Jump to content
IGNORED

Holandija


BraveMargot

Recommended Posts

Ja sam bio 6-7 dana tamo i obisao sam 3-4 shopa posto nisam imao bas potrebu da istrazujem. jedan je bio bukvalno kao obican coffee shop gde si mogao naruciti kafu a eto uz to ti na tacni pored donesu dzoint kao sto bi ti drugde stavili cokoladicu uz espreso. Drugi je bio pravljen za turiste sa sve posterima i potpisima poznatih faca (pretezno repera) koji su bili tu. Treci je bio potpuni raspad, nesto poput ovdanasnjih bifea. I prosao sam pored jos gomile tih boljih i izvikanijih poput Grasshoppera ali nisam zalazio u njih. Cak sam u jednom od ovih manjih skroz neocekivano naleteo na ekipu iz mog kraja.

Link to comment
  • Replies 169
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Miralem

    22

  • betty

    16

  • Аврам Гојић

    9

  • *edited by mod

    9

Hvala ljudi, za savete, narocito Miralemu... ;) . Ako neko ima predlog za neki dobar klub, i generalno gde izaci, nek` slobodno napise.
reci sta oces- fancy klub, alternativno mesto, kakvu muziku oces.
Uh ti bas imas pogresnu ideju kako izgleda prosecni coffee shop. U najvecem broju slucajeva to je nesto izmedju kafica i bircuza sa par plasticnih stolovo ispred koji bi trebali da predstavljaju bastu. Za razliku od pravih domacih bircuza tu nema stalnih musterija koje sede u uglu sa iglom u veni ili za sankom izvlace linije vec se sve svodi na turiste toliko iskusne i ogrezle u drogu da ne znaju ni da srolaju dzoint a dodju tu jer im je trip da na taj nacin kupe travu.
sto ikar rece, bas si ga omanuo. kofi sopova ima svakakvih, bas kao kafica. da ne spominjem lokalne. udjes i vidis afroamerikance iz surinama sa zakrvavljenim ocima koji tu gluvare od otvaranja do zatvaranja. ako uopste i izlaze, ko namestaj su.
Link to comment

a dzoint je mrmot zamotao. missim, donece ti ono sta trazis, a shodno tome i naplatiti. te (ribo)lovacke price o kucama od thc-a i prozorima od magic mashrooma mozete da okacite... macki o rep.

Link to comment
a dzoint je mrmot zamotao. missim, donece ti ono sta trazis, a shodno tome i naplatiti. te (ribo)lovacke price o kucama od thc-a i prozorima od magic mashrooma mozete da okacite... macki o rep.
...Ogromnoj zelenoj macki, koja se vozi u kociji napravljenoj od bundeve koju vuku ljubicasti misevi sa po osam nogu. Samo, kad sam je ja zadnji put video, uopste nije imala rep, pa ce kacenje predstavljati problem.
Link to comment
a dzoint je mrmot zamotao. missim, donece ti ono sta trazis, a shodno tome i naplatiti. te (ribo)lovacke price o kucama od thc-a i prozorima od magic mashrooma mozete da okacite... macki o rep.
:(
Link to comment
a dzoint je mrmot zamotao. missim, donece ti ono sta trazis, a shodno tome i naplatiti. te (ribo)lovacke price o kucama od thc-a i prozorima od magic mashrooma mozete da okacite... macki o rep.
Na to sam i mislio. Narucis sta zelis i donesu ti uz pice. Mada sam bio u jednom u kome uopste nisu ni sluzili pice :lol: @Betty :(
Link to comment
...Ogromnoj zelenoj macki, koja se vozi u kociji napravljenoj od bundeve koju vuku ljubicasti misevi sa po osam nogu. Samo, kad sam je ja zadnji put video, uopste nije imala rep, pa ce kacenje predstavljati problem.
a misevi sa osam nogu su hodali po plafonu unatrag i uvrtali vrat 180 stepeni. baaaad trip!
:(
dobro, u umesto a.
Na to sam i mislio. Narucis sta zelis i donesu ti uz pice. Mada sam bio u jednom u kome uopste nisu ni sluzili pice :lol:
ma ok, al kako si pre napisao ispada da ih dele za dz i biju ko nece. a ti gde ne sluze pice su pre standard nego izuzetak. za tocenje pica (tj alkohola) je potrebna posebna dozvola, i vecina kofisopova van centra (tj. ne onih za turiste) je nema.
Link to comment

ne'am pojma, ta holandija mi je ubedljivo najjadnija naseobina u vasceloj evropi, lazni koncepti ljudskih sloboda ukalupljeni u okrutni kapitalizam uz neverovatnu kolicinu arogancije i samovelicine lisene bilo kakvog ozbiljnijeg pokrica. ne bih da generalizujem ali me prilikom svake posete nanovo uvere u sve ovo u roku od 3 minuta. jedna od retkih preostalih zemalja iz koje me povratak u ruznu i prljavu srbijicu raduje. nadam se da oni koji tamo trajno borave imaju zesce jak razlog.

Link to comment
ne'am pojma, ta holandija mi je ubedljivo najjadnija naseobina u vasceloj evropi, lazni koncepti ljudskih sloboda ukalupljeni u okrutni kapitalizam uz neverovatnu kolicinu arogancije i samovelicine lisene bilo kakvog ozbiljnijeg pokrica. ne bih da generalizujem ali me prilikom svake posete nanovo uvere u sve ovo u roku od 3 minuta. jedna od retkih preostalih zemalja iz koje me povratak u ruznu i prljavu srbijicu raduje. nadam se da oni koji tamo trajno borave imaju zesce jak razlog.
Ja se tako osecam i u skandinavskim zemljama, a narocito se "tako"osecamu Svajcarskoj. Meni je blesavo da kada neko kaze Holandija a ja pomislimkako je Antverpen lep, ili Gent , a narocito Br?gge ;) Posle se opsetim da je to Belgija. ;)
Link to comment
ne'am pojma, ta holandija mi je ubedljivo najjadnija naseobina u vasceloj evropi, lazni koncepti ljudskih sloboda ukalupljeni u okrutni kapitalizam uz neverovatnu kolicinu arogancije i samovelicine lisene bilo kakvog ozbiljnijeg pokrica.
hehe, da si seksualna manjina il narkoman, drugu bi pricu pricao. npr legalizovanje prostitucije & gudre (u cilju dekriminizacije doticnih industrijskih grana, ali i, naravno, samobogacenja) uopste nije los potez. problem je sto se pravi mnogo ustupaka ovim il onim stranama- eu, neokonzervativcima & luconosama protestantskog morala, health freakovima koji su postali ministri, etc. i onda dolazi do paradoksa tipa da u kafani ne smes da pusis, ali smes da duvas. ili da pandur ne sme, u parku, da pridje zbunu iz kog se cuje stenjanje, jer to mozda gejevi vode ljubav. ali ce zato sutra on u tom istom zbunu cucati, ne bi li te uhvatio pri prelasku ulice na crveno/ voznje bicikla bez svetla/ pijenja piva na javnom mestu. a u cilju punjenja budzeta. sloboda, al samo ako si homoseksualac nepusac.a i taj kapitalizam nije bas toliko okrutan- odredjene kategorije stanovnistva (npr. samohrane nezaposlene majke) imaju dosta dobru socijalnu zastitu. ili, bas citam, izdvajaju 5 miliona evra godisnje na ime besplatnog bavljenja sportom alohtone dece. dok, sa druge strane, njihove roditelje, koji zaradjuju neki minimalac, oderu od poreza.dodaj tu razliku u mentalitetu (mi nikad nismo bili kalvinisticki vaspitavani- jbt, ovde i dalje u nekim kucama imaju kutije za keks sa katancem- da ih deca ne bi jela vise nego sto je potrebno. ili, moj ortak kad spava kod roditelja mora da nosi sopstveni sapun i pastu za zube, a tel razgovore placa. to nije nista cudno.) i ta pogresno shvacena ljudska prava, gde nikom ne smes da kazes da je budala, jer, eto, svako ima pravo na sopstveno misljenje a jedno nije vrednije od drugog... pa nije ni cudo sto ne volis nl. ali bi se nemci iz okoline minhena osecali ko kod kuce -_-
Link to comment
ali bi se nemci iz okoline minhena osecali ko kod kuce -_-
cisto sumljam da bi se bavarci tamo osecali kao kod kuce, posebno ovi iz okoline minhena. bolje bi se osecali u srbiji nego tamo.neki drugi nemci mozda. :)kad je pomenut antverpen. od ponedeljka do srede sam tamo poslovno, ali necu imati puno vremena za obilazak, tj. imacu samo dve veceri da malo vidim grad. sta bih morao za to vreme videti?
Link to comment
neki drugi nemci mozda. :)
verovatno si u pravu. missim, desilo mi se u minhenu da me ponude sokom i sipaju 2 prsta kad potvrdno odgovorim... ali nisam siguran da li su cestiti domacini autohtoni, ili su se odnekle doselili.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...