Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

Datumi su recimo 28.2. - 7.3.Prva 4 dana bih trebao biti u Cambridgeu, a ostalo sam slobodan da se zezam po Londonu.Ajde da za pocetak vidim kako doleteti do njega.Koliko sam video ima lowcostova do 100e sa povratkom. Za pocetak me interesuje koji aerodrom bi mi valjao? Spominju se tri: Lutton, Gatwick i Stansted.Ako neko ima iskustva kako stoji stanje sa vizama? Da li ima nekih specificnosti i koliko kosta viza, posto sam cuo da je nesto skuplja od standardnih 35e i da li sada studenti dobijaju te vize besplatno?

Link to comment
Datumi su recimo 28.2. - 7.3.Prva 4 dana bih trebao biti u Cambridgeu, a ostalo sam slobodan da se zezam po Londonu.Ajde da za pocetak vidim kako doleteti do njega.Koliko sam video ima lowcostova do 100e sa povratkom. Za pocetak me interesuje koji aerodrom bi mi valjao? Spominju se tri: Lutton, Gatwick i Stansted.Ako neko ima iskustva kako stoji stanje sa vizama? Da li ima nekih specificnosti i koliko kosta viza, posto sam cuo da je nesto skuplja od standardnih 35e i da li sada studenti dobijaju te vize besplatno?
evo info o vizi - inace kosta 7600 dinara.Luton i Stansted su severno od Londona, Gatwick je juzno. Valjao bi ti najverovatnije onaj za gde je ili najjeftiniji let ili onaj koji je najblizi delu Londona u koji ides.
Link to comment
evo info o vizi - inace kosta 7600 dinara.Luton i Stansted su severno od Londona, Gatwick je juzno. Valjao bi ti najverovatnije onaj za gde je ili najjeftiniji let ili onaj koji je najblizi delu Londona u koji ides.
Tenks, onda Luton il Stansted.Javim se sa jos pitanja kada sredim pozivno pismo i pazarim kartu, odnosno budem totalno siguran da uopste idem :D
Link to comment
bolji je stansted.
Za sta je bolji?Sva 3 aerodroma su daleko od grada, sto ustedis na letu ima da platis na zemaljskom prevozu + vreme + maltretiranje.Lutton je kao da se slece u Valjevo i treba da se ide u Beograd.Cak je i sam Heathrow van normalne tarife za taxi i nista nema bez voza.
Link to comment

ne znam sta je normalna tarifa za taksi. black cab heathrow-holborn (recimo) iznese uvek oko 75 funti po taksimetru.do svih terminala na LHR vozi piccadilly line, jedna od glavnih linija metroa, tako da apsolutno nije nikakav problem i javnim prevozom stici od/do aerodroma.

Link to comment

ako se naruči taxi dan unapred (ne znam koji, al nije black cab, saznam pa dojavim) onda sa heathrowa izađe oko 30 funti. 25 iz grada do aerodroma. a imaš i ovo.ne mogu da se setim koliko je tačno izašla vožnja taxijem sa stansteda, koji je neuporedivo dalji od heathrowa, ali je bila ispod 50. sa stansteda ima i stansted xpress. od/do lutona ide greenline.

Link to comment

taj jeftiniji taksi je minicab. on ne moze da se zaustavi na ulici (ne sme), ide samo na poziv. za onu relaciju izadje 35 funti. preporuka za addison lee, moze i online da se naruci.stansted ima vezu sa liverpool st (povratna mislim oko 25 funti), luton mislim sa kings crossom. obe velike stanice, dobre veze za dalje.

Link to comment

E moja Isis! Kad firma placa blekija ondaK nas nije briga sto kosta 75 fundji :D Alzo, od/do Lutona i od/do Gatwick-a ide First Capital Connect - od Lutona na severu preko Cricklewood-a, Farringdon-a, Blackfriars-a, London Bridge-a pa na jug preko Croydon-a do Gatwick-a i Brighton-a.Tajmtejbl na sajtu.London Bridge-Gatwick npr u 1 pravcu oko 12 fundji koliko me secanje sluzi.

Link to comment
Gatwick Express 30 minutaJako fin aerodrom a zbog ovog expressa meni bas bio super Stansted mi se ucinio mnogo daljim..Priznajem, razmezeni smo :D nasi bankari smislili da im je najzgodniji aerodrom London City 6 milja od centra nego, te poplave tamo, Skipingova me plasi da cu opet da ostanem u Lutonu ako se osmelim da hvatam voz za Cambridge.... postovani Uk-ovci, trebalo bi da sam u petak u selu na pola sata vozom pa 15 minuta kolima zapadno od Cambridge-a da li da krecem u avanturu?EDIT: Djesi Skiping, ocete opet da idete sami na veceru :lol: Edited by msmodesty
Link to comment

Draga, don't wanna rain on your parade. Veceras se vidjam sa drugarem jms-om koji se upravo klacka sa severa prema velikom prljavom gradu pa ti javljam potanke detalje njegovog putesestvija.Do sledeceg petka, ko zna sta moze da nas snadje. Marvin priziva Nojeta vec 2 nedelje <_<

Link to comment
Psedit: Zato i nisam nista rezervisala!!!
:lol:iskustvo!mukom stecenoEdit: optuzuju nas za interne fore pa da "pojasnimo" - prosle godine imam ja sastanak u Cambridge-u u petak (bio valjda petak) krenem na King Cross a tamo nema struje da ti izdaju kartu, kopali neke ulice pa presekli kabl. Dadose mi neku kartu, otisla ja, imala sastanak u shire-u na severu, krenem nazad, kad stanica vozna omotana trakom - teroristi? jok. vetar. sto bre vetar - kaze, kad dune i vatru sune oduva voz. kako bre oduva? oduva.i tako su nas stavili u neke autobuse, pa nekim malim vozicima do nekele, pa velikim autobusom opet dalje... i tako do Lutona, toga se jedino secam. i drustva, bilo nas jedno 6-7 veselih indijki, pakistanki, jedan englez - i srbi sve pobedili :Dod lutona se secam da smo promenili 3 vrste prevozarezultat = put koji normalno traje 1 sat, trajao SHES' brojem - 6.da ne pricam da su otisli bez mene u pozoriste, pa i na veceru...da ne placem, vecerala sam i ja Edited by msmodesty
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...