Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

gledao sam ja sve 3.

 

šta znam, zavisi šta očekuješ. ako očekuješ da će stoun da postavlja putinu neka teška pitanja toga nema. pustio ga je da priča i vidi se da se slaže sa njim u 90% slučajeva. sa druge strane slažem se, putin je jasno razložio svoje stavove, nije izbegavao odg ni na jedno pitanje, e sad koliko je slagao to nek procene ljudi sami.

 

u svakom slučaju mi je izuzetno smešno kad colbert proziva stouna što mu ovaj nije postavljao teška pitanja i follow up pitanja, jedan colbert koji je bio toliko naklonjen hilari i i dalje je da je prosto patetično. 

Link to comment

koja teska pitanja na primer? meni se cini da je dosta pokrio u prve dve epizode. za prosecnog pratioca i jednog i drugog i sta se desava u svetu, topla voda nije otkrivena.

 

pogadja me sto prave naslove u novinama tipa da je stone sada putinovac i da se dodvoravao (pogadja jer sam glupa da ignorisem)

Edited by mustang
Link to comment

koja teska pitanja na primer? meni se cini da je dosta pokrio u prve dve epizode. za prosecnog pratioca i jednog i drugog i sta se desava u svetu, topla voda nije otkrivena.

 

pogadja me sto prave naslove u novinama tipa da je stone sada putinovac i da se dodvoravao (pogadja jer sam glupa da ignorisem)

 

pa jbm li ga, kad ga je pitao o ukrajini recimo nije ga pitao za ruske trupe tamo.. niti je za bilo koje pitanje imao neki follow up odmah kad mu nešto odgovori. u redu je to ako hoćeš da bude cilj što po meni i jeste da se čuje druga strana medalje jer dosta stvari koje je pričao imao realno uporište, ali nije baš da se može reći da ga je čalendžovao

Link to comment
  • 4 weeks later...

The Keepers. 

Netflix bi da zgrne još para/gledanosti na krilima Making a Murderer. Mini serija od 7 epizoda, sve pikanterije u vezi katoličke crkve included, silovanja, pedofilija, ubistva.

Još jedna neverovatna priča gde se zakon savio pod rukom Katoličke crkve, jako zanimljivo i nažalost, jako tužno na više nivoa. Pojeo 7 epizoda za pola dana.

Link to comment
  • 4 weeks later...

in remembrance of Jaco Pastorious. a husband and a father, a son and a brother, a musical genius, a super hero and a fallen angel

jaco-film-DVD-cover-300x407.jpg

 

lepa arhiva fotki i video zapisa u filmu

Link to comment

in remembrance of Jaco Pastorious. a husband and a father, a son and a brother, a musical genius, a super hero and a fallen angel

 

jaco-film-DVD-cover-300x407.jpg

 

lepa arhiva fotki i video zapisa u filmu

 

fala za ovo, gledace se cim se upeca. 

Link to comment

sinoć se završio ne znam koji po redu MAKEDOX festival dokumentarnog filma projekcijom filma o strastvenoj, autodestruktivnoj, jedinstvenoj chaveli vargas čiji bi se temperament mogao opisati slikom

 

La_Pistola_y_el_Corazon-george_yepes-Mix

 

(s tim što je ona ovaj sa šeširom), a emocije rečima njene country girl nine: sometimes she treated me like a goddess, sometimes she hated me with the deepest hate

 

 

festival je zatvorio koncert grupe baklava sa prelepom, gorgeous, elenom hristovom na vokalu

 

prošle godine je isti festival otvorio neobičan dokumentarno-muzički film o još neobičnijem čoveku, frane milčinskom - ježeku, kultnom slovenačkom pesniku i komedijašu koji je uglavnom pisao humoristične pesme i satire, ali i poeziju za decu. iako rođen u bogatoj građanskoj porodici, ceo život je proveo siromašan kao crkevni miš. za vreme rata, bio je zarobljen neko vreme u konc logoru, a kasnije u životu je bio zatvaran zbog klošarenja. u zatvoru je nastavio da zabavlja kolege zatvorenike. između ostalog, napisao je i scenario za dečji film kekec koji je osvojio zlatnog lava u veneciji u kategoriji dečjih filmova. muzički producent ovog filma je chris eckman, a pesme ježeka u filmu uživo izvode chris eckman & the frictions, john parish, hugo race, willard grant conspiracy, teresa salgueiro, josipa lisac, toni kitanovski & cherkezi orchestra, itd. u filmu su korišćeni retki arhivski materijali koji opisuju život ovog sasvim nesvakidašnjeg čoveka.

 

 

posle projecije, chris eckman & the frictions su održali koncert

Edited by beyoncé
Link to comment

iako je obe godine (koliko pratim festival) bilo dosta dobrih filmova, ono što najviše volim kod njega je prostor u kom se održava - kuršumli an u pominjanoj staroj čaršiji, koji se tokom festivala pretvara u magični zamak iz bajki, a njegov vrt sa smokvama u idn

 

kuršumli an

 

Makedox-2016-_Den01-web-03.jpg

 

14054973_1186575588060344_76718501979735

14063719_1184737621577474_11045334788610


14079886_1186566971394539_54164957885364

14117697_1184739431577293_47502454127272

 

14064243_1190373594347210_84137429171640

 

Makedox-2016-_Chris-_Eckman-01.jpg

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...