Jump to content
IGNORED

couch surfing i slični sajtovi


Baba Ji

Recommended Posts

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prima

    14

  • ToniAdams

    10

  • *edited by mod

    10

  • belch

    10

Imaju tim od 250 fotografa koji svakodnevno putuju po svetu i fotkaju.

Pališ? A što onda negde ima 20+ fotki a negde jedva 5? Ne verujem u ovo. Airbnb ti pruza sigurnost da ces se naplatiti kao stanodavac i znati ko ti dolazi na gajbu. Zakupac je zasticen da ce dobiti lovu nazad ako je gajba falš. Zato i postoje verifikacije, komentari i za jednu i drugu stranu.

 

slučajno poslato sa TT

Link to comment

Pališ? A što onda negde ima 20+ fotki a negde jedva 5? Ne verujem u ovo. Airbnb ti pruza sigurnost da ces se naplatiti kao stanodavac i znati ko ti dolazi na gajbu. Zakupac je zasticen da ce dobiti lovu nazad ako je gajba falš. Zato i postoje verifikacije, komentari i za jednu i drugu stranu.

 

slučajno poslato sa TT

Zato sto svuda vlada mito i korupcija. Ko ih malo podmaze oni slikaju ko ludi. A ako si skrt dobijes 3-4 mrljave fotke.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ahahah, dobih mnogo smesne airbnb poruke danas, nadam se da ce da svrate na jacuzzi : )))

 

(pardon my french)

 

 

 

#1

 
 
Salut mignon, ta villa a l'air très jolie. La maison dispose t-elle également d'une salle de bains ou d'un jacuzzi extérieur ? J'ai toujours rêvé de pouvoir me laver au grand air, en harmonie avec la nature (ou Ta nature ?..). J'ai la réputation d'une hôte très "hot" (et comme toi, j'aime aussi beaucoup les jeux de mots vaseux). Sinon, je travaille actuellement dans la banque, aussi je suis toujours au service de mes clients mais j'adore également me faire servir...
Ma chatte t'embrasse,
Hâte de te rencontrer
Aujourd'hui à 19:28
 
 i posle:
 
Pardon XXXXX,
 
C'est la honte,
 
Il y a quelques temps nous avons eu un délire avec un ami qui loue aussi sur airb&b et le message s'est enregistré j'ai fait une mauvaise manipulation.
 
Je te présente toutes mes excuses et t'assure que je ne suis pas folle.
 
je voulais te demander des renseignements sur ton logement pour y venir avec un ami gynécologie depuis la réunion. Nous participons au congrès du XXXX à la cité des congrès.
 
J'imagine qu'après ce malentendu tu ne me répondras pas.
 
Encore toutes mes excuses
Aujourd'hui à 19:32

 

Link to comment

oko ovog plaćanja na ruke - prijateljica mi je rekla da je ozbiljno posumnjala da je airbnb (ili neko ko očekuje nagradu od airbnb) proverava. razgovor je išao, kao, pa meni je ta cena visoka, razumem da ti imaš određene troškove, da li možemo da se dogovorimo da izbegnemo proviziju sajta, itd. 

 

odbila je predlog.

pa ne moze niko da zabrani da se medjusobno poverenje medju neznancima uspostavi, postoje samo 'saveti' da se tako nesto ne radi iz predostroznosti. realno, ako se vec nalazis u nekom gradu i hoces neku drugu gajbu da iznajmis, logicno je da razmenis fontele i odes da posetis, te da posle sve regulises 'privatno' 

 

cini mi se da sajt pokusava da umanji/spreci direktan kontakt host-guest sa onim instant booking

 

i cini mi se da ce puci relativno brzo jer ljudska priroda nalaze da se grade susreti, a jednostavnost da se izbegava 3rd party

 

meni sad dolazi opet jedna divna devojka koja je vec bila, i predlozila je da regulisemo sve same (posto naravno imamo vec kontakt i sve) ali iskreno, totalno mi je sad glupo da naplacujem, al dobro to sam samo ja kojoj nije frka za kes i bas je zadovoljstvo ugostiti je :)

Link to comment

Dobar primer, ni pisanje na forumu nije besplatno. Za razliku od Airbnba, usluga se ne naplacuje, ali odrzavanje foruma kosta direktno (zakup servera i domena, licence za softver) i indirektno (vreme utroseno za odrzavanje servera i administraciju). Troskovi Airbnba se svode na odrzavanje sajta i aplikacija, osoblje, procesiranje placanja, fotografisanje stanova, reklamiranje isl.

 

Ima jos slicnosti, poput zavisnosti sistema od poverenja izmedju dve strane. Na primeru Airbnba, vlasnicima je bitno da veruju stanarima da nece ostetiti stan i da ce ga vratiti u posed vlasnicima na vreme, a stanarima da stan odgovara opisu. Bas me zanima da cujem argumentaciju za koriscenje usluge bez placanja.

pa argumentacija je da je couchsurfing funkcionisao i jos uvek funkcionishe na principu licnog rasudjivanja (zasnovanog na razmeni privatnih poruka, cekiranju profila i komentara bivsih stanodavaca/cimera i gostiju buduceg stanara/cimera, te prvog licnog kontakta) i da ljudi jelte daju svoj prezlatni kljuc od stana i jos vise od toga, dele svoje slobodno vreme sa drugim ljudima, sasvim bez potrebe za velikim bratskim svetonazorskim korporacijama

Link to comment
  • 1 month later...

dakle sta reci,

prosli put sam bila u trosobnom stanu sama 3 nedelje po ceni od jedne sobe (ne pitajte kog sveg beskucnika da se istusira i nahrani pozvala nisam)

a sada sam dobila dve sobe (jer je druga prazna) po ceni od jedne

doduse samo do 24-og

ali setam se, jedna je asketski ofis, druga bedtime stories sa terasom i privatnim kupatilom (neplanirano)

airbnb people ftw

Edited by bosque
Link to comment
  • 1 year later...
  • 1 year later...

"Alfie Day told me he found a camera in his rental’s living room while he and his girlfriend were visiting his brother in Bulgaria. Day works in IT, so he performed an Nmap scan to learn more about the devices in the home. He discovered that the host had installed a type of camera that could be remotely controlled to pan, tilt, and zoom in on anything it sees."

https://www.theatlantic.com/technology/archive/2019/03/what-happens-when-you-find-cameras-your-airbnb/585007/

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...