Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Kad ti istekne studentska viza prelazis u kategoriju srpskog turiste. Dakle jos 90 dana tokom sest mjeseci.

 

+1

Tako sam i ja pre par godina i nije bilo problema.

Link to comment
  • 1 month later...

zna li neko da li postoji mogucnost dodavanja praznih strana u srpski pasos?

 

treba mi 6 uzastopnih praznih strana :blink: za rezident vizu i radnu dozvolu za maleziju, a imam samo 3  :huh: 

Link to comment

zna li neko da li postoji mogucnost dodavanja praznih strana u srpski pasos?

 

treba mi 6 uzastopnih praznih strana :blink: za rezident vizu i radnu dozvolu za maleziju, a imam samo 3  :huh:

Ne postoji. A ne postoji nažalost ni ona mogućnost da se traži pasoš sa 40 umesto 32 stranice. Možeš samo da izvadiš novi.

Link to comment

Parsons,

 

cisto da budes pripremljen: napisi kratku molbu u kojoj navodis zasto menjas pasos koji ima jos uvek tri slobodne strane. To je neka formalnost i mozda zavisi od sluzbenice do sluzbenice - meni je za dve slobodne strane zena trazila na licu mesta da sastavim (pored usmenog objasnjenja)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

i'wtp,

odstampacu email od malezijaca. valjda nece traziti sertifikovan prevod. :fantom:

koliko dugo treba da se izvadi novi pasos? jel brze u konzulatu ili u srbiji?

Link to comment

i'wtp,

odstampacu email od malezijaca. valjda nece traziti sertifikovan prevod. :fantom:

koliko dugo treba da se izvadi novi pasos? jel brze u konzulatu ili u srbiji?

Okej, cisto da se ne iznenadis.

Nista ne ide brze preko konzulata, citiram sluzbenika :lol:

Link to comment

IME, ako imas arapske ili izraelske pecate, to je dovoljan izgovor za zamenu (ako pasos nije skroz popunjen) ;)

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Brže u Srbiji. U konzulatu ti treba sigurno dve nedelje.

60 dana od podnosenja zahteva u konzulatu u stutgartu. nista, moracu poslovno u srbiju po novi pasos :fantom:

hvala svima btw

Link to comment
  • 1 month later...

Kako rastumaciti ovo pitanje u prijavi za australijsku vizu, ako je neko skoro popunjavao?

 

 
Non-accompanying members of the family unit
Does the applicant have any members of their family unit not travelling to Australia who are not Australian citizens or Australian permanent residents?

 

 

 

- sta je tacno family unit? jesmo li to nas dvoje ili se misli na roditelje?

- da li pitanje znaci, imam li clana porodice koji ne putuje za Australiju, koji nije drzavljanin Australije? dafak? :wacko:

 

Uzgred, nasnimljena poruka kada se pozove konzulat daje odgovor da se za sva pitanja oko vize pozove taj i taj broj, koji je iz Velike Britanije. :ph34r:

Link to comment

Ja bih rekao da se odnosi na supruznike i decu.

Bacicu pogled detaljno na kompu malo kasnije.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

ETA: nadjoh ovo

 

A person will be a MoFU of another person (the family head) if the person:

  1. is a spouse or de facto partner of the family head
    or
  2. is a child or step child of the family head or of a spouse or de facto partner of the family head (other than a child or step child who is engaged to be married or has a spouse or de facto partner) and:
    1. has not turned 18
       or
    2. has turned 18, but has not turned 23, and is dependent on the family head or on the spouse or de facto partner of the family head
      or
    3. has turned 23 and is under paragraph 1.05A(1)(b) dependent on the family head or on the spouse or de facto partner of the family head
       
  3. is a dependent child of a person who meets the conditions in paragraph 2.

 

Member of the Family Unit (MoFU)

Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...