrcao 8km veceras, prethodna dva dana po 5km tempom 5:30. Pokrenuo neki trening na nike nrc+ aplikaciji pa mi je veceras zadatak bio 7min warm upa, 3min max tempa (od tog izdrzao 1:30 max pa sam morao spustiti) i na kraju 5 min cool downa. Nisam gasio muziku pa nisam najbolje shvatio sta mi je trener pricao za warm up pa nisam ni skontao da l je to lagani tempo il sam morao nesto da menjam. Najbrzi km mi je bio 4:10, kasnije palo na ukupnih 5:38. Super sam se osecao posle cool downa pa istrcao vise od zadatog. Mogo vise al odlucio da odradim wall sits, cucnjeve i sklekove posle trcanja. Uglavnom, iznenadjen sam sto mi se noge dobro osecaju, nema bolova, upala, patike dobro leze, uzivancija.

Link to comment

Isprobala danas ponovo, i uzela Pegasus 33. Odmah ih i testirala na 7 km po asfaltu, prezadovoljna sam.

Malo blejao po netu na ovu temu i to mi se cini kao sigurica izbor. Vidim neke modele sto se navlace ko carape da su visoko kotirani a jarecimo ne bih imao zivaca za takvo obuvanje.

Ima li neko iskustva sa reebok osr harmony road ili smooth road?

Trcim u ventilatorkama al me ljudi zajebavaju da uzmem patike za trcanje al aj ti znaj na osnovu probavanja kako ce se pokazati posle duzeg trcanja.

Sinoc oborio rekord sa 16km :D

Sinoc sam bio spreman za polumaraton.

Sledi trening tempa i to me ne raduje uopste.

Link to comment

ne znam sta je smooth road, nikad cuo.

harmony je sranje. ima visoku petu, ogroman heal-to-toe drop, tezak je i relativno skup. mada ce cena brzo da mu padne jer sranje niko nece da kupi.

 

da ne duzim: reebok zaboravi. 

Link to comment

 

 

ne znam sta je smooth road, nikad cuo.

harmony je sranje. ima visoku petu, ogroman heal-to-toe drop, tezak je i relativno skup. mada ce cena brzo da mu padne jer sranje niko nece da kupi.

 

da ne duzim: reebok zaboravi.

E hvala ti, primetih da se reebok ne spominje u top patikama za trcanje. Al posto sam odusevljen ovim svojim, za svaki dan, vec nekoliko godina, pomislio sam da mozda nesto valjano prave i za trcanje pa resih da guglam. Smooth Road je neki meksi i nizi harmony. Al i on otpada.

Mrsko mi da trazim, probacu taj Pegasus ili daj neki zicer ako imas

Link to comment

Ako neko traži patike za jednostavno, nezahtevno džogiranje (dakle, ne kao Maksa profi sportaš), da kažem da sam sasvim zadovoljan ovim adidasicama: 

 

Sepatu-Running-Adidas-Galaxy-3M-Blue-BB4

 

http://www.djaksport.com/adidas-muske-galaxy-3-m-n45614

 

Rabim ih oko dva meseca i sviđaju mi se - lake su, udobne, jeftine, izdržljive i lepo izgledaju. Ne znam kako bi se ponašale na dužim distancama i sa luđim tempom trčanja, ali za 5 - 8 km umerenog džoginga su super, nisam kod njih uočio neki pad performansi... Uz patike dobijete i cloudfoam privezak koji možete da nosite u džepu sa ključevima i gnječite ga kad vas uhvati nervoza. Na odličnom su popustu u Djaku (ispod četiri soma), pa razmatram da nabacim još neki par. 

Link to comment

Po čemu trčiš, jesi li ih probala po nekom off road terenu, kamenju, zemlji ili su predviđene za traku/stazu?

Sviđa mi se ponuda ali da ih ne poderem na trećem trčanju po mojim kozjim stazama

Link to comment

Po čemu trčiš, jesi li ih probala po nekom off road terenu, kamenju, zemlji ili su predviđene za traku/stazu?

Sviđa mi se ponuda ali da ih ne poderem na trećem trčanju po mojim kozjim stazama

ProbaO.

Pa po izgledu vidis da nisu za to. Filtriraj predragu sa rečju Trail [emoji14]

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...