Jump to content
IGNORED

Ja kupila mobilni za 10 dinala! (o kineskim mobilnim telefonima)


Recommended Posts

Godinu dana garancije. Ako je neki manji kvar poslace ti deo. Ali ako je nesto veci kvar saljes fon nazad o svom trosku. Mada ima par ljudi po BG-u koji su se specijalizovali za popravku kineskih telefona.

Jos jedna bitna stvar kada ti stigne telefon snimas otvaranje i ako na otvaranju telefon bude polomljen ili ne radi prodavac ti salje nov o svom trosku.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovako. Moje sokocalo sam dobio direktno iz Kine tj. doneo mi muz jedne drugarice pa me je kostao 120e.

Inace kosta 128e kod najpouzdanijeg prodavca na Aliexpressu. 

 
koja verzija odgovara nasim mrezama?
kinezi koriste 101 oznaku i ne bas sasvim konzistentno, pa sam se malo pogubio :)
inace deluje odlicno za ove pare :)
 
i da li si video neku drugu boju sem bele i srebrne?
na sajtu coolpad.a videh 6 boja, ali na aliexpressu kod svih sto sam ih pregeldao su bile samo ove dve varijante
Link to comment
  • 1 month later...

evo me u hong kongu, malo sam gleduckao neke stvari i dvoumeci se izmedju iphone 5 za 500e koliko ovde kosta, mozda malo manje, i xiaomi redme za 100e, uzeo sam ovaj drugi.  evo igram se sa njim par sati i za sada sve odlican pet i to ne samo u domenu cena/kvalitet. na ovome ozbiljno moze da stoji bilo koja ozbiljna marka, mozda ne jabuka, ali sta god. da nisam znao da je kinez 100%, u ludilu ne bi provalio, od pakovanja (ekoloski, reciklirani papir) preko dizajna do samih performansi.

 

videcemo koliko ce da pozivi. uzasno je pametno uradjen, ima taj fazon slican kao iphone, tera te da ga zavolis:)

 

mozda sam se zeznuo sto nisam uzeo mi3 ali nisam neki power user telefona, narocito ne aplikacija i igrica i tih stvari gde treba procesorska snaga.

 

e da, kamera ne deluje nesto. bumo videli kad je nasetujem malo i dotegnem.

 

inace mi je glupa prodavacica uvalila onu tvrdu foliju za ekran sa rupom za kameru na pogresnom mestu. verovatno je od nekog drugog xiaomija. ne znam da li ova folija nesto kvari slike? ionako je to za selfije koje ne upraznjavam...

Edited by gazza1
Link to comment

vaso bre nikakav nisi psiholog za mene.... ubi me sad u pojam. nista odoh sutra da joj iskopam oci. mada realno, ovo je kamera za selfije, na ekranu. mozda i bolje tako...

pa idi zameni, ko ih jebe.

mene bi ta pogresna rupa iritirala sve da slika jos bolje sa folijom preko kamere.

Link to comment

 

 


evo me u hong kongu, malo sam gleduckao neke stvari i dvoumeci se izmedju iphone 5 za 500e koliko ovde kosta, mozda malo manje, i xiaomi redme za 100e, uzeo sam ovaj drugi.  evo igram se sa njim par sati i za sada sve odlican pet i to ne samo u domenu cena/kvalitet. na ovome ozbiljno moze da stoji bilo koja ozbiljna marka, mozda ne jabuka, ali sta god. da nisam znao da je kinez 100%, u ludilu ne bi provalio, od pakovanja (ekoloski, reciklirani papir) preko dizajna do samih performansi.
 
videcemo koliko ce da pozivi. uzasno je pametno uradjen, ima taj fazon slican kao iphone, tera te da ga zavolis:)
 

 

Bio je skoro na Arstehnici vrlo pohvalan review, doduše flagship modela Mi4. Sličnog su utiska, da su ozbiljan igrač.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...