Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

Da li neko može neko da popuni ime po jednog glumca u svaki od pet krugova u ovom kvadratu:

4a02de5f.jpg

tako da svaka od šest plavih linija (četiri strane i dve dijagonale) predstavlja po jedan film u kome su igrali glumci iz svakog kruga koji se nalaze na toj liniji.Mora biti pet različitih glumaca, i šest različitih filmova (nastavci se računaju kao isti film)...Meni ovo teško...

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    246

  • Ajant23

    161

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    150

jel imas sve te filmove , ulise?rado bih ih ponovo pogledala, ustvari, pre bih ih imala u svojoj kolekciji?da li mogu da se nadam?
Suvišno pitanje glede nade. Ono što imam je na dvd ili na vhs-u. Ono što nemam daću ponudu onima koji imaju, a štoisti neće moći da odbiju :)
Link to comment
Da li neko može neko da popuni ime po jednog glumca u svaki od pet krugova u ovom kvadratu:
4a02de5f.jpg

tako da svaka od šest plavih linija (četiri strane i dve dijagonale) predstavlja po jedan film u kome su igrali glumci iz svakog kruga koji se nalaze na toj liniji.Mora biti pet različitih glumaca, i šest različitih filmova (nastavci se računaju kao isti film)...Meni ovo teško...

mozda je najlakse sa domacim imenima...imas par glumaca sto su igrali u svim jebenim filmovima
Link to comment
mozda je najlakse sa domacim imenima...imas par glumaca sto su igrali u svim jebenim filmovima
:lol:(Onda, mogu da budu najviše dva domaća filma...)Edit: nisam ni razmatrao domaći film. To mi k'o varanje... Edited by Ajant23
Link to comment
Da li neko može neko da popuni ime po jednog glumca u svaki od pet krugova u ovom kvadratu:
4a02de5f.jpg

tako da svaka od šest plavih linija (četiri strane i dve dijagonale) predstavlja po jedan film u kome su igrali glumci iz svakog kruga koji se nalaze na toj liniji.Mora biti pet različitih glumaca, i šest različitih filmova (nastavci se računaju kao isti film)...Meni ovo teško...

pogresno si postavio kviz-trivia-u, whatever.ta igra se ovde igra pod nazivom 6 degrees of kevin bacon i odlicna je za veliko drustvo avid moviegoersa, ja sam je igrala pre nekoliko godina vrlo aktivno uspesno-neuspesno, ali s obzirom da je u pitanju bilo veliko drustvo uvek je neko bio life line.igra je krenula tako sto je kevin izjavio da je glumio sa svim mogucim filmskim radnicima-glumcima u holivudu, sto se pokazalo kao tacno i da ako navedes sest filmova i sest glumca doci ces sa zadnjim filmom do kevina.ako bi se pravila neka srpska verzija 6 ddegrees of bata zivojinovic, trecimo, mozda, mozda bi nesto i ubolo, ali tesko, ja sam pokusala, ali vecini ucesnika srpski film nije bio tako dobro poznat kao americki.evo ga primer za kevin bacona, jedan od sijaset:#1. pocne se od lovely natali vud koja je igrala u tragacima u kome je igrao dzon vejnnatali<---->vejn prvi link#2. u filmu kaubojci glume b.dern i dz.vejn, to bii bio drugi link#3. obesite ih visoko film u kome se dern srece sa istvudom#4. bili bronko istvud i kroters#5. let iznad kukavicijeg gnezda, sketman kroters i dzek nikolson#6. i zadnja veza je, naravno, nekoliko dobrih ljudi kevin bejkn i dzek nikolsontako da cela zamisao da se igra tako out of the blue je nemoguca i neizvodljiva, igra se u drustvu priblizno slicnog obrazovanja i znanja ucesnika, jer svako clueless samo zadrzava i otezava igru.
Link to comment

pa znam da to nije ta igra, ali je zamisljena na osnovama 6 degrees of k.bacon, bez obzira da li si je ti zamislio tek tako ili si negde mozda cuo za ovu igru pa si je , zaboravivsi da si je negde u mozgu zakopao, povampirio kao novo-izmisljenu.no, nije to ni vazno, ja sam samo htela da ti pokazem slicnu igru koja se ovde vrlo uspesno igra godinama, ali pod odredjenim pravilima koja imaju neku logiku.u svakom slucaju, bice zanimljivo ako neko uspe da poveze svih sest-pet/?/likova-filmova koje si ti zamislio.

Link to comment
[b]Vera Miles		         Henry Fonda			         John Wayne			Walter Brennan		        James Stewart[/b]

Miles - Fonda: The Wrong ManFonda - Stewart: The Cheyenne Social Club Brennan - Stewart: The Far CountryMiles - Brennan: Those CallowaysBrennan - Wayne - Fonda: How the West Was WonMiles - Wayne - Stewart: The Man Who Shot Liberty ValanceHteo sam da napravim cistokrvni western al nije uspelo. Those Calloways sam izimbdovao, a zbog Vere sam morao izbaciti Randolph Scotta i Lee J. Cobba, prokleta bila.

Edited by Aca
Link to comment
Cini mi se da nam fali topik gde bi se mogla postavljati svakakva pitanja i pricati o slobodno, neograniceno temomZa pocetak kakvi su sledeci filmovi, odnosi na sta ne bi trebao gubiti vreme:BrezaKuduzCarugaPas koji je voleo vozovePetrijin venacSibirska ledi MagbetPredstava Hamleta u Mrdusi donjojGluvi barutO pokojniku sve najlepsePlasticni IsusMiris dunjaSplav meduzeZena s krajolikomUloga moje porodice u svjetskoj revolucijiInace nasao sam neke Kustine (valjda) studentske filmovi: Kafe Titanik, Gernika i Nevjeste dolaze
Ovo su sve filmovi koji se moraju pogledati (nisam gledao samo Ulogu moje porodice...).Isto važi i za Tri i Okupaciju u 26 slika. Uz Okupaciju i Pad Italije od Zafranovića treba obavezno pogledati i Večernja zvona (ako ništa drugo zbog odlične kombinacije srpskih i hrvatskih glumaca, ali ni film nije loš).Od navedenih filmova meni lično se ne sviđa Splav meduza (u pitanju je srpsko-slovenački film), mada mu ne sporim neke kvalitete, a i Plastičnog Isusa treba pogledati više informativno.Gernika je Kusturičin kratki studentski fim (nisam gledao), a Nevjeste dolaze i Bife Titanik su TV filmovi koje je Kusturica radio za TV Sarajevo prije Doli Bel. Prvi je rađen po scenariju već pomenutog Ivice Matića (koji je već bio preminuo, pa ga nije uspio i režirati, zato je i vrlo sličan ženi s krajolikom), a drugi je adaptacija Andrića.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...