Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

OtherLife

 

Interesantno na trenutke, čini se da su ipak svi previše zagrizli ali su istjerali svoje. Rezultat je blag sci-fi mistery, lošeg zapleta, lošeg raspleta, glumce nikad vidio i ništa posebno su.

 

PS Trejler je potpuno promašen u odnosu na film, nek' vas ne odbije ako volite ovakve izlete

Edited by kipo
Link to comment

Brawl%20in%20Cell%20Block%2099-2-3.jpg?p

 

http://www.imdb.com/title/tt5657856/

 

S. Craig Zahler mi polako postaje jedan od omiljenih novih pisaca/reditelja. Posle Bone Tomahawka jos jedan brutalno dobar film. Sjajan omaz eksploatacijskom filmu, ali i vise od toga. Sve je odlicno snimljeno za malo para, ali poseban hail za scene tuca. Uzivanje je gledati kako mogu dobro da izgledaju uz minimalnu intervenciju montaze..

 

Vaughn pokidao. Lako je videti u ovakvoj ulozi Woody Harrelsona ili Michaela Shannona, ali je Vince odlicno izneo film. Definitivno bi mogla da mu bude prekretnica u karijeri..

 

Zanimljivo da u filmu nema score-a, ali zato soundtrack takodje kida. A kako i ne bi, kad je i za njega zasluzan Zahler..

Link to comment

U knjižari sam nedavno prelistavao Za kim zvono zvoni, ​valjda jedinu Hemingvejevu knjigu koju sam čitao zato što se mora (lektira), a verovatno je ostala i jedina za koju nisam vezan. Zatim sam se u diskusiji o Vudiju Alenu prisetio njegovog putešestvija po Evropi (Barselona, Pariz, Rim...) i finog omaža (Pariz) Hemingveju, Ficdžeraldu, itd...

Možda je i samo do Španije, tek gledao sam sinoć Sunce se ponovo rađa i iz ove perspektive to je sasvim dobra adaptacija Hemingvejevog romana.

Uvodni deo filma, onaj koji se dešava u Parizu, nije na mene ostavio poseban utisak. Moguće da je glavni uzrok bio neprihvatanje Tyrona Powera u ulozi Džejka.

Da, delovao je odrešito, gospodski, galantno, pomalo ukočenog hoda (posledica ranjavanja u ratu) i nosio je tu mračnu auru, ali je izgledao nešto starije no što sam bio spreman da prihvatim.

post-1278-0-79574700-1509438539_thumb.jpg

Senka koja ga prati neizostavni je deo Džejkovog lika i početna netrpljivost biva prevaziđena kako film odmiče, a selidbom radnje u Španiju film ubrzava i ne prestaje da vozi punim gasom do samoga kraja, u ritmu fieste, baš kao i roman.

Prednost velike produkcije (Zanuck) lako je uočiti u efektnom slikanju fieste,: neprekidno kretanje mase ljudi, procesije, uzbuđenja oko borbi sa bikovima, dan i noć se stapaju u jedno...

Zamerka na odabir glumaca, kao i u slučaju Tyrona Powera, ostaje da sam sve likove u romanu zamišljao mlađim. Međutim, gluma je izvanredna: možda je jedini koji me nije kupio Mel Ferrer u ulozi Roberta Kona, dok je Errol Flynn u ulozi Majka briljantan.

Ava Gardner dominira u svakoj sekvenci filma u kojoj se pojavljuje!

Prisećam se da je Džon Hjuston u svojoj autobiografiji pričao o tome kako su Avu Gardner vrbovali za ulogu u Noći Iguane, što je uključivalo i non-stop izlaske u Madridu gde je Gardnerova u to vreme živela - ne znam da li je odluci da živi u Španiji doprinelo i iskustvo sa snimanja ovog filma.

  

 

Link to comment

Brawl%20in%20Cell%20Block%2099-2-3.jpg?p

 

http://www.imdb.com/title/tt5657856/

 

S. Craig Zahler mi polako postaje jedan od omiljenih novih pisaca/reditelja. Posle Bone Tomahawka jos jedan brutalno dobar film. Sjajan omaz eksploatacijskom filmu, ali i vise od toga. Sve je odlicno snimljeno za malo para, ali poseban hail za scene tuca. Uzivanje je gledati kako mogu dobro da izgledaju uz minimalnu intervenciju montaze..

 

Vaughn pokidao. Lako je videti u ovakvoj ulozi Woody Harrelsona ili Michaela Shannona, ali je Vince odlicno izneo film. Definitivno bi mogla da mu bude prekretnica u karijeri..

 

Zanimljivo da u filmu nema score-a, ali zato soundtrack takodje kida. A kako i ne bi, kad je i za njega zasluzan Zahler..

 

Odličan

Link to comment

L'amant double (2017)

 

Ovde mi je Ozon razigran, uzbudljiv, nesputan. Plete se između erotike i svesti o rediteljevom homoseksualizmu, između duhovitih obrta i sumornih momenata čistog trilera, gotovo ceo u groteski ostaje ipak klasično ujednačen u čistom dramskom toku suptilnih prelaza.

 

Svakako preporuka...

Link to comment

nelyubov

novi zvjagincev, meni najmanje ubedljiv do sada. i elena je bila hladnjikava, ali bas ta njena mucna i teskobna psihologija u kombinaciji sa odlicnom glumom, rezijom i muzikom, ostavila je traga i izdvojila i taj njegov film u kofer mojih omiljenih. ovaj film nece naci mesta u njemu :-) istina, profi je to sve odradjeno, glumci solidni do odlicni, kamera i muzika kao i uvek sjajni ali, ali... nikakav emotivni klik sa majkom nije upalio i sve izgleda kao da su scenario pisale neke zlurade i ljubomorne neruskinje koje ove obicno vide kao kalkulantkinje, lose i neposvecene majke, vecito u poteri za muskarcima koji ce im ispuninjavati bas sve, ali iskljucivo materijalne, prohteve. iako i u ovom filmu, kao i u vecini prethodnih, on zapravo pokusava da dokuci kako covek dospe u te tupe uglove komunikacije i odnosa i ima tako nemuste, tegobne i teskobne veze sa najbliskijima, ovde mi je nekako bio previse stereotipan. osim toga, citava prica i potera u filmu nisu imale nikakvu atmosferu ni emotivni naboj, a na kraju ni neko razresenje, katarzu. besmisleno je karikirao rusku policiju (nije smesno a nije bas ni neka kritika, ako je trebalo da bude kritika sistema) dok je usiljenu i licemernu, toboz pravoslavnu, korporativnu praksu uspesnije potkacio. 

sve u svemu, malecko razocarenje, valjda me nece razocarati haneke i fatih akin koje takodje jedva cekam da pogledam (kad dospeju na trafike, je l' :-)

Link to comment

Odgledao King Charles III, BBC-ev film o dogadjajima nakon smrti Elizaebete II. Odlicno. Neverovatno da su se usudili da naprave takav film - svi su u njemu -  Charles, Camila, William i Harry, Cate. Cela porodica, ne zna se ko je ludji i ogavniji. Ako nista drugo onda dobra vezba iz demokratije, slobode izrazavanja i odnosa prema vladaarima. Kod nas bi psiho jurio macetom autore.

Link to comment

The Meyerowitz Story (2017)

 

Noa verovatno sebe zamislja kao legitimnog naslednika Vudija Alena. Medjutim, on nema kapaciteta i talenta za tako nesto i uprkos prejakoj glumackoj postavi (Dastin Hofman je i dalje ziv) ovo nije ni blizu vrhova koje je Vudi dostizao 70-ih. Ipak, za tekucu godinu ovo je vise nego zadovoljavajuce.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...