Jump to content
IGNORED

drumski ratnik / road rage


Indy

Kakvo vas ponašanje vozača najviše nervira?  

69 members have voted

  1. 1. Izaberite jedno:

    • Zakasnelo prestrojavanje na silu (guranje)
    • Vožnja samo maks. dozvoljenom brzinom u spoljašnjoj ("brzoj") traci
    • Nedavanje migavaca prilikom prestrojavanja/izmene traka
    • Agresivno ponašanje pri parkiranju
    • Biciklisti koji se ne obaziru na pravila vožnje
    • Spora vožnja (ispod dozvolj. brzine)
    • Vozači na telefonu koji ne obraćaju pažnju na saobraćaj
    • Nepoštovanje minimalnog odstojanja između vozila


Recommended Posts

Specifičnost za Australiju su tzv. bullbars (možda ima i drugde, ali nisam čuo). To je za kengure. Naravno, "odlično" je i za pešake, kao i prilikom sudara sa drugim avtima.
:fantom:
U principu, kad se vidi vozilo kao na slici, treba ga izbeći, pošto se ima utisak da bi im bio gušt da te zgužvaju, iako imaš "prednost".
utefans_wideweb__470x2860.jpg
EDIT.
San snova svakog Aussie momka (i devojke)... kažu ovde "bjut jut" (beaut ute = beautiful utility) za ovaki auto.bns_ute_kk2.JPG
Jel vi to imate mnogo dobre puteve il se ovo gradska deca igraju?
Link to comment
  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tale

    36

  • Indy

    28

  • čekmeže

    23

  • ivy

    22

a meni vozači :(iznervira me kad me obiđu bez odstojanja, maltene mi očešu korman, kad pretiču u iz suprotnog smera iako vide da im ja idem u susret, i kad mi sviraju besomučno iako imaju mesta da me obiđu kolko hoćešo prednosti ni ne razmišljam
Govorim o "ovde", gde već u auto školi utupe ljudima u glavu da vozači daju prednost biciklistima, a biciklisti pešacima. I postoji neka kultura u saobraćaju, ljudi kulturno staju pred pešačkim, daju prednost biciklima, biciklisti imaju svoje staze itd. E, u takvom okruženju se biciklisti najviše prave blesavi, jer nisu morali da idu ni u kakvu školu, nikakva pravila da uče itd. Iskaču odasvuda (pogotovo između parkiranih automobila), koriste razne varijacije bicikala - one ležeće pogotovo pa su niži od automobila i vidiš ih kad je suviše kasno (morali bi onu zastavicu da imaju), nisu noću obeleženi - nemaju svetla ni one "mačije oči", pravila i znakove ne poštuju ili poštuju kako se njima ćefne, voze po ulici gde je 50 ili 70km/ dozvoljeno a ignorišu stazu pored koja je napravljena za njih baš zato da bi se sklonili da ne smetaju brži saobraća itd itd. Stvar je u tome da u gradu pogotovo ima više biciklista zbog univerziteta, studenti uzimaju neki što jeftiniji krš sumnjivih kočnica, bez svetala i ostalog samo da bi bili mobilni, a voze najčešće sa slušalicama u ušima i cigarom u ruci. Alkohol i narkotike da i ne pominjem.
Link to comment
Ubedljivo najiritantniji su mi vozaci koji ubrzavaju dok ih pretices. Da vozim kamion rado bih ih izgurao sa puta.Sto se tice generalizovanja vozaca, po meni su najgori vozaci kombi vozila. Uvek im se negde zuri, preticu preko pune, pretcu kolone vozila i generalno ne postuju propise.
Ako nema nikog ispred neću ubrzavati, vozim svoju vožnju. Ali ako sam u koloni i neki genije kreće sve da nas pretiče uvek se zalepim u ovog ispred pa nek razmisli gde će da se ubaci.
Link to comment

+1E da dodam i na duuugim magistralnim putevima, poput gaborone-johanesburg gde imas samo jednu (i zaustavnu) traku. hejt za kamiondzije koje bole kurac da naprave malo mesta nego se iza njih otegne kolona od 50 vozila.

Link to comment

Inače, nalazim sebe u većini stavki sa pollla, sem prestrojavanja, agresivnog parkiranja - ne znam šta je to, i slabo koristim mobilni.Glasao za žmigavac ali ono što me najviše ne nervira nego plaši su makazice.

Link to comment

Mene najviše plaše kamioni na autobanu. Već mi se nekoliko puta desilo da majstori krenu međusobno da se obilaze i rpmalija me onda bukvalno izgura u najbržu traku - vidim u retrovizoru da u najbržoj traci naleće neki Hakinen sa 250 na sat, a nemam ni vremena ni mesta da prikočim i ostanem u istoj traci, jer je kamion baš dug i onda moram da isečem ovog.A jednom mi se desilo da, u situaciji kada kamioni zauzmu dve trake i krenu da se dodatno obilaze koristeći najbržu traku, mene bukvalno izguraju u travu iz najbrže trake. Trubi, viči, psuj, pominji Kosovo - ništa to ne pomaže.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...