Jump to content
IGNORED

Da li placate porez na imovinu?


yolo

Da li placate godisnji porez na imovinu?  

45 members have voted

  1. 1. Da li placate godisnji porez na imovinu?

    • Da
    • Ne
    • Placao sam ali razmisljam da prestanem
    • Nisam placao ali cu poceti


Recommended Posts

Mislim da je vreme za malu anketu namenjenu svima vama cije porodice poseduju neku nekretninu u Srbiji.

 

Naime prethodnih godina je u ovom periodu bilo nekakvih povlastica i beneficija vezanih za olaksavajuce okolnosti, tipa otpisa kamata i slicno.

 

Danas su mi stigle opomene koje nisu naivne i u kojima se kao naredna instanca pominje plenidba stvari.

 

Nisam proveravao ali mi se cini da nisam placao nista za ovu godinu a po secanju bih rekao da sam za proslu bio uplatio neki pausal na pocetku.

 

Ono sto me je posebno iznerviralo je sto mi kamate iznose skoro 20% od glavnice duga.

 

Moje odugovlacenje sa placanjem ove obaveze je u direktnoj vezi sa nacinom na koji ova vlast trosi sredstva poreskih obveznika.

 

Pitam ovo zato sto me realno zanima neki procenat u kome se ovo placa u Srbiji. Ne mogu da zamislim da je u ovom trenutku, sa ovakvom ekonomskom krizom i krizom apsolutnog poverenja u drzavu ovaj procenat veci od 15-20%. 

 

Na kraju sam pitao postara koji raznosi opomene i on je prvo rekao pola pola da bi se onda ispravio i rekao da manje od trecine placa i da raznosi vecini stanara u ulici.

Link to comment
  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    23

  • Tribun_Populi

    23

  • Pontijak

    19

  • Dr Arslanagić

    12

nemoj da se zezas sa tim porezom na nekretninu, nisi sirotinja covek, plati to, nece ti niko dati orden zlatne pistaljke kao borcu za demokratiju koji nije placao porez tiranskoj vlasti

Link to comment

ja taj porez plaćam uredno da ne mož' biti urednije

ono što ne plaćam je porez na kuću u kojoj živim a koja nije legalizovana iako smo uradili sve što je do nas da je lagalizujemo

 

i sad, imam nekog blesavog komšiju koji je po pitanju plaćanja revnosniji čak i od mene i mog muža i koji je krenuo da nas ubeđuje da mi te svoje nelegalizovane kuće prijavimo e da bi i na njih plaćali porez jer da nas posle ne bi stigle kamate, penali i šta već ne

e protiv toga sam uspela da se izborim i tu glupost nismo uradili

 

poenta je da je ova država mogla za tu kuću do sada da mi uzme lepih para, ali nije zato što neki tamo njen činovnik čeka da od mene uzme 10 cigli evra e da bi mi legalizovao kuću

e to neće moći

Link to comment

plati porez pićko!

 

krilatica za koleginicu na poslu koju redovno tovarimo zato što ne plaća porez na stan jer kaže tako je u mogućnosti. neko glupo isterivanje pravde bla bla bla bla

 

ovaj topik će da ode u pravcu ko je lud, onaj ko plaća ili ovi što ne plaćaju pa im posle država oprašta, reprogramira, otpisuje, umanjuje itd... zaključak će da bude da države nema i da je sve otišlo u kurac i onda će oni što plaćaju da nastave da plaćaju a oni što se dure će da se dure...

Link to comment

Ovo što kaže Pontijak, ne zezaj se sa tim stvarima. Plati porez i mirno spavaj, šta ti treba u životu da razmišljaš da li će te zakačiti neka random državna odmazda. Pogotovo što im je sistem opominjanja i ranog upozorenja razvijen poput rahitičnoga mrava pa se ljudima desi da ih usled puke zaboravnosti sud osudi i pošalje im izvršitelje na vrata a par nedelja kasnije stigne opomena pred utuženje.

Link to comment

ne random drzavna odmazda nego random zakonito otimanje imovine, stan na dobroj lokaciji koji moze da postane plen tako sto ce se nakarikati jezive kamate pa sudska prodaja na namestenoj licitaciji i hopitihop neko dodje do stana po lepoj sumici i tu su dobri i kupac i sudija i sudski izvrsitelj i poreski sluzbenik koji markira pozeljne nekretnine koje imaju teret dugovanja. hajd sto ja to kazem ali kada kaze pametan covek kao beowl, stvarno se ne treba zezati i inatiti sa srpskim molohom, to sto je ovo raspad od drzave ne znaci da je moloh manje opasan kada mu se nadigne

Link to comment

OK, razumem sta pisete ali gde povlacite razlike izmedju neplacanja usluga javnih preduzeca u cekanju pogodnosti koje se na kraju uvek daju neplatisama. npr infostan, otpis kamate, placanje duga na rate itd.

 

recimo ja bih sutra sve ovo platio odmah kada bi mi otpisali kamate. to me je zapravo najvise iznerviralo. opsta pljacka na svakom koraku od parking servisa do poreske uprave da bi se nahranilo more gladnih naprednjackih usta i zero kompetencija u servisu usluge za gradjane.

Link to comment

plaćam porez tako da sam uvek u blagoj preplati, zato što sam imao iskustva sa majčinim "lako ću to ja", pa sam posle morao da puknem fine pare na kamatu

 

e sad plaćam i njeno, redovno, davnih dana sam završio ovu godinu

 

inače plaćam sve račune, bezobzirno i bez milosti

 

volim da kad dođe 31.12.XXXX. kažem: nikom ništa ne dugujem, terajte se svi u kurac

 

i počnem novu godinu makar od nule

Link to comment

pa stoji to da su te zatezne kamate poprilicno pljackaske. stoji i to da mnogi ljudi kalkulisu sa placanjem racuna jer presipaju iz supljeg u prazno a ne rade to zato sto su bogati i bahati. kako shvatam sada je sistem pojednostavljen: sva potrazivanja javnih preduzeca su prebacena privatnim izvrsiteljima koji lepo sacekaju datum iks koji je koji dan pre zastarevanja roka za naplatu i lepo odrade proceduru sa sve uracunatim svojim troskovima i onda se ljudima automatski skida od dve trecine plate dok se ne isplati dug sve sa kamatama i nakarikanim troskovima izvrsitelja, kako shvatam jako je unosno biti privatni izvrsitelj, posao po obrascu gde se samo ukucaju podaci o konkretnom duzniku, takoreci laka i lepa para u odnosu na ulozeni trud i znanje.

Link to comment

Ja bi po toj logici, ako ti je nekretnina na solidnom mestu i vredi, naci ce se neko da baci oko na nju. Ako pricas o porezu na poluraspadnutu kucu u selu, cekaj reprogram.

 

Me placamo redovno, tako mi bar kazu.

Link to comment

e to sam i ja pokusao da kazem, ne treba se zezati sa takvim stvarima u ovakvoj raspadnutoj i korumpiranoj drzavi jer se nikada ne zna ko moze da baci oko na pozeljnu i vrednu nekretninu i da nadje nacin, neplaceni porezi plus zatezne kamate plus oglasna tabla suda plus sudska prodaja na licitaciji i tako dalje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...