Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Lorenzo out, Marquez out. 

 

 

 

 

Sad pustise snimak Lorenzovog pada. Uh...moglo je da bude vrlo gadno. Dobro se zavrsilo.

Edited by Nesh
Link to comment

Kakav masakr Spanaca. Vinjales posle pada Markeza rutinski ko pravi sampion. Rosi odlican, zao mi Dovisioza, kad nema Ianone da ga srusi, uvek se nadje neko drugi.

Link to comment

Koliko sam se smorio kada je pao Lorenco... Smorim se kad bilo ko padne, ali em je jadan na novom motoru, em je krenuo od pozadi.. Naravno, rokno je Janonea od pozadi pa je verovatno njegova krivica, al bez obzira, nije mu lako sada.

Rossi je car, on tako sjebava te treninge, ispada da ga stvarno mrzi da se tamo cima i juri, i onda lepo nadoknadi sve na trci. Ali ako misli da osvoji titulu, neće moći tako, Vinjales je mlad i dobar i ima jako, jako dobar motor i vozi 100% non stop. Sa pol mesta oko 10 i sl, neće moći do titule koliko god da je dobar...

Veliki respect za Bautistu, Žareta i Folgera :Hail:

Markesu se mislim malo vraća za prošlu sezonu.. Imao je on i te kako problematičnih momenata ali je nekako uvek ostajao na motoru.. Možda je previše nagazio u startu, napravio je 2 sekunde posle samo 2 kruga, to je lud, lud tempo.

Sve u svemu, zadovoljavajuća trka! Prošla bila bolja, ali ne mere svaka takva...

 

Edit: Dovi - najveći maler ikada. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Markez mora imati strpljenja pre svega sada, dolazi "njegova" staza, i cak da ne pobedi morao bi osvojiti bodove Ne bih bio u kozi inzenjerima Honde sada, pritisak od HRCa, Markeza i Repsola mora da je ogroman. I to je zasluzen pritisak, sramota je da takva kompanija tri godine ne moze da resi problem ubrzanja iz krivina, vec ga Markez i ostali nivelisu bolesno kasnim kocenjem. Voleo bih da jednom sedne na fabricki Dukati, ovakav kakav je, da vidimo kako bi se pohrvao s njime :jerry:

 

Od ovog sto me jako zanima, propast za Suzuki. Staza koja im na papiru odgovara, ali eto, taj motocikl i dalje nije podesen dovoljno za kisu (kvalifikacije), plus Janone koji se ubi da se dokaze i prilagodi i eto Od Rinsa nista ne ocekujem.

Petruci brat mora da smrsa pod hitno, dzabe mu sto je car kad ce za 2 godine izleteti iz klase  :cry:

Edited by hBob
Link to comment

Ali kakav je fail napravio Suzuki kada su potpisali Rinsa umesto Žareta... Ok, možda je rano, ali za ove dve trke, Žare je pokazao nego mnogo moto 2 šampioni pre njega, a ima ih ihahaj. Verovatno se već zaboravilo da je Zarko pao sa sličnim vođstom kao Markes juče, ne sećam se tačno kolikim... 

 

Nego, zanimljiva teorija koju sam iskopao na reditu:

 

Is Rossi taking advantage of new qualifying model? (self.motogp)

submitted 

 

12 hours ago

 

*

 by fraud_93

Riders from Q1 gets another pair of tires for Q2. Great.

But did anybody else noticed that Rossi was doing race simulation instead of time attack and deliberately going to Q1 to get a feel of the track before going to Q2?

If Rossi is really doing this, he's a genius. I was wondering why he was not giving a shit about going to Q1, now I understand.

As soon as the other riders realize this, Dorna will have to pull out the extra tires or make a Q1/Q2/Q3 with a single pair for those who make it from Q1 to Q3, so they'll have to choose between used tires for Q1, or used tires for Q2.

I would love a qualifying model of 45min where the 7 slowest guys retires from the session at 15min, then the 6 slowest retires at 30min, and the top 10 keeps in the track during the rest of the 15min. 7 and 6 because there's 23 riders on the grid, it could be increased to 7/7 or 8/7 in case of 1 or 2 wildcards.

Edited by Mil@n
Link to comment

zanimljivo, ima tu više faktora:

 

-Rosi najviše kuka na ovogodišnje prednje gume

-nikad nije kidao na kvalifikacijama, i u trci mu treba 5+ krugova da zagreje gume i počne da niže brze krugove

-meke gume imaju 2-3 kruga života u kvalifikacijama što je njemu nedovoljno. sada u subotu bi još brže otišle zbog sušenja staze, pa mu je odgovaralo da vozi na medium/hard opcijama

Link to comment
  • 2 weeks later...
Ludilo od kvala... Ludilo...

 

Nažalost, ostaće u senci prvog konflikta Rosija i Vinjalesa. Prvo ga poslao u širinu, pa mu ubrzao ispred nosa, Vinjales odlepio. U intervju-u posle trke svi se prave ludi :D 

 

Sve na stranu, smorio me Rosi baš, ne znam šta mu to treba. Vinjales je korektan momak praktično bez mrlje u karijeri.

Link to comment

Vraca se Kawasaki sledece godine. Vozice ili Jonathan Rae ili Tom Sykes. Triumph dolazi od 2019 u Moto2.

Fali jos BMW, ali njima izgleda ne pada na pamet MotoGP.

Bas me zanima odakle Kawi sad opet finansije za ovo, nije ih bilo skoro 10 godina. Inace najmanja japanska fabrika.

BMW je posebna prica, naprave po mnogima najbolju street trkalicu, pa iskuliraju superbike prvenstvo :twak:

Link to comment

Bas me zanima odakle Kawi sad opet finansije za ovo, nije ih bilo skoro 10 godina. Inace najmanja japanska fabrika.

BMW je posebna prica, naprave po mnogima najbolju street trkalicu, pa iskuliraju superbike prvenstvo :twak:

Moguce da lupam, mislim da je u pitanju obavezan zajednicki softver, gde se valjda smanjuju troskovi. U svakom slucaju, divota da se zelembaci vracaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...