Jump to content
IGNORED

visoka moda za muskarce: dzemperi, bele carape itd.


namenski

Recommended Posts

uvlacenje dzempera pojavilo se pocetkom devedesetih i to je i tada bio razlog za podsmeh. Lancia se zbunila nesto.
nije se zbunila nista, nego vama zemlja pocinje da se okrece devedesetih. opravdano, doduse.
Link to comment
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    18

  • Аврам Гојић

    15

  • Yoda

    12

  • Singer

    10

nije se zbunila nista, nego vama zemlja pocinje da se okrece devedesetih. opravdano, doduse.
jel ti sada saopštavaš da su ljudi i osamdesetih uvlačili svašta u pantalone, uključujući i džempere?
Link to comment
narafski.
imamo žešči kvrc u percepciji, čini mi se.konkretna moda uvlačenja džempera u dizelke nastala je tokom 1991. godine, sećam se kao juče da je bilo kako su se denseri, koji su prethodnog leta nosili majice sa buldozima i slušali euro dens hitove, okrenuli najžešćim narodnjacima i počeli sa metalnim kaiševima i dizelkama i uvlačenjem u pantalone svega na sebi. osamdesetih su ljudi rado isticali struk i uvlačili rolke i košulje, pa i dukseve, ali ova konkretna skaredna moda nastala je zajedno sa početkom rata i ona je bila estetski odgovor na krizu - isticanje obilja kao estetski stav, i uz to simbolika spremnosti da se brzo reaguje na životne, tj. kriminalne izazove (streamlined linija odeće koja ne zapinje o predmete, "leteće" patike" i ostali rekviziti koji olakšavaju ulični "rad")
Link to comment
imamo žešči kvrc u percepciji, čini mi se.konkretna moda uvlačenja džempera u dizelke nastala je tokom 1991. godine, sećam se kao juče da je bilo kako su se denseri, koji su prethodnog leta nosili majice sa buldozima i slušali euro dens hitove, okrenuli najžešćim narodnjacima i počeli sa metalnim kaiševima i dizelkama i uvlačenjem u pantalone svega na sebi. osamdesetih su ljudi rado isticali struk i uvlačili rolke i košulje, pa i dukseve, ali ova konkretna skaredna moda nastala je zajedno sa početkom rata i ona je bila estetski odgovor na krizu - isticanje obilja kao estetski stav, i uz to simbolika spremnosti da se brzo reaguje na životne, tj. kriminalne izazove (streamlined linija odeće koja ne zapinje o predmete, "leteće" patike" i ostali rekviziti koji olakšavaju ulični "rad")
nista, pokazacu slike, kad dodjem u Bgd, pa ti rokaj definicije do mile molje. bas je to bilo strikno rolka, duks. bilo je dzempera koliko hoces. jedina razlika je bila u tome, sto je tada vuklo na sminkeraj, a kasnije sa trenerkama na dziberluk.
Link to comment

ama koje definicije, pišem šta sam svojim očima gledao i prenosim objašnjenja koja sam slušao..."kad te pojuri murija ili kad dekraš, da lakše zapališ" je otprilike objašnjenje celog tog fenomena trenetka - uvučen duks/džemper/ - airke.ali OK, moguće je da sam nešto propustio - družio sam se sa radničkom klasom koja je prebegla u dizelaštvo, i sa klasičnim padavičarima....ove džemperlije stvarno ne znam.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ja ne razumem u šta me ti ubeđuješ. hoćeš da kažeš da se ne sećam dobro godina iz kojih se ljudi obično sećaju i najsitnijeg detalja? pa nisam proveo pubertet pijan i drogiran, to je došlo posle.rekoh ti da se ne sećam tih džemperlija. ako ti kažeš da su uvlačili, OK, možda si se ti kretao u tim krugovima :fantom: a možda sam i nešto zaboravio.hoće li se uključiti još neko u ovu priču ili moram sve sam, jebote?

Link to comment
narafski.
Dovoljno sam mator da se secam kraja 80tih - uvlacile su se sulje™, rolke, nosile bele carape, ali dzemperi se uvlace sa dolaskom dizel farmerki, kraj 91.@renne: gde bre bila normalna stvar nosenje belih carapa na gilje™? Takav primerak bio bi predmet opste sprdnje u gimnaziji.... Edited by Yoda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...