Jump to content
IGNORED

FAF


notenoughreasonsforclaire

Recommended Posts

Svaka čast šta vi sve gledate :D ... Ja bi isto preporučio ljudima da odgledaju Cezara, ne traje ni sat i po, za razliku od većine filmova na festivalu, a baš mi je fascinantan susret ljudi čija je sudbina zapečaćena sa umetnošću i njihova želja da to iznesu ...

Link to comment
upravo sam se vratila sa zamalo projekcije rumunskog svi u našoj porodici. prvo su odložili 40 minuta zbog tehničkih problema, a onda ni posle 40 nisu počeli da puštaju u salu. deža vi od prošle godine. moraću da osmislim neki performans pošto je ovo već pravilo, da se ne vraćam svake godine kući ko popišana posle sat vremena čekanja ničega.
ovo ničega misliš bukvalno, kao nisi ni dočekala film?a ne u prenosnom smislu, kao dočekala si film koji je na kraju bio bzvz?pitam jer to gledam valjda sutra... pa da znam za koje ništa da se pripremim.
nisam dočekala. ne znam da li su ga pustili na kraju. posle 45 minuta sam odustala.
Gazzo, pišem koju rečenicu duže o Seidlu čim malko danem dušom ovih dana. Začudio sam se jer sam većinu njegovih filmova gledao, a "Raj: ljubav" o kome pišeš sticajem nekih okolnosti tri puta u bioskopu ove godine, pa je bilo vremena za analiziranje...Nego, glede ovog gore - film je išao. Kvakica je u tome što je pre njega prikazivan "Post Tenebras Lux" (verujem da su se svi već prosrali, ali ja ću da istupim i da kažem da ima šarma i mi je drago da postoje ljudi kao što je Reygadas u svetskom filmu). Taj film je trebao da počne u 1530h, ali nije. U 1540h nas obaveštavaju da je film stigao, ali da nemaju "ključ" za otključavanje istoga. Deset minuta nakon toga se čuje da ne mogu da nađu čoveka u Argentini (zašto baš tamo? pojma nemam) koji će im poslati "ključ" i pozvali nas da dođemo sutra ili odgledamo sledeći, rumunski koji će ići u dva termina, a da bi odmah zatim saznali da je "ključ" poslat, ali ne za kopiju koju oni imaju. U tom trenutku, liku koji to sve priča javljaju da su uspeli da dobiju ključ i da će film biti spreman za deset minuta. U 1627h je počeo, konačno tako da je "Svi u našoj porodici" počeo sa sat vremena zakašnjenja.Btw, apsolutni highlight Festivala je opis filma "Lorens u svakom slučaju". On glasi ovako:
Lorens, mladi nastavnik i pisac čija će knjiga uskoro biti objavljena, uživa u vezi punoj ljubavi i razumevanja sa svojim verenikom Fredom. Na svoj 30. rođendan, on priznaje Fredu kako želi da postane žena, tražeći od njega da ga podrži u nameri da promeni pol. Fred je suviše povređen, i njih dvojica raskidaju vezu. Obojica se trude da izgrade novi život, ne misleći na prošlost. Pet godina kasnije, Lorens šalje Fredu primerak svoje prve knjige poezije.
I sve bi to bilo super da Fred nije (skraćeno ime za) - žensko. Edited by notenoughreasonsforclaire
Link to comment
upravo sam se vratila sa zamalo projekcije rumunskog svi u našoj porodici. prvo su odložili 40 minuta zbog tehničkih problema, a onda ni posle 40 nisu počeli da puštaju u salu. deža vi od prošle godine. moraću da osmislim neki performans pošto je ovo već pravilo, da se ne vraćam svake godine kući ko popišana posle sat vremena čekanja ničega.
Ja sam nesto slicno doziveo u cetvrtak na Iza brda u Domu omladine, film je krenuo ali se zaustavljao na svakih par minuta, i na kraju su digli ruke i "objasnili" da nesto nije u redu sa projektorom - koji je bez problema radio kada su pustili Svete motore dva sata kasnije.Ne secam se losije organizovanog FAFa, prvo su promenili raspored nakon sto je pocela prodaja karata (i tako mi zeznuli tri dobro isplanirana dana), pa onda nisu mogli da puste film, da bi na kraju pre Studija zvuka Berberian u DKCu pustili budalastinu zvanu Beogradska oaza Petra Lalovica [koja je, istina, uveselila vecinu prisutnih svojom idiotskom naracijom].
Link to comment

auh, kakvi zapleti. :wacko:danas treba da gledam čitava 2 filma (DO pa uveče DKC) i još između da odem na piće sa ortakom... možda da otkažem čoveku - ko zna da li će pustiti, šta će pustiti i kad će to da urade...edit. ladno prekinuli projekciju zbog pregrevanja lampe...

Edited by PointTaken
Link to comment
da bi na kraju pre Studija zvuka Berberian u DKCu pustili budalastinu zvanu Beogradska oaza Petra Lalovica [koja je, istina, uveselila vecinu prisutnih svojom idiotskom naracijom].
Ovo je bilo jasno najavljeno i nisi morao da gledas ako nisi zeleo, barem su nama tako rekliSlozili smo se da bi Berberian bio bolji da se zavrsio sa onom oazom unutar filma :) Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Laurence anywayshttp://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1Sinoć na faf-u. Grandiozan film. Perfektna gluma, dobra priča, sjajno snimljeno... nijednog trenutka dosadno iako traje skoro tri sata. Verovatno najbolji romantično-ljubavni film koji sam gledao, a gledao sam ih bar 10.I najbolje od svega, tip koji je to smislio i režirao ima 23 godine. Xavier Dolan, treba zapamtiti to ime. Sada je to već i zvanično, nakon azijata Francuzi su se profilisali u najbolje svetske filmaše.

Edited by Nikodije
Link to comment
Znam da je bilo najavljeno, stvar je u tome sto je jezivo lose i dobrim delom turisticki promo video...
Meni je manje delovao kao turisticki promo, vise za klince, dok je poslednji deo neki vapaj za "zdravim razumom" protiv potencijalnog unistavanja Ratnog ostrva (i to mi je nekako vise naivno i neinventivno uradjeno, mozda ne bih rekla lose ali tu je negde). Ljudi sa razlogom veruju u postojanje ideja za betonizaciju ostrva, ali dobro sad pored svega toga, ne vidim zasto je film bio prikazan u okviru ovog festivala (iako ne mislim da je bio jezivo los, no narator je bio :cry: ). Edited by I*m with the pilots
Link to comment

upravo se vratih sa post tenebrae lux..bazicni reygadas sa svojim opsesijama, ne znam zasto su ga najavili kao da je licniji ili nadrealniji od prethodnika, osim ako se ne misli da je stellet licht samo omaz cries and whispers..opet divotnosti magijskog realizma i raj za ucitavanje, ima dosta jakih trenutaka i onih koji su malo tacky (ne znam da li bi bilo bolje bez fudbalera) a bas nista ne moze bez spojlerisanja pa cu samo kazati da mi je krug- sunce "efekat" bio super, duchamp soba za orgijanje - ovo bi se jako svidelo cowboyu i njegovoj interpretaciji savremene umetnosti kao - svi hoce da "ti uvale" nesto, kakofonija je glasova, mozes samo da se pravis da uzivas uz podosta ubedjivanja (:poor hegel:) i poetizovano presamicjavanje jednog od gl. karaktera usled guilt complexa..uvodna scena je sto se mene tice vrhunac ovogodisnje sedme umetnosti..i slazem se sa notenoughreasonom...da je jedan od lighthouse keepera art filma..sada kada je b. tar uspavan..ed: i ja sam bio medju onim jadnicima kojima je propala ulaznica za iza brda, iako su dve casne sestre lezbijke bile najbolji screenshot festivala :D zamenih za mrak, posle tek saznah za foru da dobijes jos film gratis na ex ako sacekas ponovnu projekciju,,grozan je dom, i ranije su se desavala sranja (secam se da je na alps isto stenjao "server" usled preopterecenja i da sam pomislio da je to integralni deo samog filma :(

Edited by palfoot
Link to comment

Danas u Domu otkazana projekcija "U magli" zbog tehnickih problema, pa su umesto istog pustili "Misteriju" (koji je u sredini filma tri puta prekidao, ali smo odgledali nekako). Bio sam i u cetvrtak kad su otkazali "Iza brda", strasno.

Link to comment
Danas u Domu otkazana projekcija "U magli" zbog tehnickih problema, pa su umesto istog pustili "Misteriju" (koji je u sredini filma tri puta prekidao, ali smo odgledali nekako). Bio sam i u cetvrtak kad su otkazali "Iza brda", strasno.
Ako si gledao Misteriju od 17.30h to je valjda bila redovna projekcija filma (bar sam ja za to kupila kartu, i pogledala je u tom terminu). Film su prekinuli 1x na 10-ak minsa (pregrejala se lampa), pa pustili, pa publika kukala da se premota film, pa se onda još 2x kočio...Sinoć sam gledala Svi u našoj porodici, to mi se od svega do sada viđenog najviše dopalo.
Link to comment

Evo ga FAF na bis - 5. decembra

Dvorana Kulturnog centra Beograda

14:00 Sedam dana u Havani

16:30 Pijeta

19:00 Iza brda

21:45 Bob Vilson režira „Život i smrt Marine Abramović“

Bioskop „Fontana“

15:30 Iza brda

18:00 7 dana u Havani

20:15 Pijeta

22:00 Cezar mora umreti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...