Jump to content
IGNORED

FPL Draft 2017/18


Recommended Posts

obećali su nam start igre ove nedelje i do sada izdali, ali krajnje je vreme da palimo generator  startujemo Moćin gej chat pokrenemo temu.

 

FAQ

 

ovo je spisak prošlogodišnjih učesnika koji će, naravno, imati prvenstvo pri formiranju liga (ukoliko svi žele opet da igraju):

 

ducca
cvrle
John Coltrane
Gylfi
Redoran

malkin 

Ruxin 

Bogotac

pantelia

zoki 

Kanzas 

San Epifanio

 

još su se prijavili i:

 

Azdaja

Svarog

adasevic

 

znači 15 za sada.

 

ima nekoliko stvari koje treba da odlučimo:

 

1. koliko liga ćemo imati i sa koliko igrača (max broj igrača po ligi je 16)

2. kako ćemo da formiramo lige

3. ako nameravamo da rezultate iz ove sezone koristimo kao input za sledeću sezonu (formiranje prve i druge (treće...) draft lige kao u regularnoj igri, itd.), kako će to tačno da funkcioniše, itd.

 

što se mene tiče, mislim da je bolje da lige budu manje, tj. da pravimo lige od po 8 (kreatori igre kažu da lige do 8 igrača najbolje funkcionišu) ili od po 6-7 ako to bude imalo najviše smisla (npr. ako nas se prijavi 18, napravimo 3 od po 6 i sl.). takođe, pošto se radi o sasvim novoj igri, kapiram da je najbolje da rendomizujemo učesnike po ligama. i redosled u draftu može da bude rendom, što se mene tiče, ali ako ljudi misle da zasluge iz prošle sezone treba da obezbede bolje pikove u prvoj rundi, nemam ništa protiv.

 

eto, prijavite se ako mislite da možete da izgurate celu sezonu pa da se igramo

 

giphy.gif

Link to comment
  • Replies 679
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    88

  • Прслин

    81

  • Pokojni Ruxin

    68

  • John Coltrane

    67

Meni je svejedno, samo nek se igra. Ali ova njihova pravila ne deluju friendly za dvocifren broj timova u ligi. Sa druge strane, korišćenjem sajta štedi se dosta vremena i onemogućavaju slučajne™ prevare propusti i dupliranja. Kojem li se privoleti carstvu...

Link to comment

uf, da, dobro pitanje. ja sam uzeo zdravo za gotovo da furamo sa zvaničnom igrom. iskreno, biće prilično olakšanje makar utoliko što ne moramo da izmišljamo pravila (koliko dugo neko treba da bude povređen da bi smeo da ga izbaciš iz tima, koliko rundi zimskog drafta i sl.) niti da uterujemo pravdu ako se pravila krše (nema Moće, znam, ali desi se i drugima da uzmu tuđeg pika...).

Link to comment

Ja nisam nešto ispratio to ozvaničavanje™ drafta, proučiću već pravila do početka, ali čim se video da nema kapitena :Hail: tom sam se carstvu privoleo na keca.

Ovo je do sad bilo 80% ko zabode bolje kapitenske opcije u prvom krugu...em smor, em ima nas koji tradicionalno pravimo užasne izbore na početku a briljantne u kasnijim rundama :fantom:

 

Daklo ako se mene pita - zvanična verzija, do 8 ekipa, ovo što zoki kaže oko formiranja liga za ovu godinu i za budućnos'

Edited by Ruxin
Link to comment

najbolji trećeplasirani--to prema klasik skoru? jel samo za to gledamo klasik skor, ostalo kvalifikovanje prema h2h ili sve ide prema klasiku? vidim da postoje i klasik i h2h lige, treba da odredimo šta se gleda...

Edited by malkin
Link to comment

ja sam misio kao i do sada u "pravom" fantaziju, da taj baraž ide preko klasika, ostalo sve h2h

 

edit: samo što ovde ne možemo da napravimo veliku klasik ligu

Edited by zoki
Link to comment

Najlogičnije bi bilo da se za h2h lige gleda isključivo h2h, a da klasikaru igramo svi zajedno ako je moguće.

 

Po klasiku bi verovatno bilo poštenije, ali h2h je sam po sebi nepošten i generalno zabava za nemače pojma, pravi muškarci to znaju pa gledaju pre svega klasik :fantom:

Link to comment

 

edit: samo što ovde ne možemo da napravimo veliku klasik ligu

 

Da, kad malo bolje razmislim skroz je očigledno da ne možemo svi zajedno klasik, jedino da vodimo sami jednu veliku tabelu  :D

Šteta jedino zbog toga, onda nam classic lige skoro pa i ne trebaju...

Edited by Ruxin
Link to comment

Nikako da detaljnije prostudiram pravila tog novog drafta pa nisam pozvan da komentarisem detalje za sada. Nadam se sa cu ovih dana uspeti tome da se posvetim vise. Ono sto mi se ne svidja i sto mi se nikad nije svidjalo je pravljenje 2 ili vise paralelnih liga. Uvek sam bio i ostacu za jedinstvenu ligu ma koliko to komplikovanije bilo. Posle toliko godina praviti nekakvu kvalifikacionu sezonu za sledeću godinu mi je potpuno besmisleno i meni lično demotivišuće. Ako je 16 igraca krajnja moguća cifra onda čekamo još jednog i katanac za ovu godinu.

 

Takodje prosle godine je secam se bilo nekolicina kolega koji su debelo pre maja digli ruke od namestanja timova, da ne imenujem sad neke, pa bih molio da se svi presaberu i budu sigurni da se to nece desiti i ove godine jer po meni je to ono sto ubija draz pre nego poneka nemamerna greska tokom sezone (Moće uglavnom) koja na kraju ni ne utice na ishod meca uglavnom... Toliko od mene za sada.

Link to comment

Добар дан свима!

 

Зовем се Прслин и нов сам на овом топику. Радо бих се укључио у ваше такмичење ако се игра по званичним правилима у лигама од осам чланова и ако ме примате.

 

Унапред хвала!

Link to comment

ja sam pratio svoj tim ali sam ga pri kraju sezone slabije obdelavao™. skupilo se toliko povreda draftovanih igrača da nije bilo puno svrhe, ništa naročito nije moglo da se promeni. parkirao traku na Aleksisu i vozio tako... ovaj novi format obećava da takvih stvari neće biti jer su pravila manje rigidna kad su u pitanju transferi, znači ne moraš da vučeš polomljenog fakin Van Dajka tri meseca.

 

jedan problem sa velikom ligom u novom formatu je to što svako draftuje 15 igrača. 16 timova sa po 15 draftovanih, to podrazumeva biranje 240 igrača. znači ima baš da se grebe sa dna kace, a za transfere će ostati kao slobodni agenti treći golman Brajtona i rezervni braniči Hadersfilda. time se vrlo sužava manevarski prostor za transfere i bojim se da će to brzo da smori.

 

još veći problem: niski pikovi mogu gadno da najebu. ajde da zamislimo da u prvih 15 pikova ode 10 napadača. to je najdeficitarnija pozicija a kvalitet opada vrlo brzo. prošle sezone je 11. napadač po broju poena bio 1 Rondon sa manje od 120 poena (kod veznih je 11. bio Ozil sa 167, tu ima više da se bira). znači ja ne mogu da zamislim građenje tima u kojem ne možeš kao prvog napadača da imaš nekoga boljeg od Rondona ili Vouksa. mislim da je to faktor koji može baš da zajebe ljude koji imaju niske pikove prve runde i da je bolje da se to izbegne tako što će da se igra više manjih liga.

 

ako većina ljudi bude za igranje jedinstvene lige, makar i veće, milslim da bi bolje bilo da se igra po starim pravilima.

 

najbolje da se ljudi što pre jasno izjasne šta preferiraju da ne dočekamo opet veče pred dedlajn za smandrljavanje drafta.

Edited by malkin
Link to comment

Nikako da detaljnije prostudiram pravila tog novog drafta pa nisam pozvan da komentarisem detalje za sada. Nadam se sa cu ovih dana uspeti tome da se posvetim vise. Ono sto mi se ne svidja i sto mi se nikad nije svidjalo je pravljenje 2 ili vise paralelnih liga. Uvek sam bio i ostacu za jedinstvenu ligu ma koliko to komplikovanije bilo. Posle toliko godina praviti nekakvu kvalifikacionu sezonu za sledeću godinu mi je potpuno besmisleno i meni lično demotivišuće. Ako je 16 igraca krajnja moguća cifra onda čekamo još jednog i katanac za ovu godinu.

 

Takodje prosle godine je secam se bilo nekolicina kolega koji su debelo pre maja digli ruke od namestanja timova, da ne imenujem sad neke, pa bih molio da se svi presaberu i budu sigurni da se to nece desiti i ove godine jer po meni je to ono sto ubija draz pre nego poneka nemamerna greska tokom sezone (Moće uglavnom) koja na kraju ni ne utice na ishod meca uglavnom... Toliko od mene za sada.

Ja sam jedan od tih,ove sezone obecavam od pocetka do kraja ucesce

 

Proslogodisnji eksperiment nije uspeo :lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...