Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Da li postoji neka info stranica za sve ove steam igre koje budu po par dana besplatne, to jest, gde dobijate te dojave? :) Skoro svaki put sam procitao o tome ovde (hvala onome ko je ovde javio za besplatni Dirt3 Complete Edition).

Link to comment

e hvala za ovaj info

 

:thumbsup:

 

Da li postoji neka info stranica za sve ove steam igre koje budu po par dana besplatne, to jest, gde dobijate te dojave? :) Skoro svaki put sam procitao o tome ovde (hvala onome ko je ovde javio za besplatni Dirt3 Complete Edition).

 

ja redovno citam rock paper shotgun, oni uvek objave kad ima tih jacih™ naslova na akcijama. tu izaslo i za shadow warriora.

Link to comment
cak i za 1 kojimu, odnos sinematika i gameplaya u metal gear solidu 4 je stvarno previse. ako je ova statistika tacna, ne znam da li je strasnija ukupna duzina tog dela igre (8,5 sati) ili ta brojka od 44%. ono o cemu mogu da posvedocim iz prve ruke je da sam u 1 trenutku seo da se igram, sledecih sat vremena proveo gledajuci seriju sinematika i nakon toga odlozio celu stvar za sutra <_< sto je jos gore, prica i dijalozi su osetno losiji u odnosu na prethodne naslove. blebetanje o midihlo nanomasinama, suplja razrada tehnolosko-ekonomskih tema, izlivi patetike (a ja mislio da od emmine smrti u dvojci ne moze gore :(), insistiranje da svaki lik koji je prodefilovao kroz prve tri igre dobije svojih pet minuta, ukljucujuci i potpuno nepotreban cameo rahmetli sajko mantisa... mgs serijal nikad i nije bio poznat po kvalitetu scenarija, ali ovo sto je u igri bas mnogo vapi za dobrim editorom. mozda je tomokazu fukushima bio taj covek, mozda nije, ali u svakom slucaju deluje da kojimi pri izradi ovog dela niko nije smeo da kaze ne.

 

gameplay je zato vidno uznapredovao u odnosu na prethodnike, sto se pogotovo vidi u prva dva nivoa koji furaju koncept zivog bojnog polja i dve zaracene strane koje gledaju svoje interese. povratak u shadow moses je takodje bio vise nego dobrodosao, za razliku od onog lomatanja po ceskoj koje je maltene nemoguce proci onako kako je kojima zamislio. bosafajtovi su zabavni kao i uvek, ali malo je glupo sto svi bosovi imaju prakticno isti background i u sustini predstavljaju kombinaciju bosova iz keca i trojke. poslednja borba protiv tecnog ocelota™ je nesumnjivo vrhunac igre, i prava je steta sto je igrac nakon toga prinudjen da odgleda jos dva sata krajeva ala lotr i kredita koje je nemoguce prekinuti.

 

moram priznati da mi je i pored svih (realnih ^_^) zamerki i razocaranja koje mi je mgs 4 priredio ipak u neku ruku drago sto sam ga odigrao. valjda se radi o tom nekom emocionalnom uticaju koji kojima ima na mene jos otkako mi je prvi mgs onomad delovao kao buducnost igara i ono najbolje sto medijum ima da ponudi. koliko god kraj igre bio kilav kao i ostatak iste, tesko je oteti se utisku da se ipak radi o istorijskom trenutku i finalu velike sage. ne znam, cudno je to.

 

naravno, objektivno gledano: 1 > 2 = 3 > > > 4

Link to comment

eh, mnogo je tesko biti dosta bolji od prethodna dva dela.

 

igra je tipican primer kako je zelja za inovacijom po svaku cenu upropastila fransizu- prvo su izbacili zombije, pa puzzles, pa napravili cistu akciju, pa se sad pitas sto se to uopste zove resident evil a ne nekako drugacije.

Link to comment

iz istih razloga zbog kojih se max payne 3 zove max payne 3, a ne avanture celavog nihiliste u brazilu. name recognition je uzasno bitna stvar u igrackom svetu.

 

ja nisam odigrao nijedan rezi nakon cetvorke  <_< moracu jednom da se nakanim...

Link to comment

zbog toga i dajes ovakav odgovor- mp3 ima ipak nekakve veze sa kecom, re od 4 pa nadalje vrlo slabe. sa tim sto je cetvorka dobra igra, ostalo je djubre. 7 je bitno poboljsanje, al nikakve veze sa re nema.

Link to comment

Ja cetvorku nisam voleo, no ne poricem da je dobra. Sedmicu sam tek zapoceo, videcu kakav ce biti konacni utisak. 

Kao sto si rekao, bez zombija, nije to to; to je bila osnova price, a ne ove mambo-dzambo gluposti. Dobro, meni je Code Veronica mozda i omiljena RE igra. :)

Edited by Miljenko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...