Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

jel se svaka malo jača i neobičnija crvena/crvenolika/ljubičastolika boja ispira nenormalno pri svakom pranju?

 

mislim, jel to mora tako ili zavisi od farbe?

Link to comment

izem ga

 

 

probaću to, hvala :), mada meni nije toliko problem vreme pošto se ionako farbam svake 2 nedelje a boja ne bude loša, nego druge stvari, npr malo mi glupo kad izađem iz bazena a ono kaplju crvenkaste kapljice, ubrljavanje peškira nakon svakog pranja, i slično :mellow:

Link to comment

Da, crvena je narocito nezgodna za te stvari. Meni se desilo da mi posle par meseci od pramenova kosa ostavi crvene tragove na majici, doduse bese koncert i mnogo sparno ali opet :mellow:

Sta znam, meni je ta prskalica pomogla da se boja duze odrzi, doduse u pitanju su pramenovi, ne cela kosa. Nisam zalazila po bazenima sa tom frizurom ali generalno nisam imala fleke od farbe na peskirima. Mislim da tebi i nije potrebna jer ti treba fiksiranje boje a ne odrzavanje, mozda ima nesto i za to.

Link to comment
  • 4 weeks later...

blajhane zene i srodne vrste,

 

koje preparate za kosu koristite?

Probaj kokosovo ulje (organic) moji zenskaci se kunu u to.

Drzis dva tri sata, a kada se ispere uopste nema onaj masan ili wet look.

 

btw. sta je sa ovim forumom ako mije ovo intresantan topik da nesto dobacim!? :)

Link to comment

odsekla sam kosu skroz kratko pre neki dan. sad izgledam ovako:

 

 

premišljam se oko toga da je farbam (boja meda recimo), ali se malo snebivam zbog odlaska na more (voda, sunce, svetleće i ovako) i svega.

saveti, ideje?

 

drugo pitanje je vezano za neku laganu penu ili sjaj za kosu - ako nešto koristite, da je dobro i da ne uvošti vlasi već samo malo da sjaj i istakne pramenove kose.

Link to comment

eh, pa sad je bar lako farbati i prefarbavati :)

 

za ovo drugo nemam pojma

 

 

 

inaöe i meni je kosa sada tako neke dužine (nadam se da ne izgledam kao nemačka lezbejka), zato i prizivah estel

Link to comment

ju, pa i meni kosa tako kratka, zapravo, jos i kraca  :-) istina, ne mojom voljom, al sta je tu je -  ne preostaje mi nista drugo no da je pustam ... pa ce i narasti...stavila sam kanu, jer sad bas i ne bih da koristim hemikalije, neku nemacku sa pijace i boja je na mojoj prosedoj kosi ispala gotovo ista kao ona koju sam prethodno imala /keune,  bakarno plava, 744/.  koristim vichy shampon, allin losion /uzasno vonja na bluk, al trpim, sta cu/ kokosoovo nerafinirano ulje i cickovo - pa ce kosa valjda porasti uskoro :-))

/a ja se, inace, ne osecam dobro sa kratkom kosom, i nema veze sa tim sto je u ovoj situaciji to vise nego ocekivano, vec ja ne znam da nosim kratku kosu, uzgred, mislim i da uz moju figuru i psihologiju, kratka kosa nije bas najsrecniji spoj/

 

ps. fotke su pre drugog stavljanja kane, nakon cega je boja intezivnija, i pre sisanja, tj oblikovanja friza...sad imam jos kracu kosu :-))

 

DSC_0554a.jpg

 

DSC_0563a.jpg

Link to comment

@nezvanova - porašće  :heart: , kosa raste, takav joj je manir.

za boju - zbog tena ne bih išla na tamnije note, niti na crveno. a nisam sigurna ni da li je treba farbati pred more. znam da kao kratka kosa nije neka nevolja, mislim za farbanje, jer brzo izraste i možeš je menjati. al neću da smetlam kosu bez potrebe.

 

@frau stormi - heh, hvala. imam te cvidže već par godina, i baš ih volim. neke esprit, nisu ni koštale previše.

Link to comment

Ja sam se straobalno sjebala prošle nedelje, prekratko sam se ošišala i previše stanjila kosu. Ne mogu da se opasuljim.

Sreća u nesreći je što mi kosa toliko brzo raste da za par nedelja očekujem pomak nabolje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...