Jump to content
IGNORED

Grčka an ženeral


Musharaf

Recommended Posts

Ovo ti je info iz druge ruke, posto je bio ortak sa slicnim parametrima kao ti. Kriopigi - Hotel Kassandra palace.

Edited by mandingo
Link to comment

ako već mora halkidiki (jer u tom slučaju treba zaboraviti na uslov manje krcato turistima), onda izaberite sitoniju, sto puta pre kasandre

 

plaže na sitoniji su prelepe, a vredi se potruditi za one koje nisu na pljucomet od smeštaja (npr. kolima otići svaki dan na drugu, s obzirom da je tu sve ionako blizu) http://www.visitsithonia.gr/beaches/

 

ako autentičnost mesta (a i na to možete da zaboravite na halkidikiju, osim delimično u par brdskih sela, kojima plaža nije odmah ispred smeštaja: npr. agios nikolaos na sitoniji, ili afytos* na kasandri) nije na prvom mestu, ima i luksuzni resort porto carras, na sitoniji isto http://www.portocarras.com/

 

od mesta na sitoniji: vourvourou, lagonisi, kalamitsi, torroni... mada, kao što rekoh, tu nigde nećete naći autentičnost grčkog sela, a u julu i avgustu je sve pretrpano. nikako sarti. kamp armenistis je mnogo lep, ljudi koji tu dolaze redovno su veoma kreativni u uređivanju svog prostora, ima odličnu infrastrukturu i zabavne sadržaje (bioskop - dobar izbor filmova, koncerti/dj setovi - ne poznatih naravno, kursevi iz streličarstva, astronomije uveče, sportovi - od pilatesa na plaži, akvabika, tenisa, odbojke...), smešten tik uz četinarsku šumu i sa jednom od najlepših plaža sa kristalno čistom vodom (makar je bila svaki put kada sam bila tamo)

 

na kasandri... jbg, svejedno. još je veća gužva i još sve jednoličnije, iako su plaže zaista lepe, peščane, prostrane i pitome. smeštaj (studio/apartman) manje-više svuda istog kvaliteta. skroman, ali bolji nego u crnoj gori, npr.

 

mada, moj topli savet je uložiti napor i otići kojih stotinak kilometara južnije, na pelion. još bolje na peloponez, ali to je već malo dalje

 

 

* mala digresija: najbolji sladoled sam jela ovog proleća upravo u afitosu, u lokalu gde neke devojke isprobavaju svoje kombinacije ukusa

Link to comment

a tek slike da vidiš...

 

 

samo da napomenem, čini mi se da su cene stanova u grčkoj na airbnb-ju duplo veće u odnosu na prošlu godinu

Link to comment

Drugovi i drugarice, došao je trenutak da se overi Halkidiki. Kako bih malkice suzio pretragu i prikrio svoje opšte neznanje o ovom delu Grčke, da li bi neko od vas ljubazno preporučio sledeće:

- lepo mesto gde se može blejati nedelju dana sa sitnim detetom

- čisto more sa lako pristupačnim plažama

- dobar izbor restorana.

 

Što autentičnije i manje krcato turistima, to bolje, ali uz uvažavanje činjenice da sa malim detetom ne treba ići u totalnu egzotiku već treba težiti nekom kompromisu.

 

Uslov svih uslova je da u mestu ima hotela koji su na samoj plaži, tako da do iste treba npr. minut pešačenja. Ako znate za neku ovakvu oazu mira i sreće na bilo kom od tri prstena bio bih veoma zahvalan ako biste podelili neke detalje.

Za dobar hotel na plazi, Lagomandra na Sitoniji, lepo mesto tj neki prosek je Neos Marmaras na 10ak km udaljeno.

Link to comment

ako već mora halkidiki (jer u tom slučaju treba zaboraviti na uslov manje krcato turistima), onda izaberite sitoniju, sto puta pre kasandre

 

plaže na sitoniji su prelepe, a vredi se potruditi za one koje nisu na pljucomet od smeštaja (npr. kolima otići svaki dan na drugu, s obzirom da je tu sve ionako blizu) http://www.visitsithonia.gr/beaches/

 

ako autentičnost mesta (a i na to možete da zaboravite na halkidikiju, osim delimično u par brdskih sela, kojima plaža nije odmah ispred smeštaja: npr. agios nikolaos na sitoniji, ili afytos* na kasandri) nije na prvom mestu, ima i luksuzni resort porto carras, na sitoniji isto http://www.portocarras.com/

 

od mesta na sitoniji: vourvourou, lagonisi, kalamitsi, torroni... mada, kao što rekoh, tu nigde nećete naći autentičnost grčkog sela, a u julu i avgustu je sve pretrpano. nikako sarti. kamp armenistis je mnogo lep, ljudi koji tu dolaze redovno su veoma kreativni u uređivanju svog prostora, ima odličnu infrastrukturu i zabavne sadržaje (bioskop - dobar izbor filmova, koncerti/dj setovi - ne poznatih naravno, kursevi iz streličarstva, astronomije uveče, sportovi - od pilatesa na plaži, akvabika, tenisa, odbojke...), smešten tik uz četinarsku šumu i sa jednom od najlepših plaža sa kristalno čistom vodom (makar je bila svaki put kada sam bila tamo)

 

na kasandri... jbg, svejedno. još je veća gužva i još sve jednoličnije, iako su plaže zaista lepe, peščane, prostrane i pitome. smeštaj (studio/apartman) manje-više svuda istog kvaliteta. skroman, ali bolji nego u crnoj gori, npr.

 

mada, moj topli savet je uložiti napor i otići kojih stotinak kilometara južnije, na pelion. još bolje na peloponez, ali to je već malo dalje

 

 

* mala digresija: najbolji sladoled sam jela ovog proleća upravo u afitosu, u lokalu gde neke devojke isprobavaju svoje kombinacije ukusa

 

Hvala puno na iscrpnom odgovoru :) Deluje mi da bi Sitonija mogla da bude taj kompromis koji se traži (Pelion deluje ultra privlačno na mapama ali u isto vreme i nekako previše izolovano za voditi odojče) tako da ću istražiti sva ova mesta koja si navela. Ne mora da pršti od autentičnosti, uz lepe plaže biće dovoljno da ima dobre hrane i da se mesto tokom leta ne pretvara u britansku kažnjeničku koloniju poput Hersonisosa i Malije na Kritu :ph34r:

 

Ići će se bukvalno u poslednjim danima avgusta i čak zakačiti septembar, tako da se nadam nešto manjoj gužvi. Peloponez mi je predaleko za ovaj put ali ako imaš neku preporuku duž obale ka istoku, u pravcu Kavale, to bi moglo da se razmotri.

 

Hvala i svima ostalima :thumbsup:

Link to comment

Mozda vredi razmotriti Ierissos, Atos, 30-ak km skretanja sa puta Solun - Kavala: nisam davno, ali je mesto bilo vise nego OK, u svakom slucaju jedna od top 10 plaza u cijelu Grcku.

Obaska mogucnost izleta u unutrasnjost, Arnea, itd, itd, poljoprivredni kraj bez turista, jede se lokalno sa lokalcima, izleti niz obalu, Stratoni, Nea Fokea, Uranopolis, mogucnost brodskih obilazenja Atosa, komforno je, nije maltretman ni za decu...

Link to comment

Mozda vredi razmotriti Ierissos...

 

+1, za sa decom sasvim dobro mesto, posebno ako su u uzrastu da jos uce da plivaju ili sticu sigurnost. krupan pesak, toplo more, divota za brckanje u plicaku...

Link to comment

Ogradio se, davno sam, trebalo je da plediramtm na svezija iskustva: pogledao tvoj linkovani post  :).

Za plazu definitivno smem da tvrdim da spada u - sto se Grcke tice - vrhunske, ne znam sta su uradili sa samim mestom: ja sam zabasao slucajno, u nekoj skitnji, bezeci od poteza Asprovalta - Stavros za koji - po onom sto sam video u prolazu - predstavlja centar srpskog turizma dole izuzev mozda onog poteza juzno od Soluna, Katerini, itd, itd.

Kupila me je mogucnost skitnje bez nekog specijalnog maltretiranja: Arnea i mesta u unutrasnjosti su nesto gde vredi prosnjuvarati, narocito uvece i narocito vikendom kada lokalci krenu da uzivaju za svoju dusu, oseti se onaj stari duh Mediterana, vece, citave porodice po restoranima, zagor, nema turista, ljudi ljubazni.

Sto se vetra tice, ceo severni Egej je vec od prve polovine avgusta problematican i to u meri da moze ozbiljno da zezne letovanje, narocito ako su prisutni i klinci: u to doba pocinju da duvaju takozvane etezije, izrazenije su na severnoegejskim ostrvima, Limnos, Lesbos, Hios, donekle i Tasos, ali znaju da se dohvate i obale.

Link to comment

Hvala puno na iscrpnom odgovoru :) Deluje mi da bi Sitonija mogla da bude taj kompromis koji se traži (Pelion deluje ultra privlačno na mapama ali u isto vreme i nekako previše izolovano za voditi odojče) tako da ću istražiti sva ova mesta koja si navela. Ne mora da pršti od autentičnosti, uz lepe plaže biće dovoljno da ima dobre hrane i da se mesto tokom leta ne pretvara u britansku kažnjeničku koloniju poput Hersonisosa i Malije na Kritu :ph34r:

 

Ići će se bukvalno u poslednjim danima avgusta i čak zakačiti septembar, tako da se nadam nešto manjoj gužvi. Peloponez mi je predaleko za ovaj put ali ako imaš neku preporuku duž obale ka istoku, u pravcu Kavale, to bi moglo da se razmotri.

 

Hvala i svima ostalima :thumbsup:

neces imati problema sa guzvom, nemoj to da te brine.

 

sto se klope tice, na sitoniji nema valjanog restorana. bar ja takav nisam nasao, a orobao sam ih x. poslednja 2 puta sam bio blizu mesta ormos panagias u kojem ima mini pijaca sa 2 ribarnice i jos par dobro snabdevenih mesara i pravio sam bogovske rostilje sveko drugo vece.

 

pelion je mnogo lepo poluostrvo ali je znatno manje prakticno kad vodis bebu, barem skroz juzni i istocni deo gde sam ja bio.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...