Jump to content
IGNORED

Pariz


Indy

Recommended Posts

Postoji urbana legenda da kao obezbedjenje tamo rade neki Crnogorci i da svi nasi ulaze tada preko reda.
e da, ovo nije urbana legenda nego surova istina i preporucujem da se obilato koristi! 50% obezbedjenja u Parizu je naseg porekla! pre svega klubovi... fora je valjda u cinjenici da smo soda za Turke, Alzirce i Marokance, koji uglavnom i prave sranja. a "ne ulaze u klubove koje cuvaju Srbi". gistro zbog reputacije nam mile......dok je pravi razlog nasa osvetoljubivost i par slucajeva gde su se Srbi (iz Srbije, CG ili Hercegovine) organizovali i po gradu peglali neke crnomanjaste likove, koji su predhodno vece pravili sranja u "njihovom" klubu :s_c: ...a sve mi je pricao ortak, jazz saksofonista, koji pet puta vise zaradjuje stojeci na vratima kluba u subotu vece nego na bilo kojoj muzickoj tezgi u Parizu. decko ima 196cm i 120kg, nije se potukao od gimnazije i po sopstvenom priznanju bi ga sada verovatno i klinac od 70kg istukao ali njegov gazda insistira da ovaj ("Srbin") samo stoji na vratima kluba (u koji, fakat, ovi ne ulaze) i za to mu placa od 3 do 5 glava za vece. dao mu i titulu "sefa obezbedjenja", a ovaj kaze da ne bi ni smeo da udari nekog pesnajom...zbog prstiju, kao, trebaju mu za jazz :D
Link to comment

jedan mali pariski biser je balzakova kuca. kuca, dvoriste, citav kraj, kao da nije izasao iz 19. v.Nich?e sur les coteaux de Passy, la Maison de Balzac est la seule des demeures parisiennes du romancier qui subsiste aujourd'hui. C'est dans le cabinet de travail que Balzac a corrig?, de 1840 ? 1847, l'ensemble de La Com?die Humaine et a ?crit quelques-uns de ses chefs d'oeuvre. Le mus?e pr?sente des souvenirs personnels de Balzac, des tableaux, gravures et objets relatifs ? ses proches et ? ses contemporains, ainsi qu'un grand nombre d'?ditions originales, manuscrits et illustrations.47, rue Raynouard, 75016 ParisM?tro Passy / La Muette, RER C Boulainvilliers / Radio France, Bus n?32, 50, 70, 72.takodje, divan jednodnevni izlet moze da se napravi do medana i rodenove kuce.poz

Link to comment

ako ti je do koktela, onda u blizini Jardin du Luxembourg ima sjajan bar koji se zove le Crocodile, 6 rue Royer-Collard.ima i bezalkoholnih koktela.ume da bude prepuno kasno u noc/rano ujutro jer je valjda jedan od retkih koji radi i posle 1 ili 2ja kada sam bila bio je i jedan veliki mastif koji je sedeo za stolom pored naseg i nije nas fermao ni tri posto, a kasirka je bila mama od gazde (gazda je recimo blizu 40, a mama oko 65, 70), nafrakana, blajhana, sa mustiklom i sedi za onom starom kasom

Link to comment
e da, ovo nije urbana legenda nego surova istina i preporucujem da se obilato koristi! 50% obezbedjenja u Parizu je naseg porekla! pre svega klubovi... fora je valjda u cinjenici da smo soda za Turke, Alzirce i Marokance, koji uglavnom i prave sranja. a "ne ulaze u klubove koje cuvaju Srbi". gistro zbog reputacije nam mile......dok je pravi razlog nasa osvetoljubivost i par slucajeva gde su se Srbi (iz Srbije, CG ili Hercegovine) organizovali i po gradu peglali neke crnomanjaste likove, koji su predhodno vece pravili sranja u "njihovom" klubu :s_c: ...a sve mi je pricao ortak, jazz saksofonista, koji pet puta vise zaradjuje stojeci na vratima kluba u subotu vece nego na bilo kojoj muzickoj tezgi u Parizu. decko ima 196cm i 120kg, nije se potukao od gimnazije i po sopstvenom priznanju bi ga sada verovatno i klinac od 70kg istukao ali njegov gazda insistira da ovaj ("Srbin") samo stoji na vratima kluba (u koji, fakat, ovi ne ulaze) i za to mu placa od 3 do 5 glava za vece. dao mu i titulu "sefa obezbedjenja", a ovaj kaze da ne bi ni smeo da udari nekog pesnajom...zbog prstiju, kao, trebaju mu za jazz :D
Ovo je isitna a ima jos toga oko navijaca PSG i njihovih navijackih grupa i uticaja Srba tamo. Edited by No7
Link to comment
Postoji urbana legenda da kao obezbedjenje tamo rade neki Crnogorci i da svi nasi ulaze tada preko reda.Naravno, kad sam ja bio nije bili nijednog djetica...<_<Jel to onaj pored same Notre Dame, naspram bocnog ulaza za popeti se gore?Za taj sladoled se secam da je bio 1 vrh...
Nije uopste urbana legenda nego istina. Crnogorac se ozenio sa gazdinom cerkom, gazda umro .......Zaposlio crnogorce da mu rade tamo i poslije dvije godine shvatio da ce sve otici u PM i sve ih otpustio. Inace to su Bateaux Mouches.Sladoled nije pored Notre Dame-a i nalazi se na Ile Saint Louis. To je meni 1 od najdrazih djelovao pariza. O Parizu nemam sta da dodam, samo setaj i setaj tada je najljepsi. Samo da dodam da ne zaboravis kisobran (svaki dan imamo pljusak)Uzivaj Edited by borris_
Link to comment
Nije uopste urbana legenda nego istina. Crnogorac se ozenio sa gazdinom cerkom, gazda umro .......Zaposlio crnogorce da mu rade tamo i poslije dvije godine shvatio da ce sve otici u PM i sve ih otpustio. Inace to su Bateaux Mouches.Sladoled nije pored Notre Dame-a i nalazi se na Ile Saint Louis. To je meni 1 od najdrazih djelovao pariza. O Parizu nemam sta da dodam, samo setaj i setaj tada je najljepsi. Samo da dodam da ne zaboravis kisobran (svaki dan imamo pljusak)Uzivaj
Bas tako. Ziveo sam ukupno sest meseci u Parizu, od toga cetiri na trgu Kolonel Fabijan, u blizini kanala San Marten (ona dva, u sabarbiji preko puta San Zermana, pamtim po izlivanju Sene i lepotama SZ ;) ). Nema dana da moj omiljeni grad ne uporedim sa Njujorkom (Chikago ne ulazi u tu konkurenciju, ima previse nemackog uticaja :P ). I nema sanse. To je potpuno neuporedivo. Pariz je neprikosnoven.
Link to comment

Nisam bio u Parizu, al posto je topic i o ostatku Francuske, samo da kazem da sam totally and utterly odusevljen Strazburom (kad bi bilo manje kise, bilo bi super), samo mi most na Rajni, koji spaja Kehl i Strazbur uliva malo strah jer je idealan za teroristicke napade.Place de Cathedrale i kafic Cigogne, Gutembergov trg, Palais de l' Europe (stari, sad su verovatno vec u novom, koji se gradio kad sam ja bio), Evropski parlament, ECHR, itd, sa sve Rajnom i Mozelom, Orangerie park i mali zoo vrt u istom, cine Strazbur jednim od najlepsih gradova koje sam u zivotu posetio.Tako sam se jedino osecao u NYC-u, Londonu i Singapuru.:)+ sto je super za one koji vole da se svercuju u gradskom prevozu, kao, mora da se kupi karta, al u trajvanu moze slobodno da se vozi bez karte (bar mene i one s kojima sam isao nisu uhvatili).I sto su Strazburci jako ljubazni i sto govore engleski (sto je i razumljivo, ali i akarakteristicno za Francusku inace) Nancy je mnogo lep grad, samo mi je zao sto nisam obisao Muzej Lorene zbog obaveza i sto nisam kupio case od lorenskog stakla, ali su ljudi izuzetno zatvoreni, s izuzetkom brace Arapa, koji su genijalci.Mozda mi je bilo odvratno jer sam odseo u najgorem studentskom domu tamo.Kad sam video gde odsedam, bio sam u fazonu da mi je manje lose u Srbiji u kojoj je Toma Koma prezident parlamenta nego u zatvorskoj celiji aka sobi u tom studentskom domu. Btw, ko voli dobar provod, ima gde da se izadje, super diskoteke, restorani i kafici. Da sam ostao duze u Metzu, dobio bih bipolarnu depresiju, jbt, toliko sam se smorio za popodne koliko sam tamo bio.Scy-Chazelles je super gradic, u kom se nalazi rodna kuca Roberta Shumana,aka Kuca Evrope, koja je super za obici.:)

Edited by uros_s78
Link to comment

Da vam ja ponudim iskustva iz cele Francuske, onako po sentimentalnoj listi i lepoti:1. Ardeche, ceo region, a posebno mesto Aubenas. Vulkanske stene, kuce od kamena, teska pristupacnost, ali idilicno mesto za zivotarenje. Leti, tj krajem istog, Festival kestenja... da ne pominjem vec klise uzivanje blizu opstine (hotel de ville) uz bocanje i pastis. Takodje poznato po reci (kajak) i najstarijoj poznatoj praistorijskoj pecini Chauvet.2. Bretagne i Normandie - ne znam sta pre da preporucim, osim mozda put autom od Lorient do Mt St Michelle, pa kroz Calvados regiju do desantskih plaza. Cela Bretanja je onako, boemska. Nije mesto poznato po vrucinama i lepom vremenu, kupanju, ali ko voli Atlantsko more i lepotu koja ide uz to, necete biti razocarani.3. Haute Savoie - mozda deo koji najbolje poznajem, bazirajte se u "sredini", malo mesto La Roche sur Foron. Strateski pozicionirano izmedju tromedje Zeneva/Thonon - Chamonix - Annecy. U svakom ima sta da se radi i vidi.4. Region Languedoc-Rousillon i celo primorje je mnogo "uljudnije" i manje zabetonirano od izvikane Nice i Kana. Sta drugo reci, osim posetite Agde, Sete, Beziers...5. Za dozivljaj godine, putujte od Pariza do Liona (ili jos juznije) nacionalnim putevima (ne autoputom, za sta ce vam trebati 5-6 sati maksimum). I stajte gde god vam je volja. Racunajte dva dana, polako uz male izlete. A psoto ce vam se milion mesta svideti, zapisite u tefter i vratite se kada budete imali vise vremena.i - posebno za kraj - celi region Auvergne i put kroz istu do jugo zapada (kroz "prasume" Correze-a) do Cahors-a, koji je sam po sebi jedinstven, usamljen, vazan za posetiti barem jednom u zivotu. Ko voli dobar kozji sir, bice jos srecniji :)Private joke za sve PPP-ove francuze i frankofile, na izlasku iz Clermont-Ferranda, prema Correze, stanite u Fromagerie Morel :D ;)Eto, mogao bih u detalje da pisem do sutra, ali sumnjam da bi se gazda na poslu slozio da provedem to vreme kucajuci ovde. Svaki od gore-pomenutih delova se nalazi u potpuno razlicitom kraju Francuske, sto znaci drugacija klima, obicaji, dijalekt, hrana, itd. Samo Ricard i Pastis su zajednicki :PEdit: Pariz je najbolje posetiti u avgustu, kada su Parizani uglavnom van istog na odmorima.I malo secenja vena:

Edited by dragance
Link to comment
... do Cahors-a, koji je sam po sebi jedinstven, usamljen, vazan za posetiti barem jednom u zivotu.
Then my work is done. cool.gif Ako ste u Cahorsu, bukirajte 1 sto ovde: http://pagesperso-orange.fr/le.gindreau/ Terroir et tradition... Evo gde majstor secka tartufe_r01-c01-2.pngA znaju i svoja vina: visuel04-4-r06-c04.jpgOvo je gurmanski meni (ja ne znam sta je bilo bolje od ovog u boldu... mislim da ni Luj XIV ne bi imao zamerke)Magret de Canard Marin? gros sel, Fa?on ? Carpaccio ?Beurre Truff?OuBisque de Crustac?s Servie Rafra?chieTartare de Maquereau Lisette------Noix d?Agneau Fermier du Quercy R?tiePomme au RocamadourOuSupr?mes et Cuisses de Caille de Grain Saut?ssur une Galette de Papeton d?AuberginesOuTranche de Thon Blanc Juste SaisiSur une Pulpe d?Aubergines, Jus Tomat? ? la Badiane------Entremet au Chocolat pralin?, fourr? de NougatineBrunoise de fruits Mac?r?sOuFraises Parfum?es de R?duction de Balsamique et VanilleRuban de Rhubarbe et Tortillon de Feuillet?OuPanach? de Sorbets, Tuile au Gru? Edited by Indy
Link to comment
  • 1 year later...
  • 7 months later...

Manje više je ziher da ću oko Božića (ovog novotarskog) u Pahhri. Ima li koja preporuka (dae neko bio) za neki jeftiniyi smještaj između 40 i 60 evara /glava/dan, a da nije slumming? :siroma: :prerušeni prosjak:

Link to comment

probaj ovaj. nemoj da te odvrate eko-frendli reklame i ni slucajno ne placaj dorucak, previse je zdrav. prevoz je blizu, okolina simpaticna, a daju popust ako ostajes duze od 2 dana.ako ostajes duze, proceprkaj stanove. mozda se vise isplati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...