Jump to content
IGNORED

Slusalice


*edited by mod

Recommended Posts

Posto je sve vezano na ovu temu zavrsilo u arhivi a relativno hitno mi treba preporuka za dobre slusalice (bubice) do 4,000 Rsd, najbolje da otvorim novu temu pa ko zna, mozda zazivi i posle moje kupovine.

Link to comment

Од бубица које иду у ушни канал најбоље у тој категорији између 4 и 5 сома су Beyerdinamics у Оne HiFi (Светозара Марковића изнад Академије 28), oдмах после иду Sennheiser у 4Audio (Чарли Чаплина). Не узимај јефтиније од најјефтинијих од ова два произвођача јер све што је у понуди у Србији за мање од тих 4-5000 није добро.Имаш на купујемпродајем Dr.Dre Beats, видим да су бар просечне по критикама али мене би био блам да ходам са тим на ушима.

Link to comment

Videh da se u zadnje vreme svi pod slusalicama podrazumevaju te Beats, ali ih nisam ni razmatrao posto su suvise sljastece za moj ukus, a i u odnosu na cene ovde i u inostranstvu, rekao bih da su kod nas to neke kopije. Od Sennheisea sam gledao ove a One HiFi cu da posetim ovih dana, posto na sajtu nemaju cene.

Link to comment

Бејер су мало скупље колико се сећам, око 50 јура ако се не варам, али су то већ озбиљне слушке. Истина, не као ове...66senn66.jpgSennheiser Orpheus, 13.000 долара, још се и тешко носају наоколо, а и баш дуг продужни траже.

Link to comment

Ne znam dal ih ima po Bgd, al ja bih toplo preporučio A-Jays. Imam trojku već neko vreme, zvuk odličan (bar meni paoru bolji od svih prethodnih sluški) plus nisam morao niti jednom da ih otpetljavam.

Link to comment

Kupovanje slusalica ti je kao kupovanje kupacih gaca za vaterpolo.one treba da budu moderne, lepe, udobne, i jake (da protivnik ne moze da ih skine:-)Probaj ih pre kupovine, i kupi one koje se tebe svidjaju i za koje mislis da imaju najbolji zvuk.Obe kategorije su licni utisci.Dok sam koristio te male, uvek je bila Aiwa, ali to je bilo davno.Vec nekih 10 godina sam na Philis-u, ali zatvorene. Naravno, svakih par godina ih menjam, a kozu ponekad obrisem vlaznom maramicom i namazem niveom.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
  • 7 months later...

uz neke zamerke koje su tipicne za Sennheizer, jako sam, jako jako, jako zadovoljan ovima. Sennheiser PX100 II.large001842.jpgsennheiser-px-100-ii-610x350.jpegutisci posle par dana slucanja na iPod Touch 4 gen.- natprosecno snazan, lepo definisan bas, bez ikakvog zvecanja- srednji tonovi prihvatljivi do vrlo dobri.- visoki tonovi veoma dinamicni, sto vodi i do povremenog "iskakanja", ali to je cena zabavnosti zvuka u ovom opsegu.sve ovo znaci, po mom misljenju, da su ove slusalice pre namenjene slusanju elektronske muzike i rokenrola sa elektronskim elementima. pogodne su za muziku koju vole mladi, ali ne pokazuju isti nivo entuzijazma pri slusanju dzeza ili kamerne muzike, tu su basovi previse dominantni i potrebna je intervencija ekvilajzerom. no, takve stvari inace slusam na Grado SR-60i, nisu svake sluske za svaku muziku.slusalice su otvorene, zvuk naravno "curi", ali to je cena dobrog zvuka kod ovakvog dizajna.ergonomija je solidna, ne vrse veliki pritisak na usi, gotovo da se ne osete.za sada deluju izdrzljivo. plastika je ozbiljna, a na rajfu ima i celicnu traku. sklapaju se slicno naocarima. iz nekog razloga, ne prodaju ih vise uz plasticnu kutiju kao prethodni model, tj. PX100, vec uz vrecicu, sto je minus za Sennheiser. nisam sasvim zadovoljan ni kvalitetom dzeka, cini mi se da ce mu radni vek biti oko 2 godine, kolika je i garancija na sokocalo.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

PX100 su prilično nahvaljene koliko se sećam, dobar izbor :) Btw, mislim da će ti bolje poslužiti vrećica nego kutija, sigurno da manje prostora zauzima/lakše se nosi sa sobom :)

Link to comment
  • 4 months later...

Nista trece, ako volis masivan, DJ zvuk.Slusao sam ove, imaju slican zvuk kao HD 205 (dobar na sredini, meni je to jako bitno), ali su udobnije. Mnogo udobnije. Imaj u vidu da su slusalice potpuno zatvorene. Neces cuti nista spolja. To ih cini opasnim za ulicu, i dosta toplim.Odvajanje kabla od tela slusalica je nesto sto je izuzetak za Sennheiser, cija politika poslednjih godina je da prave sluske koje se lako habaju na kablu, i uglavnom je to razlog za bacanje posle par godina. Ovde su izasli u susret kriticarima i napravili stvarno izdrzljive slusalice kojima se kabl moze zameniti.Ovo je odlican pazar. Ne oklevaj.

Link to comment

Најбоље су слушке чији кабл најдуже издржи. Имао сам не знам како добрих досад, ал' џаба, кад кабл...Частићу себе 1 пивом што сам измислио слушке које раде на обичан телефонски кабл, онај завојити, само уштекаш РЈ-11, или како се већ зове, у оба краја, па ако и не издржи, бациш и узмеш други, а слушке ти остају.Е још два-три пива паркирана за оног ко почне ово да производи.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...