Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

A ova zadnja, moje e5 mozda deluje efektno, ali ko zna sta bi bilo da si uzeo pesakom a ne konjem, posle cega ostajes s figurom manje. Da si uzeo pesakom, mislim da nemam tu nista, ostajem s pesakom manje

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ali to je neverovatno koliko puno moras da igras i radis da bi malo napredovao, a koliko brzo propadnes kad malo ne igras. Mislim da ni u jednoj drugoj aktivnosti to nije tako drasticno kao u sahu.

Link to comment

Zato sto je pajac. Sahovska verzija Ace Stojanovica.

 

Elem, evo nesto od stila Pola Morfija za siromasne, uboge, sakate, slepe, gluve i zaboravne:

 

1. e4 c5 2. Nf3 e6 3. Bc4 d6 4. O-O Nf6 5. Re1 Be7 6. c3 O-O 7. Bb3 Nc6 8. d4
cxd4 9. cxd4 d5 10. e5 Ne4 11. Bc2 Bb4 12. Nc3 Qa5 13. Nxe4 Bxe1 14. Nf6+ gxf6
15. exf6 Bxf2+ 16. Kxf2 e5 17. Qd3 e4 18. Qe3 Kh8 19. Qh6 Rg8 20. Ng5 Rxg5 21.
Bxg5 1-0

 

Kad bih cesce igrao ovako, a redje pravio jednopotezne previde na nivou Forest Gampa, mozda ne biih bio bednik od 1900, nego solidan igrac od 2100+. Tu mi kompetentni ljudi kazu da pripadam, ali ima ta nezgodna sitnica da to treba dokazati za tablom. Zato, pozelimo mi mnogo srece i uspeha u narednom perijodu.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

a ja mislio da je mojih 1600 na munjevitom sahu na chess.com neki solidan rejting, kad ono ispod 2100 se ne priznaje  :(

 

obaska sto se ni munjeviti sah ne priznaje kao sah

Edited by Nikodije
Link to comment

Cajtnot u ozbiljnoj turnirskoj partiji je nesto najadrenalinskije i najekstremnije sto ja mogu da zamislim.

 

Kolega iz kluba, tabla iznad mene igra partiju, i ako dobije postaje mk. I njemu i protivniku ostaje otprilike po minut za 10 poteza. U potpuno dobijenoj poziciji protivniku pada zastavica. Naravno, niko nema pojma da li su izvukli 40 poteza, jer su prestali da zapisuju, mada smo svi mogli da se opkladimo da su izvukli bar 45. Medjutim, rekonstrukcija pokazuje da je protivniku pala zastavica DOK JE POVLACIO 40. potez. Znaci, odigrao je potez ali nije stigao da pritisne sat. E, to je adrenalin i ekstremni sport.

 

Uzgred, decko je tokom cele lige imao srece onoliko koliko ja nisam. Ali ako, dobar je igrac i zasluzio je da uzme mk.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...