Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

Mrdja, pitanje u vezi Veleža: čitao sam neke tekstove Ozrena Kebe o Rođenima, a posebno me se dojmila priča o Franji Vladiću koji je, zbog opklade, cijelu utakmicu gađao samo stative i prečke. O kojoj se utakmici radi (davno sam čitao tekst), da li je to bila neka od prvoligaških utakmica? Hvala! :)

Link to comment
Mrdja, pitanje u vezi Veleža: čitao sam neke tekstove Ozrena Kebe o Rođenima, a posebno me se dojmila priča o Franji Vladiću koji je, zbog opklade, cijelu utakmicu gađao samo stative i prečke. O kojoj se utakmici radi (davno sam čitao tekst), da li je to bila neka od prvoligaških utakmica? Hvala! :)
Nije mi poznato to, ali uopste me ne iznenadjuje. Kulje Vladic je bio poznat po gafovima. Na treningu je znao iz cista mira da padne, valja se od bolova, a kad dodje maser, Vladic ga zamoli da mu pocese izvesne delove tela, posto ga je zasvrbelo.Briljantan tehnicar, koji nije iskoristio veci deo talenta, a da nije bilo Bajevica (koji ga je odveo u AEK), ne bi se ni finansijski ovajdio od fudbala.
Link to comment

Mrdja,da li možda poseduješ,ili znaš gde se na netu mogu pronaći podaci,odnosno rekordi SFRJ fudbala?Npr.najubedljivije pobede,igrači sa najviše utakmica u svojim klubovima,rekordne posete i sl.

Link to comment
Mrdja,da li možda poseduješ,ili znaš gde se na netu mogu pronaći podaci,odnosno rekordi SFRJ fudbala?Npr.najubedljivije pobede,igrači sa najviše utakmica u svojim klubovima,rekordne posete i sl.
Nemam ovako nesto, a poslednja knjiga u kojoj se mogu pronaci ovakve informacije je verovatno "5 decenija drzavnih prvenstava" iz 1975.
Link to comment
šteta!Koliko sam samo tražio po internetu,a toliko bih želeo da upotpunim kolekciju o SFRJ fudbalu!
Nesto od ovog se moze pronaci.Rekordna pobeda je sigurno ona Partizanova protiv 14.Oktobra (prvo posleratno prvenstvo), tu je Bobek dao 7 golova (sto bi trebao biti rekord), broj prvoligaskih nastupa (46-91) imam.
Link to comment

Rekordna pobeda jeste ta Partizanova,i to 10:1.Ponovili su taj rezultat i 1992.(doduše to je bilo u SRJ),ali je kuriozitet da su obe pobede izvojevane nad kruševačkim klubovima(već pomenuti 14.oktobar i Napredak).

Link to comment
Nesto od ovog se moze pronaci.Rekordna pobeda je sigurno ona Partizanova protiv 14.Oktobra (prvo posleratno prvenstvo), tu je Bobek dao 7 golova (sto bi trebao biti rekord), broj prvoligaskih nastupa (46-91) imam.
Nije li Bobek dao 9 golova na toj tekmi? Mislim da je u knjizi "11 veličanstvenih" pisalo da je zabio 9. :unsure:
Link to comment
Nije li Bobek dao 9 golova na toj tekmi? Mislim da je u knjizi "11 veličanstvenih" pisalo da je zabio 9. :unsure:
Apsolutno je moguce da si u pravu. Znam da je igrao 23 utakmice i dao 24 gola te sezone.
Link to comment

Evo, proguglah i nađoh na Partizanovom siteu:

Ostao je nedostižan rekorder po broju postignutih golova na jednoj prvenstvenoj utakmici. Kada je 8-og juna 1947.godine u Nišu, PARTIZAN pobedio ?14.OKTOBAR? sa 10:1, popularni ?štef? je postigao 9 golova.
Link to comment
Zar nije 14.oktobar iz Kruševca?Igrao sam u trećoj ligi protiv njih!
Postoji 14.Oktobar iz Krusevca, bili su dobri u kupu jedne sezone 80-ih.14.Oktobar iz Nisa ne postoji vise.U prvim posleratnim kvalifikacijama (za plasman u prvu ligu), prvak Srbije je postala Zvezda, drugi je bio niski Zeleznicar, treci beogradski Metalac (kasnije OFK Beograd), cetvrti kragujevacki Radnicki itd. Prve dve ekipe su se direktno plasirale, a treca je igrala dodatne kvalifikacije (i uspela).Nakon uspeha Zeleznicara, nekoliko niskih timova se spaja (ukljucujuci i Radnicki) i formira 14.Oktobar (pretpostavljam, dan oslobodjenja Nisa). Ispadaju odmah i ponovo se rasformiraju na timove koji su se prethodne godine spojili.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...