Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

I meni se to desava u svim automobilima koje vozim(4) i u bilo kojoj odeci(nisam probao bez iste)Mnogo nervira,a ne znam kako to da resim???
Ne znam, strašno je neprijatno, ja imam već skoro tik od toga, vrata zatvaram tako što laktom guram prozor. Ništa ne pomaže, tačno kao što kažeš, u bilo kojoj odeći, i u bilo kom autu.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ne znam, strašno je neprijatno, ja imam već skoro tik od toga, vrata zatvaram tako što laktom guram prozor. Ništa ne pomaže, tačno kao što kažeš, u bilo kojoj odeći, i u bilo kom autu.
Ako se vec napajas strujom u autu, sta prvo dotaknes kad otvoris vrata? Nogom zemlju. Znaci struja treba da ode sa tebe u zemlju u tom momentu, a nemoze. Znaci djon od cipela nevalja. AA is ostali, kupujte kvalitetne cipele za koznim djonom. Nemoj da ste cicije. ps: ovo mi je onako palo na pamet, a i ima i log'ke.
Link to comment
Ako se vec napajas strujom u autu, sta prvo dotaknes kad otvoris vrata? Nogom zemlju. Znaci struja treba da ode sa tebe u zemlju u tom momentu, a nemoze. Znaci djon od cipela nevalja. AA is ostali, kupujte kvalitetne cipele za koznim djonom. Nemoj da ste cicije. ps: ovo mi je onako palo na pamet, a i ima i log'ke.
:lol:
Link to comment
  • 2 weeks later...

Pre tri meseca mi je lik svojim autom oštetio parkiran automobil, i odvezao se kao da se ništa nije desilo. Uspeo sam da zapišem registarski broj, pozvao policiju, oni uslikali, premerili, proverili registaraciju, rekli da marka, tip i boja vozila odgovaraju onom koje sam video. Naizgled čista situacija - rekoše da za 10 dana odem do Dunava po zapisnik.10 dana potom zapisnik nije stigao u Dunav. Ni danas, tri meseca kasnije, od zapisnika ni traga. Išao sam i do policijske stanice Savski Venac - gde su odbili da mi daju bilo kakve informacije o tome dokle se stiglo sa predmetom: "Kolege rade na tome - treba da nađu počinioca, da on da izjavu, pa tek onda može da se napravi zapisnik." Kad je to izdeklamovao, lik je na svaki moj pokušaj da saznam išta više samo ponavljao - "Kolege rade na slučaju, kad bude gotovo - biće." Pri tom se nije potrudio ni da me pita za registarski broj ili datum nezgode, ne bi li bar ostavio utisak da je proverio o kom se predmetu radi i dokle se zaista sa tim stiglo.Auto je kasko osiguran, ali u osiguranju naravno traže policijski zapisnik da bi išta isplatili. Popravku sam platio sam, i sad čekam da se policija umilostivi da uradi svoj posao. Zna li neko postoji li zakonski rok u kom zapisnik mora biti načinjen? Nije mi bitno ni hoće li naći vozača ili ne, samo mi treba fuckin' zapisnik! <_<

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Pre tri meseca mi je lik svojim autom oštetio parkiran automobil, i odvezao se kao da se ništa nije desilo. Uspeo sam da zapišem registarski broj, pozvao policiju, oni uslikali, premerili, proverili registaraciju, rekli da marka, tip i boja vozila odgovaraju onom koje sam video. Naizgled čista situacija - rekoše da za 10 dana odem do Dunava po zapisnik.10 dana potom zapisnik nije stigao u Dunav. Ni danas, tri meseca kasnije, od zapisnika ni traga. Išao sam i do policijske stanice Savski Venac - gde su odbili da mi daju bilo kakve informacije o tome dokle se stiglo sa predmetom: "Kolege rade na tome - treba da nađu počinioca, da on da izjavu, pa tek onda može da se napravi zapisnik." Kad je to izdeklamovao, lik je na svaki moj pokušaj da saznam išta više samo ponavljao - "Kolege rade na slučaju, kad bude gotovo - biće." Pri tom se nije potrudio ni da me pita za registarski broj ili datum nezgode, ne bi li bar ostavio utisak da je proverio o kom se predmetu radi i dokle se zaista sa tim stiglo.Auto je kasko osiguran, ali u osiguranju naravno traže policijski zapisnik da bi išta isplatili. Popravku sam platio sam, i sad čekam da se policija umilostivi da uradi svoj posao. Zna li neko postoji li zakonski rok u kom zapisnik mora biti načinjen? Nije mi bitno ni hoće li naći vozača ili ne, samo mi treba fuckin' zapisnik! <_<
Ne znam da li postoji zakonski rok, ali ako ga do sad nisu našli neće ni sada, a verovatno je i on već popravio auto. Još ako ga je prodao..
Link to comment
Zna li neko postoji li zakonski rok u kom zapisnik mora biti načinjen? Nije mi bitno ni hoće li naći vozača ili ne, samo mi treba fuckin' zapisnik!
Ako je Dunav osiguranje u pitanju, sve sto mozes da ocekujes jeste mrcvarenje do tacke kad ces odustati ili kad ce te oni vec nekako shebati. Znam da u Ns imaju tim advokata koji redom u sporovima ''cisti'' prekrsaje tog oblika. Jednostavno-djubrad.
Link to comment
Ako je Dunav osiguranje u pitanju, sve sto mozes da ocekujes jeste mrcvarenje do tacke kad ces odustati ili kad ce te oni vec nekako shebati. Znam da u Ns imaju tim advokata koji redom u sporovima ''cisti'' prekrsaje tog oblika. Jednostavno-djubrad.
Moje osiguranje nije Dunav, ali osiguranje lika koji je napravio štetu jeste (čuo sam kad su čitali podatke za poslat reg. broj). Ipak, ovo još nije stiglo do tačke kad bi Dunav mogao da bude kočničar, odnosno policija još nije ni napravila zapisnik. Ako je odogovlačenje posledica nekakvog dila Dunava sa ljudima u policiji, to bi onda već mogao biti zanimljiv materijal za javnog tužioca. Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Moje osiguranje nije Dunav, ali osiguranje lika koji je napravio štetu jeste (čuo sam kad su čitali podatke za poslat reg. broj). Ipak, ovo još nije stiglo do tačke kad bi Dunav mogao da bude kočničar, odnosno policija još nije ni napravila zapisnik. Ako je odogovlačenje posledica nekakvog dila Dunava sa ljudima u policiji, to bi onda već mogao biti zanimljiv materijal za javnog tužioca.
I mene baš to zanima, pošto se upravo s njima i sudim. Ne znam samo kako misle da očiste udarac autobusa od nazad i moju povredu.
Link to comment

Imam muku sa muzikom... uredjaj je neki sony, kupljen nov... zvucnici i instalacija u autu zamenjeni, ali spravica nece da rad... ukljuci se, odsvira malo i ugasi sama od sebe... par sekundi ugasena, pa se upali, pocne da svira i opet ugasi....isao sam po servisima i tamo kazu da je negde kratak spoj pa se ukljucuje zastita uredjaja, al' ko za maler, kad odem na servis sve radi bez problema... Jel imao neko slicne probleme ili mozda zna kako bi ovo moglo da se resi? p.s. auto je bmw kockica...

Link to comment

Firmin auto je kasko osiguran. Jutros su zatekli naprslu šoferku i komadiće cigle na istoj. Kakva je procedura za naplatu štete, da li mora da izlazi policija na teren i napravi uviđaj ili je dovoljno pozvati osiguravajuće društvo?

Link to comment
Firmin auto je kasko osiguran. Jutros su zatekli naprslu šoferku i komadiće cigle na istoj. Kakva je procedura za naplatu štete, da li mora da izlazi policija na teren i napravi uviđaj ili je dovoljno pozvati osiguravajuće društvo?
Osiguravajuća društva uglavnom zahtevaju policijski zapisnik za bilo kakvu isplatu štete. Policija prvo snimi štetu na licu mesta, potom se auto vozi u osiguravajuću kuću da i oni snime i naprave svoj zapisnik. Popravka mora biti urađena u ovlašćenom servisu (traži od osiguranja spisak servisa koje priznaju), račun se nosi u osiguranje, oni obračunaju učešće, i sa tim se auto preuzima iz servisa. Do tog trenutka dokumentacija mora biti kompletirana, što se pre svega odnosi na policijski zapisnik, koji se obično može preuzeti posle 10-ak dana (ako je počinilac nepoznat), a može trajati i mnogo, mnogo duže ako je npr. počinilac viđen, ali je pobegao sa lica mesta <_<. Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Osiguravajuća društva uglavnom zahtevaju policijski zapisnik za bilo kakvu isplatu štete. Policija prvo snimi štetu na licu mesta, potom se auto vozi u osiguravajuću kuću da i oni snime i naprave svoj zapisnik. Popravka mora biti urađena u ovlašćenom servisu (traži od osiguranja spisak servisa koje priznaju), račun se nosi u osiguranje, oni obračunaju učešće, i sa tim se auto preuzima iz servisa. Do tog trenutka dokumentacija mora biti kompletirana, što se pre svega odnosi na policijski zapisnik, koji se obično može preuzeti posle 10-ak dana (ako je počinilac nepoznat), a može trajati i mnogo, mnogo duže ako je npr. počinilac viđen, ali je pobegao sa lica mesta <_<.
Hvala puno. U međuvremenu sam uspeo da kontaktiram osiguravajuću kuću, ne traže zapisnik policije, dovoljno je otići kod njih na procenu štete. Biće da je različita procedura kod različitih osiguranja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...