Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

ovo zvuči kao da je iz perioda dok su nam trebale vize

 

da li se nešto u međuvremenu promenilo, ne znam

(tj da li može da prosto dođe ženi u posetu pa tu da pita likove šta sve treba da radi kao što je rekao aram, ili je ipak bolje da se prvo raspita u konzulatu)

ne zvuči tako, već jeste tako. Barem je meni bilo, a ja sam ovo prošao pre 2 meseca.

 

link

Link to comment

ne zvuči tako, već jeste tako. Barem je meni bilo, a ja sam ovo prošao pre 2 meseca.

 

link

Znači on posle tih koraka koje si opisao bez problema dobija i radnu dozvolu?

To bi bilo odlično...

Link to comment

Znači on posle tih koraka koje si opisao bez problema dobija i radnu dozvolu?

To bi bilo odlično...

ja sam je dobio.

evo dobio i posao samo na osnovu toga što je na tom tromesečnom multientri schengenu pisalo da sa tom vizom mogu i da radim, a pre nego što ću dobiti i dozvolu boravka.

Link to comment

ne zvuči tako, već jeste tako. Barem je meni bilo, a ja sam ovo prošao pre 2 meseca.

 

link

da da, sigurno je to spajanje porodice generalno specifičan slučaj bez obzira na trebanje ili netrebanje turističkih viza

 

zato i rekoh posle najbolje da se dobro raspitaju

 

a i ja sam bila u drukčijoj situaciji (ne italijanka kao aram :D ali bila sam već tu pa sam samo u jednom trenutku promenila vrstu boravišne dozvole)

Link to comment
  • 1 month later...

Prva asocijacija..

 

Vesti izmedju Opstanka i Branka Kockice kad sam bio klinac..zapamtio sam imena Helmut Kol, Fransoa Miteran i Dzon Mejdzor.

 

Ne znam treba li da ga mrzimo zbog sranja u SFRJ ili je bio cool lik.

Link to comment

 

Ne znam treba li da ga mrzimo zbog sranja u SFRJ ili je bio cool lik.

 

Ovo prvo. Lik je (sa svojim min. ino.) progurao da cela EZ prizna jednoglasno proglasenu nezavisnost Hrvatske i Slovenije, i ako su mnoge zemlje bile skepticne da treba tako srljati.

 

Mislim, Danke Deutschland...

Link to comment

Srljanje, a priznanje tek u '92.?

 

Očito je sve u oku promatrača, logično je (kibidabi) pretpostaviti da bi se nove i prostranije granice lakše dale zacrtati tenkovima i rovovima da veliki zli Švabo nije sjebo stvar i zacementiro povampireni Titov Avnoj.

Link to comment

bio je protiv bombardovanja srbije. teorija zavere kaze da je zato izgubio izbore za kancelara. klintonov tim je radio tada kampanju za spd i naslednika sredera.

Link to comment

RIP on i Mitterrand su puno uradili za evropku ideju. Onaj susret pred njemackim grobljem kada su se drzali za ruku je za :Hail:

Kasnije su dosle tehnokrate i nesposobni politicari.

Edited by borris_
Link to comment

Istorvemeno, americki senat porucio Nemcima.

 

 

Germany and Austria have sharply criticised the US Senate for tightening sanctions on Russia, accusing the US of threatening Europe's energy supplies.

Link to comment
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...