Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

  • 3 years later...
  • 2 years later...

dosao nam i london na red.

gde da trazim smestaj tako da bude super a dzabe? :D

 

salu na stranu, obzirom da nam je prva poseta londona plan je da obidjemo standardna turisticka mesta plus warner bros studios (harry potter) pa nije lose da smo negde smesteni gde je solidna veza prevozom, a da je mirno i ne previse luksuzno. 

 

ima li smisla ici iz londona do stonehenge? kapiram da bi nam za to otisao ceo dan, a isli bi na 5 dana (21.4 do 26.4)

Link to comment

Ja sam išao u Stonehenge i Salisbury preko London Walks-a, doduše pre jedno 12 godina ali ne verujem da se mnogo promenilo. Nije bilo previše skupo a imali smo sjajnu vodičicu. I da, ode svakako ceo dan.

 

Što se tiče smeštaja to bolje da komentariše neko ko je skoro bio :)

Link to comment
dosao nam i london na red. gde da trazim smestaj tako da bude super a dzabe? [emoji3]

 

salu na stranu, obzirom da nam je prva poseta londona plan je da obidjemo standardna turisticka mesta plus warner bros studios (harry potter) pa nije lose da smo negde smesteni gde je solidna veza prevozom, a da je mirno i ne previse luksuzno. 

 

ima li smisla ici iz londona do stonehenge? kapiram da bi nam za to otisao ceo dan, a isli bi na 5 dana (21.4 do 26.4)

 

Verovatno ima bolje upućenih od mene, ali ja sam zadnjih par godina uvek sredio smeštaj preko Airbnb. Što se kraja tiče, moja lična budžet varijanta je bila u Clapham/Battersea kraju, prvenstveno zbog Clapham Junction stanice i South Kensington stanice sa druge strane, a i jedna i druga stanica je nekih desetak minuta busom od Battersea. South Kensington stanica je praktična jer je na Piccadilly liniji koja ide od Heathrow, sa druge strane Clapham Junction je jedna od većih hub stanica i za Underground i za voz. Naravno, verovatno ima i boljih varijanti, ali meni je odgovaralo prvenstveno jer su i Craven Cottage i Stamford Bridge maltene "iza ćoška" (preko Temze), a Battersea nije napucan kao Chelsea/Kensington...  

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Link to comment

Dao sam sebi "slobodu" da pogledam kako se kreću cene u Battersea preko Airbnb u tom periodu. Pošto sam iz tvog posta shvatio da ideš sa porodicom, stavio sam filter za ceo apartman (2 odraslih+dete) i cene idu od €600 za tih pet dana, pa naviše...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment

meni je sad najvaznije da znam koje delove grada da izbegavam kad gledam hotele. mnogo olaksava trazenje smestaja u tako ogromnom gradu. 

od 100€ po danu mi je vec jasno da ce kostati :D

Link to comment

Što se hotelskog smeštaja tiče, zadnji put sam odseo u Ibis Blackfriars, pre tri godine, sveže renoviran hotel... Na 5 minuta od Southwark underground stanice (Jubilee linija), 10 minuta peške od Tate Modern, Shakespeare Globe i ostalih turističkih destinacija na južnoj strani Temze... Toplo preporučujem, mada nisam hotelski tip što se tiče putovanja, radim u toj industriji, pa mislim da imam realne parametre vrednovanja $$$/kvalitet smeštaja... Na žalost, osim ovog hotela nisam odsedao u hotelskom smeštaju u Londonu u zadnjih 4-5 godina (išao sam u proseku jednom godišnje od 2013), pa ne bih mogao da poredim sa nekim drugim mestima...

Ako imaš mobilni sa NFC čipom, ne moraš kupovati Oyster kartu, već samo napravi profil na tfl.gov.uk, poveži sa debit karticom i možeš da koristiš mobilni za plaćanje u gradskom prevozu

 

https://contactless.tfl.gov.uk/

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Pa, sa obzirom ko bi ti bio u komšiluku (Buckingham Palace), kontam da je OK... Možda su malo bučne komšije, ali Bože moj...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

zasad se bavim pristojnim delovima grada :D

 

nego, sta nam je najbolje da uzmemo za gradski?

vidim da ima neka oyster card, pa london traveler card...

ja sam uvek koristio oyster.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...