Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

20171227_133533a.jpg

 

Vinilno izdanje godine. I jedan od dva najbolja domaca albuma objavljena prosle godine. Kada se album pojavio u mp3 izdanju secam se price sa drugog foruma kako bi bilo dobro da se pojavi na vinilu.  Voila. Mnoooogo bolji zvuk sa vinila nego sa mp3-ja. Nakon novog albuma, obnavljanje 10" gradiva.

Link to comment
4 hours ago, wayfaring stranger said:

20171227_133533a.jpg

 

Vinilno izdanje godine. I jedan od dva najbolja domaca albuma objavljena prosle godine. Kada se album pojavio u mp3 izdanju secam se price sa drugog foruma kako bi bilo dobro da se pojavi na vinilu.  Voila. Mnoooogo bolji zvuk sa vinila nego sa mp3-ja. Nakon novog albuma, obnavljanje 10" gradiva.

ima li jedan domaći bend da svira rokenrol danas? pitam te kao znalca i lika koji prati svo to sranje. ja pratim koliko mogu (realno sam davno ruke digo), ali jebemu sve mi je tu triper do tripera. mahom su post punk (repetitor, straight mickey itd), onda ovi hispteri (ti i sl), onda americana smarači/dosadnjakovići (strej dog, ana ćurčin, wooden ambulance itd). majku mu, jel ima neko da svira tri akorda, ritam i stav? neki bend poput dmt ili korozije?

  • +1 1
Link to comment

Slazem se da su vecina triperi i da ih podrzavaju drugari iz lokala, te BG fenseraj. Posto mogu da slusam i dosta onoga sto podrazumevas pod sranjem, uspeva mi da nadjem dovoljno zanimljivih izdanja, pogotovo kada je alt jazz i srodni zanrovi u pitanju. Davno sam i ja digao ruke od r'n'r, alt scene, ali pratim sta se desava na ex-YU. Mislim da bi ti Kiric bolje objasnio od mene, ali hajde da probam, mada ne znam koliko uspesno to mogu da uradim. Odmah da definisem da su mi Dogs in Kavala q.rac od benda, kao i Njeznik Dalibor, Artan Lili i slicni koje si nabrojao, pogotovo tzv. BG americana scena gde nema ni jednog benda da valja.

Od r'n'r-a ovde ostadose Conrete Worms. Gledao ih nedavno u Sm. Palanci, bili odlicni. Dodju, oduvaju 50 min. i odu. Inace, sviraju po okolnim drzavama regularno. Ovde, retko.

Posto ne znam da li Chresus Jist postoje, jedino sto bi ti se mozda svidelo su Eke Buba https://doomtownrecords.bandcamp.com/album/rat-bite-cs

Po meni remek delo Bebe Na Vole
https://bebenavole.bandcamp.com/album/time-of-great-depression

Ono sto je tvoja solja caja, ali to vec znas je Erotic Biljan koji ima sasvim solidan album, https://eroticbiljanandhisheretics.bandcamp.com/album/the-devil-stole-my-record

zatim Dykemann Family

https://www.linggars.me/video/zPN2t4LET0c/dykemann-family-black-bug-movara-522013.html\

i Thee Melomen

https://theemelomen.bandcamp.com/

Poslednje izdanje koje je pokrilo tu scenu je kompilacija EX-YU ROCK'N'ROLL BASTARDS .

https://eroticbiljanandhisheretics.bandcamp.com/album/ex-yu-rocknroll-bastards-vinyl-compilation-lp

 

Moussaka su sjajan surf sa elementima narodne radinosti
https://moussaka.bandcamp.com/
 

Vatru i dalje drze Partibrejkers cije Sirotinjsko carstvo je odlican album.  Bambi Molesters valjda ne treba da spominjem.
Medju favoritima jos od prvih dana su i Gymnastics cija zadnja dva albuma su odlicna https://lakagimnastika.bandcamp.com/

Od old school punka koji radi samo direktima i ne oslanja se na inteligenciju, a valjda punk takav treba da bude, tu su Trula romansa i derivati
https://www.linggars.me/video/gp0Mr14xFec/trula-romansa-full-hardcore-jacket-ceo-album.html

 

Matorci koji su se na velika vrata vratili i isprasili dupeta
https://www.jamendo.com/album/124899/prava-sreca-tek-dolazi

 

Moji favoriti na ovdasnjoj sceni su od kako sam ih cuo Igralom iz Nisa. Iako ih ljudi ne vole previse i nalaze im hiljadu mana u zvuku, pevanju i produkciji, meni je to genijalno.
Ono sto se meni svidja, a tebi je 100% djubre su upravo ovaj Triko i stvarno mi je drago da im se album pojavio na vinilu jer je olican, Pavel, Nikola Vranjkovic koji ima ubedljivo najbolji album ove godine, Bas & Stega, Daliborovo granje, Valentino Boskovic,

 

Ono sto je meni zakon sa ovih prostora su Boris Kovac, Eyot, Fish in Oil, Naked, Majamisty trio, Stefan Kovac Marko Banda, Hashima, Schime trio, Shirom, Chui, Lolita i bilo sta gde Papa Nik ucestvuje.  E sad, bend koji nikada nisam voleo, ali sam ih veoma cenio KKiN su sa zadnjim studijskim i zivim albumom uklonili sve prepreke da se nadju medju favoritima i to je sada stvarno, ne dobar, vec odlican bend.

Repetitor - Gde ces .. je dobar album, Hornsman Coyote uzivo je odlican, studijski malo prepeglan,

 

Edit: zaboravio sam Temple of the smoke koji su sjajni i studijski i uzivo.

 

Oni koji su nekada bili zakon, sada zvuce kao krezube dede. Bolje da ovu bruku nisu ni snimili.

http://music.brujacibuzzers.com/releases

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

^^ sve je to lepo i veliko hala na opširnom odgovoru, ali sam slušao (skoro) sve i nažalost ništa mi se ne sviđa :(

 

ajhmani (dajkmen femili) su bili super, dovodio sam ih, ali to više ne postoji. bebe na vole ima dobar album, onaj od pre par godina. no, daleko od toga da sam seo na dupe. musaka mi svirali za rođendan pre par godina. možda i budu predgrupa dirtmusic u maju... fino je to, ali nije ono što mi fali. pbrejkers - šta znam, ja taj bend ne pratim od 2. ploče takoreći, premda sam išao na onaj koncert za 30 god i tad ih ponovo gledao posle leta '90. kad su svirali u palanci i cane posle popio forhend + bekhend od klinca kome se nije svidelo: "šta je seljani, jeste se umorili od oranja" komentar tokom koncerta.

igralom nikako da poslušam ozbiljno, ali ono što sam čuo nije to što tražim. vranjković i to ostalo društvo me ne zanima sve i da počne da svira rokenrol (a neće) ;)

ove jazz/etno (?) - to ne pratim, a i nije ono što tražim. kkn... bolje da ne pričam. temple of the smoke isto ne postoje. bili su bolji uživo, osim onda u onom nesrećnom božidarcu kad se ništa nije čulo, a i tamo je to večiti problem (zvuk).

 

jbg, nema za marka kapa...

 

 

 

Link to comment
15 hours ago, bad music for bad people said:

>musaka mi svirali za rođendan pre par godina. možda i budu predgrupa dirtmusic u maju... fino je to, ali nije ono što mi fali.


Chris Eckman ce producirati drugi album Igraloma. Mnogo su pogodniji za predgrupu od Musake koja je iz druge price u odnosu na Dirtmusic.
Eckman selektuje bendove za Glitterbeat, podetiketu Glitterhouse koja objavljuje albume grupa koji tradicionalnu muziku mesaju sa rockom/bluesom ili nekim urbanijim zanrom. Bice da je novi Igralom planiran za objavljivanje na Glitterbeatu, posle slovenackih Shirom.
 

15 hours ago, bad music for bad people said:

pbrejkers - šta znam, ja taj bend ne pratim od 2. ploče takoreći, premda sam išao na onaj koncert za 30 god i tad ih ponovo gledao posle leta '90. kad su svirali u palanci i cane posle popio forhend + bekhend od klinca kome se nije svidelo: "šta je seljani, jeste se umorili od oranja" komentar tokom koncerta.

 

Sirotinjsko carstvo je odmah iza prvog albuma Partibrejkersa. Preslusaj, neces se razocarati. I meni je drugi album bio prepeglan u odnosu na prvi.

Link to comment
2 minutes ago, wayfaring stranger said:


Chris Eckman ce producirati drugi album Igraloma. Mnogo su pogodniji za predgrupu od Musake koja je iz druge price u odnosu na Dirtmusic.
Eckman selektuje bendove za Glitterbeat, podetiketu Glitterhouse koja objavljuje albume grupa koji tradicionalnu muziku mesaju sa rockom/bluesom ili nekim urbanijim zanrom. Bice da je novi Igralom planiran za objavljivanje na Glitterbeatu, posle slovenackih Shirom.
 

 

Sirotinjsko carstvo je odmah iza prvog albuma Partibrejkersa. Preslusaj, neces se razocarati. I meni je drugi album bio prepeglan u odnosu na prvi.

slušam ovaj hr oi. nije loše, ali nije to ono što tražim. lepo ležu uz pivo posle ručka. super je ženski vokal!

 

u, pa onda eto predgrupe za dirtmusic. hvala za info. mislim da će krisica biti srećna ;)

 

ne znam šta da ti kažem za pb. prvi album mi je najbolja ploča ikada u ex-yu i tako će da ostane zauvek, ali čovek ne može više da peva posle one operacije (pevanje je bilo diskutabilno i pre toga, matori smo dovoljno da pamtimo). to što su iza toga postali uber popularni i sve je druga priča. najjadniji je član benda po pitanju uloge u istom, ali sad da vaskrsnu skrimin džeja i zamene caneta to bi sve propalo. totalno čudna situacija. isto i sa škrticama koji stvarno dobro sviraju, al kad cane krene da trabunja sve mi to pa'ne u vodu momentalno.

Link to comment

Svirace na Ment festivalu 31.1-2.2.2018. (iz Srbije sviraju jos i Threesome i Dogs in Kavala). Tim povodom
 

https://www.ment.si/artists/igralom-serbia/

IGRALOM (Serbia)

“An original band with all the predispositions for becoming one of the more important bands on the scene.” BALKANROCK

 

Imagine Repetitor and Tinariwen meeting at a gas station in southern Serbia – and starting to jam. The trio of exceptional instrumentalists has developed its very own blend of first-class Hendrix/Cream-inspired blues rock, raw, expressive Serbian rock ‘n’ roll, and West African rhythm and harmony tradition. Their debut album “Pogrešna poznanstva” set a new standard for modifying African music in a Serbian manner, opening the way for the band to share the stage with acts such as Disciplin A Kitschme, Hugo Race, King Ayisoba, Repetitor, Matushka and many others. Currently they’re recording their second album with producer and artist Chris Eckman (The Walkabouts/Glitterbeat Records).

 

EDIT: Prvi album Brejkersa se ne ocenjuje. To je milestone o kome se ne polemise. Samo kazem da je Sirotinjsko carstvo, njihov najbolji album posle prvog. Skrtice nikada nisam uzimao za ozbiljno. Preslusao par puta i arhiva. Straight Mickey su mi skroz o.k. band.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment
48 minutes ago, bad music for bad people said:

@wayfaring stranger hvala za preporuku. sinić sam se čuo sa mladenom i odmah je rekao da :)

 

Odlicno. Sada imam dupli razlog da dodjem na koncert. Poslednji mnooogo dobar bend iz NS-a koji na zalost nikada nece izaci na ploci

 

 


 


 

Link to comment

Ex-Yu vinilna izdanja 2017. Ima ih sigurno još. Dopunite...

Nisam stigao da složim po izdavačima.


LP Pingvinovo Potpalublje‎ – Pingvinovo Potpalublje

Dirty Old Label‎ – DIRTY.025/ZG#03

 

LP + CD Trobecove Krušne Peći‎ – Ether

Dirty Old Label‎ – DIRTY.024LP, Dirty Old Label ‎– DIRTY.024CD


LP Tomislav Simović‎ – Visitors From The Galaxy - Original Motion Picture Soundtrack

Fox & His Friends‎– FOX001LP

 

LP Падот На Византиа ‎– Почеток И Крај

Ne! Records‎– NE033

 

LP Pasmaters‎–You Can't Stop This

Svab‎ – none, Monte Paradiso Records ‎– none, Nuclear Chaos ‎– none, Ne! Records ‎– none

 

12“ Various‎ – Swirling Particles Pt.2

Genesa Records ‎– GENESA008VB


12“ Various‎ – Vakum 005

Vakum Records – VKM005

 

LP Various‎ – Zimzeleno A Novo 3

Croatia Records ‎– LP S 6075331

 

LP Brainstorm, Battle Of Disarm‎ – Join No Army Police And Politician

Rest In Punk‎ – 013

 

LP Stray Dogg‎ – Come Along Wind

Odličan Hrčak‎ – LP011, Pop Depresija‎ – PD004

 

2LP Disciplin A Kitschme‎ – Opet

Mascom Records‎ – MCR LP308

 

LP Various‎ – Pijanisti Pop Jazz Klasici U Klavir Holu Arsena Dedića Parobrod

Multimedia Music ‎– MMMLP001

 

12" NEP‎ – Decadance

Fox & His Friends‎ – FOX002EP

 

LP 37°C‎ – Sidarta

Discom‎ – DCM-004

 

LP Josipa Lisac – Dnevnik Jedne Ljubavi

Croatia Records‎ – LP S 6047994

 

LP Jinx ‎– Pogrebi & Pomiriši

Dallas Record ‎– LP DALLAS 018

 

LP Nord ‎– Play Restart

Geenger Records‎ – GNGR047

 

LP Emphasis ‎– Black.Mother.Earth

Geenger Records‎ – GNGR050

 

LP Bebek‎ – Ono Nešto Naše

Croatia Records‎ – LP 6079223

 

LP (The) Lesser Men‎ – Bedrooms

Geenger Records‎ – GNGR053, Ammonite Records‎ – AR006

 

LP Mia‎ – Život Nije Siv

Croatia Records‎ – LP S 6077342

 

LP Luboyna‎ – Radio Luboyna

Geenger Records‎ – GNGR052

 

LP Timberboat‎ – Timberboat

Tiger Migraine Records‎ – TMROO1

 

LP Brujači – Ladanje

Dirty Old Label – DIRTY.029, Geenger Records‎ – GNGR055

 

LP Pasi ‎– tko će živjeti bez pasa?!

Dostava Zvuka‎ – LP DZ 026, Dirty Old Label‎ – DIRTY.026LP

 

LP F.O.B.‎ – Provincija Uzvraća Udarac

PDV‎ – PDV023, Zvuk Močvare‎ – none

 

LP Deafness By Noise – Roots Baby Roots

PDV ‎– PDV025 Test Pressing

 

7" ESC Life, Remedy ‎– split

PDV‎– PDV024, Ill In The Head‎ – ILL-029, Laserlife Records ‎– none, Last Exit Music‎ – none

 

12" VA / DeepEnd!‎ – Chapter I. Compilation

DeepEnd! ‎– DPND01, PDV‎ – PDV022

 

LP Bamwise‎ – Soundproof

PDV‎ – PDV018

 

2LP Vesna Pisarović – Naša velika pjesmarica / The Great Yugoslav Songbook

PDV‎ – PDV019

 

LP Waitapu‎ – Hortus

PDV ‎– PDV020, Ill In The Head‎– ILL-030, God Bless This Mess ‎– 012017

 

LP Kozmodrum ‎– Gravity

PDV ‎– PDV021, Zona Muzika ‎– 05

 

2LP Darko Rundek ‎– ApoCalypso

Dancing Bear‎ – 2DBLP423, Dancing Bear ‎– 2 DBLP 423

 

2LP Tram 11 ‎– Čovječe Ne Ljuti Se

Menart‎ – 3856010931219

 

LP ‎∏ – ☠ (časna lubanjska)

Not On Label‎ – 001

 

2LP Majke ‎–Unplugged

Dancing Bear ‎– 2 DBLP 194

 

LP Majke ‎– Vrijeme Je Da Se Krene

Dancing Bear ‎– DBLP407

 

LP My Buddy Moose – IV

Dancing Bear‎– DBLP 437

 

LP Obojeni Program‎ – Exit 2017

Odličan Hrčak‎ – 0014

 

12" Vlada Divljan I Neposlušni‎ – Neposlušna Građanka

Long Play ‎– LP 005

 

LP Smak ‎– Antologija

Biveco‎ – BIMLP 001, A Records (5)‎ – BIMLP 001

 

LP Smak ‎– Antologija 2

Biveco‎ – BIMLP 004

 

LP Triko‎ – Atina Bojadži

Pop Depresija ‎– LP 001, Kišobran – LP 001

 

LP Vasil Hadžimanov Band Featuring David Binney‎ –Alive

Metropolis Records (4)‎ – LP062,Moonjune Records – LP062

 

2LP Tapan‎ – Europa

Malka Tuti – Malka Tuti LP 002

 

LP Duvački Orkestar Ekrem Mamutović Brass Band ‎– Duvački Orkestar Ekrem Mamutović Brass Band

Biveco – BIMLP 002

 

12" Loshmi‎ – Drugstore

Disco Fruit‎ – DFV 006

 

12" Marko Nastić ‎– Octagon Gate

Easy Tiger (2)‎ – ET001

 

12" Marko Nastić ‎– Space Around Me

Easy Tiger (2)‎ – ET002

 

12" Disrupted Project ‎– Silom Ep

Vakum Records‎ – VKM006

 

12" Ilija Rudman‎ –Trigonometry

Imogen Recordings‎ – IMO006

 

7" Thee Melomen, Vasko Atanasoski, Disciplin A Kitschme, Mike Watt + The Secondmen ‎– Balkans-Pedro Four-Way

ORG Music ‎– ORGM-2092

 

LP Bernays Propaganda‎ – Na To Igrišče Ne Smem

Ill In The Head‎ – ILL 025

 

LP Arian ‎– Arian

Favorite Recordings – FVR128

 

12" Kompleks‎ – Kompleks V1

Passport To Paradise‎ – PTP 008

 

12" Various‎ – Legalize Lambada Vol. 3

Legalize Lambada‎ – LEG003

 

LP Superhiks ‎– Underground Evergreens

Југотон Рекордс‎ – LP 001

 

LP KBO! – Perspektiva 1982. - 1989.

No Plan Records‎ – NPR18

 

LP Bombarder ‎– Speed Kill / Bez Milosti

Nuclear War Now! Productions‎ – ANTI-GOTH 357, Nuclear War Now! Productions‎ – ANTI-GOTH 358

 

12" Ivan Komlinovic‎ – Ninja's Cross EP

Moondance Records‎ – MR 003

 

12" The Analogue Cops ‎– Unicorn EP

Moondance Records ‎– MR 001

 

LP PMG Kolektiv ‎– Skopje

PMG Recordings‎ – 147/VF1/2017, MKC Skopje‎ – 147/VF1/2017

 

LP Blla Blla Blla...‎ – Brum Për Medioferr

Password Production‎

 

7" Egoless Featuring Tenor Youthman ‎– Non-Immigrant Song

ZamZam Sounds ‎– ZAMZAM50

 

LP Vasko Atanasoski ‎– Pazi Kuče

Geenger Records‎ – GNGR054, Balkan Veliki – BV033

 

7" Agathocles/Extreme Smoke 57‎ – Deeper Than World / 0 534C41 564509

On Parole Productions ‎– OPP-LP-002

 

LP Scuffy Dogs‎ – MKNZ 1998

Band-Wagon.eu‎ – BW01

 

LP Pankrti‎ – Program: "Totalna Revolucija?" Live In Belgrade, 2010

Kud Strela ‎– JM LP 001

 

LP Hamo & Tribute 2 Love‎ – 3P

Not On Label‎ – ŠAL LP 002 BIEM

 

2LP Noctiferia‎ – Transnatura

Nika Records‎ – NR-LP2-R-0329

 

LP Seine ‎– Sno Sna

Moonlee Records ‎– HMRL044, Vox Project ‎– VOX27

 

LP N'toko ‎– Emirates

Unique ‎– UNIQ220-1

 

LP Mascara Quartet ‎– Barco Negro

SAZAS BIEM‎ – VVE LP 001

 

LP Koala Voice‎ – Wolken fabrik

Spinnup‎ – KVO LP 001

 

LP Širom‎ – I Can Be A Clay Snapper

Tak:til‎ – GBLP 051

 

LP Laibach – Also Sprach Zarathustra

Mute‎ – STUMM401

 

LP Data ‎– Could You Find Your Analog Mind?

Discom‎ – DCM-005

 

LP Various‎ – Ex-Yu Electronica Vol. VIII

Monofonika‎ – MFLP 009, Subkulturni Azil‎ – FREE LP 027

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...