Jump to content
IGNORED

Gledanos


hefaca

Recommended Posts

Jel se racunaju i oni koji gledaju spotklub, arenu, eurosport, vh1, mtv... ili samo ove navedene? Potpuno mi je nerealna da na bilo kom uzorku u vreme kad sigurno ima nekog fudbala 60% gleda cesljanje babe.

Link to comment

Postoje različite škole mišljenja o objektivnosti lista gledanosti. Popularno je mišljenje da valja zakititi agenciju pa se dobiju i bolji rezultati. Btw, na onoj listi se ne vide rezultati za RTS 2.

Link to comment

A kako se postaje piplmetar? Neko ti zakuca na vrata i pita te hoćeš li da ti u tv ugradimo čip?I kako se kontrolišu piplmetri da ne rade u korist neke tv stanice?I koliko je uopšte objektivan čovek koji zna da je piplmetar pa namerno okreće kanale ako ga neka televizija nervira, ili misli da je mnogo bitan pa držiuključen tv sve vreme?

Link to comment
Postoje različite škole mišljenja o objektivnosti lista gledanosti. Popularno je mišljenje da valja zakititi agenciju pa se dobiju i bolji rezultati. Btw, na onoj listi se ne vide rezultati za RTS 2.
Rezultati RTS-a 2 su ocajni. A popularno misljenje jeste popularno, ali je i neistinito.
Link to comment
Jel se racunaju i oni koji gledaju spotklub, arenu, eurosport, vh1, mtv... ili samo ove navedene? Potpuno mi je nerealna da na bilo kom uzorku u vreme kad sigurno ima nekog fudbala 60% gleda cesljanje babe.
da dobro zapažanje, onda se postavlja pitanje da li u slučaju da porodica koristi više tv-a u svaki ugrađuju piplmetar, to bi moglo značajno da promeni krajni rezultat, verovatno su porodice sa 1 tv-om < 20%
Link to comment
Jel se racunaju i oni koji gledaju spotklub, arenu, eurosport, vh1, mtv... ili samo ove navedene? Potpuno mi je nerealna da na bilo kom uzorku u vreme kad sigurno ima nekog fudbala 60% gleda cesljanje babe.
oni idu pod "others", koji je skandalozno veliki 20% i vise(za zemlju u kojoj je pokrivenost tih kanala relativno mala)nigde u merenjima se ne barata ciframa o broju ljudi koji gledaju odredjeni kanal tj. emisiju
Link to comment
Jel se racunaju i oni koji gledaju spotklub, arenu, eurosport, vh1, mtv... ili samo ove navedene? Potpuno mi je nerealna da na bilo kom uzorku u vreme kad sigurno ima nekog fudbala 60% gleda cesljanje babe.
Racunaju se. Da ti pomognem (sto ti ne savetujem) da kontaktiras realnost: udji u bilo koji gsp bus (akcenat prestonicki) ili u bilo koji maxi ili zumbiraj ljude na ulici. Ako nadjes preko 40% pristojnih odnosno ispod 60% neocesljanih, ne veruj u istrazivanja. Meni malo nerealno de je onih 40% dok se ceslja baba ili cak 82% dok se daje dvor.
Btw, na onoj listi se ne vide rezultati za RTS 2.
To bejase pink objavio, pa je zagubio RTS dvojku. Za proslu godinu RTS2 je oma iza devedesedvojcice (5,6%). Nekad je 4%, a kad ima sporta ide do 10%. Prosek sestica.
A kako se postaje piplmetar?I kako se kontrolišu piplmetri da ne rade u korist neke tv stanice?I koliko je uopšte objektivan čovek koji zna da je piplmetar pa namerno okreće kanale ako ga neka televizija nervira, ili misli da je mnogo bitan pa držiuključen tv sve vreme?
Sve to rade balkanski spijuni. Oni sve kontrolisu.Poenta je da covek bude subjektivan. Ja da imam piplmetar, pink bih razmemorisao, da ne bik dosao u iskusenje da upanem u pinkov share.
Link to comment
da dobro zapažanje, onda se postavlja pitanje da li u slučaju da porodica koristi više tv-a u svaki ugrađuju piplmetar, to bi moglo značajno da promeni krajni rezultat, verovatno su porodice sa 1 tv-om < 20%
Da, "ugradjuju", tj. mere rezultate na svakom tv-u u kuci, kao i za svakog clana domacinstva posebno. Cak i za goste se ukucava posebna sifra, ukoliko gosti zele nesto da gledaju. Jos nesto, ja odoh iz srbije pre 5 godina i tada je manje od 20% domacinstava imalo vise od jednog televizora, a bilo je 5-6% onih bez tv-a. Ne verujem da se tu nesto znacajno promenilo.
Link to comment
Ozbiljno te pitam kako se postaje piplmetar. Jel se dobijaju neke pare za to?
Piplmetar i strujomer se ne postaje vec ugradjuje :P .Kao sto se dobro prostudira statisticki uzorak za pracenje rezultata izbora, tako se studiozno odabira TV publika. Postoje kriterijumi, sad dal idu od vrata do vrata ili se zove telefonom lik odredjenih godina, pola, obrazovanja, fizickog izgleda, zanimanja ko bi ga znao, pa se testira i tako... AGB radi u celom svetu po istoj metodi pa ne verujem da bi se zezali u Srbiji. Dal mos das prijavis, ich habe keine pojma. Mislim daa se dobijaju neki pokloncici, nisam siguran u apoene...ex hemi car - dobio uput sa (m)rtv(og)foruma na parapsihopatologiju (devojacko car promenjeto u faca) Edited by hefaca
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...