Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Навојна шипка.Има у свим гвожђарама,бувљку,вероватно и стовариштима.

Edited by Блок_64
Link to comment

jel to ona sto ima navoj celom duzinom pa se kupuje na duzinu? 

vidjao sam u vec zavrsenim  merdevinama neke koje  su glatke celom duzinom sem  na krajevima gde se zavrcu. to je verovatno pravljeno bas za odredjene merdevine, ''po meri''

Link to comment

jel to ona sto ima navoj celom duzinom pa se kupuje na duzinu? 

vidjao sam u vec zavrsenim  merdevinama neke koje  su glatke celom duzinom sem  na krajevima gde se zavrcu. to je verovatno pravljeno bas za odredjene merdevine, ''po meri''

Pa to mozes sam da odradis,kupis "cistu" sipku i narezes navoj koliko ti odgovara.Treba ti samo odgovarajuca nareznica,a to mozes da kupis na buvljaku za smesne pare.Ili uzmes sipku i odneses kod strugara koji ti to odradi opet za smesne pare.

Link to comment

forumski majstori i drugari pomagajte.

 

sticajem glupih okolnosti ostao sam bez bormasine i male brusilice. ukrali mi. Busilica bila neki blekendeker iz neke 89-90. a i mala brusilica je bila zeleni bos slicnog godista. jeste to sve bilo poprilicno matoro ali je odradilo boga oca i radilo je kao satic i dan danas.

pitanje je: gde se danas kupuje elektricni alat a da nije kinez ili ajnhel ili nesto slicno sto mu ni ime ne znam. da li je zeleni bos postao toliko los kako to izgleda kada se citaju komentari po inter netu? dajte mi preporuke i za prodavce, a i za konkretne modele, plz.

 

busilica uglavnom busi u cigli i blokovima, drvetu, a i betonu kada ga zakaci, a mrzi me da se dovacam velike makite koja mi sluzi za kamen. koristim je i za srafljenje (jer sam stipsa pa mi se ne kupuje jos jedan accu odvijac/zavijac kome ce da riknu baterije i da ga bacim u djubre zbog toga) pa bi bilo lepo da joj obrtaji krecu od nule i da ima dobar obrtni momenat.

brusilica, uglavnom radi u kamenu. gvozdje veoma retko. 115mm je bilo sasvim dovoljno. 125mm nisam imao tako da ni nemam iskustva.

 

zanimaju me kvalitetniji hobi modeli ako takva klasa jos postoji. mislim da ne arcim ja to bas toliko da bi gledao plavi bos, makitu, hitaci, i ostale vlazne snove, ali ako me ubedite da je sve ostalo bacanje para strpljiv sam da sve saslusam.

 

preporuke za modele dajte ovde na forum da mozemo da prodiskutujemo, a prodavca/e ako admini ne daju dajte na pp.

 

bubanj potok mi je malo nezgodna varijanta, a ne bih zeleo da sretnem svoj alat na nekoj haubi tamo.

 

fala vi svima i imate pivo kad kupimo masine. da zalijemo da to bolje radi

Edited by foto
Link to comment

Ух,шта да ти каже.Нема већег зла неко када ти неко украде алат,а најгоре навикнеш се на одређену врсту алата.Ако ти је за утеху и мени су друпили неки алат богами огромне вредности али јебига.

 

Где да купиш не знам али знам шта тражиш.По квалитету су као бош веруј ми по цени су испод.

 

http://alati-poljobit.com/katalog/ врти каталог дог не дођеш до дела где пише graphite.

 

Видим да их има и на овом сајту

 

http://alat-prodavnica.co.rs/index.php?route=product/category&path=59_63

 

 

http://en.graphite.pl/

 

 

Ја имам оваку бушилицу http://alat-prodavnica.co.rs/index.php?route=product/product&path=59_63&product_id=88

само је моја мало јача 11000w. и презадовољан сам.Има све опције чекић бушење и бушење са вибрацијом

Ако хоћеш увек могу да ти дам да пробаш.

Лично сам пробао много њихових алата и стварно алал вера.

Edited by Блок_64
Link to comment

E kad smo kod tih aku bušilica/ odvijača, drug me zamolio "kad mi je već blizu" da odem kod onih što drže svakakve baterije i rade menjanje ćelija, u Belvilu, i da mu zamenim ćelije u baterijama za enhel bušilicu/odvijač koji ima...

Odem ja tamo dečko pogleda model i kaže 5200 rsd po komadu!

Pa Jbm mu ta sprava je nova sa 2 baterije max 9000 rsd.

Ja reko hvala lepo...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Субота или купујем продајем и ти слични огласи имају одличне копије маките по 80 евра са литијум батеријама.А има наравно и да бира.

 

Мени су ови радили репарацију.30 евра али за макиту стару 15 година.

 

http://www.baterije.info/#

Link to comment

A koliko valjaju oni "akumulatorski odvijači" , oni mali što izgledaju ko vodeni pištolj.

Odgovaraju mi zbog veličine da mogu da se zavuku u tesne prostore...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Generalno sa alatima na nasem trzistu su mi jako cudna iskustva.

Nista od Womaxa i Einhella mi nije crklo! S druge strane, desavalo se, recimo, da mi Dremel ceona brusilica rikne nakon dva(!) dana.

Kad mi je trebala aku busilica, po preporuci uzmem Bruksbo. Neki svedski brend made-in-china, koriste ih za srafljenje ovde, u jednoj maloj svedskoj fabrici. Pukom slucajnoscu je nadjem na KP, nova sa dve baterije. Prezadovoljan!

Link to comment

Da probam i na ovom topiku pošto vidim da je popularniji, možda neko ima neki savet.

 

Da li u kuhinju mogu da instaliram mali niskomontažni bojler visokog pritiska, pa da onda mogu da koristim "običnu" slavinu sa 2 creva, umesto bojlera niskog pritiska, i slavine sa 3 creva? U stanu u koji se useljavam, u kuhinju je dovedena samo hladna voda, tj. imam jedan dovod za sudo mašinu i jedan za sudoperu.

 

I da li bih zbog toga morao i struju dodatno da izvedem?

Link to comment

Ovaaaj kod mene u kuhinji ima jedan izvod za vodu u zidu, stavljena slavina za sudoperu, na sredini pozadi u zid, gore dva izvoda na slavini za creva za protočni bojler, između slavine i zida ona slavina za sudomašinu i to je to...

da struja za bojler je već bila tu...

....shit has hit the fan...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...