Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

kako ne radi? ja već četiri godine koristim i radi savršeno.

obriši kukije kad podesiš dns

edit: e da, ako podešavaš dns na mrežnoj karti, a ne na ruteru, onda obavezno odčekiraj u podešavanjima IPv6, neće raditi ako je čekirano

Edited by renne
Link to comment

Ja sam našao neko malo programče, koje ima opcije da li da menjaš na celoj kućnoj mreži ili samo na laptopu...

Ali radilo je uvek i za USA i I BBC i ITV ...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

restart rutera je rešio govno. fala muchas renne i sorry, stoji mi sve tako otvoreno već danima a nikako da sednem i restartujem sve. e sad, da se pretplatim na taj smartdns kad istekne free trial ili postoji neka zaobilaznica? :D

Link to comment
  • 1 month later...

Kako misliš da instaliraš?

kanale preskeniraš na tv-u, naravno mora imati dvb-c tuner u sebi.

Modul ubaciš u CI slot tv-a i to je to. Ako ima SK HD kanala biće i slike, ako nema skeniranih, onda juri tehničku, nema tu mnogo mudrosti

Link to comment

imam CI slot naravno, kao i dvb-c tjuner. ukucao sam sve ove parametre sa linka i kada ih skeniram dobijem govno - nema slike. Kada sve stavim na automatski pretraživač dobijem preko 200 kanala (digitalnih) a majmuni iz kablovske ne znaju da mi objasne zašto je to tako, već se vade na to da prelaze u sistem sbb pa su kao u "problemu".

 

zato i pitam, dok su oni "u problemu" da li neko ima i na kojoj frekvenciji digitalne televizije sport klub 1, 2 i 3 u HD definiciji koji bi trebao da se nalaze na poziciji 111,112 i 113.? da li su ga negde prebacili, ako jesu gde?

 

edit: evo i spiska sa njihovog sajta, kao "novi" spisak digitalnih kanala ali je netačan prilično...

 

http://www.ikom.rs/wp-content/uploads/2017/11/Programska_sem%D0%B0_digitalna_IKOM_01112017.pdf

Edited by BlackGeorge
Link to comment

ok, ima li neko IKOM digitalnu koju gleda sa CAM modula? jedino mi taj koji ima ovu kombinaciju može pomoći da pronađem SK HD kanale?

 

Od tehničke službe posle razgovora sa tri različita čoveka sam digao ruke. Kažu da IKOM nije ni imao Sport Klub HD kanale u ponudi digitalne televizije(???) i da su prelaskom u sbb to dobili. Mislim da laže jer su ti kanali već mesecima u ponudi IKOM-a. Očekigledno da su to sbb radnici kojima je tako lakše da me otkače.

Link to comment

nema tih pozicija kad je digitalna u pitanju, to sve zavisi kako tvoj tv slaže kanale

 

Ima tih pozicija.

Ovo je veoma slično, ako ne i isti raspored digitalnih kanala preko sbb sa D3 prijemnikom. ovo znam jer moj tast ovo gleda u centru grada preko sbb-a. pretpostavka je da sada, pošto su kupili ikom, rade na toj sinhronizaciji da budu isti kao sbb...samo što ja ne bih da čekam par nedelja da to završe, pa ako neko gleda u međuvremenu IKOM digitalnu preko CAM modula i ima sport klub 1,2 i 3 u HD, neka se javi ...

 

evo ga i spisak sbb kanala:

 

https://sbb.rs/televizija/tv-kanali

 

gotovo isto, ne mogu baš (mrzi me) svaki kanal da uporedim.

 

Ono što ne valja ovom kupovinom ikom-a od strane sbb-a je da su odmah izbacili iz ponude ArenuSport koja je bila u ponudi digitalne televizije IKOm (a pre godinu-dve izbačena iz ponude analogne televizije).

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Moj samsung slaže HD kanale od broja 300 pa na dalje

Moj LG, podešen doduše na britaniju slaže od 800 pa na dalje, tako da raspored apsoluno ne mora da bude taj. Ne može sbb kao mreža da odredi kako se na kom tv-u slažu kanali

 

edit: ne kažem da tvoj tv ne slaže po tom redosledu, nego da ima mnogo televizora kod kojih to nije slučaj

Edited by renne
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...