Jump to content
IGNORED

Frizure


MarlaSinger

Recommended Posts

Mene čeka ta muka, volim svoju boju kose, koja ide između boje meda i boje peska (zavisi od godišnjeg doba).

Pojavile su se sede, ne nešto mnogo, još ih niko osim mene ne vidi, ali imam utisak da veoma plodno orgijaju i da će broj

brzo drastično porasti. Problem sa sedima nije samo boja već što nisu meke i svilenkaste.

Nervira me sve to.

ne vidim shta tu moze da se pokvari s pomocu sedih :unsure:

 

samo cesh, u krajnjem sluchaju,da cerash neki junachki shareni leshnik i zdravo. ne ochajavaj, naproptiv :)

 

 

edip. shta hvali farbanju, ja se farbam od gimnazije, u svoje, u tudje, u pusto tursko, shtagod ocesh :D

Edited by gospa buba
Link to comment

edip. shta hvali farbanju, ja se farbam od gimnazije, u svoje, u tudje, u pusto tursko, shtagod ocesh :D

ne hvali™ ništa ko hoće i voli, naprotiv :).

 

meni je palo na pamet da bih mogla, a ne volim. još ću razmotriti.

Link to comment

 

edip. shta hvali farbanju, ja se farbam od gimnazije, u svoje, u tudje, u pusto tursko, shtagod ocesh :D

 

zbog vas sto se farbate, mi sto se ne farbamo ispadamo "zapustene, aljkave, lenje, stare..."  ;) 

Link to comment

kada sam bila klinka, bila sam fascinirana zenom /majkom mojih drugara sa kojima sam trenirala plivanje/ koja je imala kratku, kratku sedu kosu, bila arhitektica i imala savrsen stil. nije nikada bila nesto jako namontirana ni nasminkana, cak nikada nije ni stikle nosila, ali je bila bas uvek savrseno stilizovana i od onih koje znaju da detaljem zaokruze svaku kombinaciju i istaknu je. u to vreme, u nasem malom gradu to je bila neka vrsta alternativnog izgleda, obicno su sredovecne zene bile slicno obucene i imale slicne frizure ili se ta neka ''drugacijost'' postizala ekstremnim doterivanjem, sminkanjem ili skupom garderobom iz inostranstva. ako bih bila iskrena, mogla bih cak da kazem da me je taj spoljni utisak i fascinacija njenom ''personom'' /da ne kazem personalitijem :-) i podstakla da upisem arhitekturu, ali se nikada nisam usudila da nosim kratku kosu, ili ostavim sede neofarbane :-) istina, ona je osedela kao mlada devojka,zbog pretrpljenog straha u toku jedne noci, pa verovatno nije bas ni imala neki izbor tada, osisala se i celog zivota imala istu frizuru. u drugim slucajevima, mislim da za tako nesto treba bas imati ili stav ili samosvest, biti introvertan ili sasvim nezainteresovan za ta zenska doterivanja...a desi se da je razlog i taj sto to nekim zenama bas mnogo dobro stoji i neke od njega naprave svoj  /anet bening, eni lenoks, vivijan vestvud a od nasih npr. ivana stefanovic, kompozitorka lidija stankovic, pijanistica... i da, na kolarcu, na koncertima klasicne muzike, okupi se ubedljivo najvise sedih zena u beogradu. ako se nekad nadjete na takvom dogadjaju na balkonu, samo pogledajte dole, sve same sede glave ispod  :-)

 

(inace, kosa mi je nakon hemioterapije bila skroz seda i naravno, skroz kratka - bas onakva kakvu sam prizeljkivala a nikad nisam imala petlje da isprobam. ali meni to zaista nije dobro stajalo. pretpostavljam da treba imati drugaciju boju tena, po nekom mom iskustvu i proceni, najbolje stoji zenama sa svetlim ocima i rozikasto plavicastim tenom, npr. onima kojima odlicno stoji rubi red ruz...ja, sem sto imam zuckasti ten i smedje oci, nekako sam vise oblicasta nego vizljasta, a nemam ni istaknut profil ili markantne crte lica, te po nijednom kriterijumu za nosenje kratke kose, pa uz to jos i sede, nisam odgovarajuci egzemplar :-)

 

ovo je sve o varijanti kratke sede kose, dok mi se duga seda kosa nikako ne svidja /iako je fura marta argeric, kojoj je sve dopusteno:-)

i sto kaze morgana, mnogo se lakse farba, narocito nijansama crvene i plave....odlicno prihvata boju /a kada je boja za kosu dobra, nije problem ni sa ispiranjem/

Link to comment
  • 1 month later...

oćel se ikad vraćati vake kose u modu?

 

dqngw1.jpg

 

odlično mi pristaje ujutru kad ustanem, a kad se počešljam, napravim se na pravog skrndelja :(

Edited by ordi
Link to comment

ne farbaj se. sta ce ti ta muka u zivotu, jednom kad pocnes, zauvek ce te kostati novca, zivaca, vremena, zdravlja, potpuna glupost. kosa sedi sa zivotom. tvoje sede tebi lepo stoje. zene imaju pravo da budu sede jednako kao muskarci. 

 

 

helou, zene, sta vam je? covek ne mora da se farba :)

ima prava da bude svako šta hoće, i sede žene da se ne farbaju, i sedi muškarci da se farbaju, i svi nesedi da se farbaju u šta hoće i kako hoće, ne kapiram ovoliki hejt ka farbanju :huh:

 

plus je zabavno, meni barem, a kome nije, pa, ne mora :)

 

btw ko nikada nije probao preporučujem da proba pa ako mu/joj se ne svidi nek zbatali

a nije problem ni promeniti ofarbanu boju kose (kad sam ja uspela svojevremeno 60tak cm kosurine da prebacim iz tamno braon/skoro crne u riđu bez većih posledica i bez šišanja, može se sve)

Link to comment

sto se tice sede kose, najfascinantnija mi je ova moda (u nekim krugovima) da se mlade zene farbaju u sedo sa ljubicstim prelivom (ko npr kelly osbourne), ko kod nas sto su babe nekad.

 

frau, trazi od frizerke da te ofarba u boju tvoje prirodne kose. i meni se svidja moja boja, obozavam je cek*, tako da sam odlucila da cu ja tako, kada bude trebalo.

 

 

* i ja sam pocela da se farbam jos od gimnazije, pa narednih 10 god, kada sam pustila prirodnu boju bila sam sokirana kako mi je lepa kosa i sta mi je to trebalo da se farbam u inferiorne boje  :isuse:

Link to comment

sto se tice sede kose, najfascinantnija mi je ova moda (u nekim krugovima) da se mlade zene farbaju u sedo sa ljubicstim prelivom (ko npr kelly osbourne), ko kod nas sto su babe nekad.

to se zvalo ehoton. gracke babe, plave i zelene. ne znam kako se zove danas.

 

ima u munzeju danas jedna frizerka koja ume to da pravi i pun joj je salon ili ove vrste gornje, ili krizanki jovanke broz i mardz simpson. sa primesom indire gandi/kruele devil. generacijska stvar :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

to se zvalo ehoton. gracke babe, plave i zelene. ne znam kako se zove danas.

 

ima u munzeju danas jedna frizerka koja ume to da pravi i pun joj je salon ili ove vrste gornje, ili krizanki jovanke broz i mardz simpson. sa primesom indire gandi/kruele devil. generacijska stvar :lolol:

 

frizura, sminka i stil oblacenja (mada ne toliko ovo trece) su generacijska stvar, u 90% slucajeva na osnovu ovih faktora mozes da ustanovis kad je gospodja bila u tzv. najboljim godinama. ne znam da li je tako svuda u svijet ali kod nas je prilicno indikativno. :lolol:

Link to comment
  • 2 weeks later...

sto se tice sede kose, najfascinantnija mi je ova moda (u nekim krugovima) da se mlade zene farbaju u sedo sa ljubicstim prelivom (ko npr kelly osbourne), ko kod nas sto su babe nekad.

 

eo, 18-godisnja madonina cerka:

 

2A8B414400000578-3161938-Lourdes_the_lea

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...