Jump to content
IGNORED

Makedonija


Velocipede

Recommended Posts

Какав јбн синхроницитет. Отварам ову тему, а стиже ми мејл који се односи на клијента из Македоније. ОТ, Охрид је страва. Предлажем и Вевчане као дестинацију.

Link to comment

U vezi ovoga, ako ne zazireš, možeš da pređeš u Albaniju na prelazu Sv. Naum (taj je na jugoistoku jezera, ima i drugi prelaz na severozapadu kod Struge), i u prvom selu sa albanske strane nađeš restoran koji se zove Kushta ili Kashta, koji drže dva brata Albanca koji govore makedonski (kelneri doduše ne govore ništa sem albanskog). Tu sam pre tri godine jeo možda i najbolju pastrmku u životu, a cena je bila 50% od cene koju ćeš plaćati bilo gde u Ohridu. Nećeš imati bilo kakvih problema ni sa albanskom policijom, ni sa meštanima, čak su bili vrlo blagonakloni da vide automobil iz Srbije. Ja sam imao nameru nakon restorana da obiđem celo jezero sa albanske strane (ima put, prolazi kroz Pogradec) i vratim se u Makedoniju kod Struge, ali je put bio toliko loš da nisam hteo da rizikujem da pocepam gumu ili da mi otpadne točak u Albaniji, jer bih verovatno imao Tantalove muke da to sredim. 

 

 

nikako ne ići od Struge za Pogradec. ja sam tu prelazio sa klincima, išli na jedan dan. ispred nas dva auta sa prijateljima, mk table, prošli za minut. nas je držao bukvalno 45 minuta, proveravao brojeve šasije, istresao iz gaća, deca propištala od vrućine i nervoze. posle granice put je odličan, ali 5 kilometara, posle toga nema asfalta, bukvalno se vozi po nekoj šljaci putem pored jezera, kamenje samo odskače i bije po karoseriji, amortizeri i silen blokovi cvile. užas.

 

pritom, mi smo klopu platili isto kao u Ohridu, a pastrmka je bila upropaštena - raspolutili su je po dužini i onda ispekli na roštilju tako da joj dušu uzmu. kao đon je bila. ali, odabrali smo pogrešno mesto očigledno. kakgod, ne vredi zajebancije i uništavnja auta. Pogradec je raspala kasaba, jezero je sa te strane plitko i mutno, put užasan, hrana 'nako...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Mali info sa Ohrida. Mnogo je lep, skockan, povremeno imam utisak da sam na moru. Cene su nesto nize od BG, evro se svuda menja za 61, benzin je svuda 65. Pivo domace 90, pica oko 200(mala) oko 300(velika), rostilj oko 250...

Sve cene se mnoze sa 2 da bi bile u dinarima.

Dosta puteva grade, nema guzve, nema ni frke kad se prolazi kroz albanska sela.

Naum je lep, pogotovo voznja Crnim Drimom.

 

Ko nije bio, preporuka.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

ju, pa mi se danas kupali na istoj plaži :D 

mi bili od 13 - 17,30 savrseno bilo do jedno 16h, onda pocelo da duva... pa smo zavrsili u trpejcima, na ohridskoj belvici i makalu (drzim se svih preporuka mog zemljaka) 

Edited by nezvanova
Link to comment

jao, kako vam zavidim :heart:

 

ako smem da preporucim, gornje konjsko, visoko u planini, krcma utarna
https://www.facebook.com/terasautarna/

 

seosko domacinstvo, klopa odlicna,  gjomleze i pita perfektni, salata direktno iz baste,  cene bas simpaticne, a pogled spektakularan.

jedino sto je meni svuda iritantno jeste napadan etno aksesoar, ali ovo ostalo cini tu sitnicu zanemarljivom.

Link to comment
18 hours ago, nezvanova said:

na po puta izmedju pestana i trpejca, prema sv naumu. jeste tu i neki kamp al' ne razbiram kakoj se vika :blush:

 

 

cuj neki kamp...super kamp!!

a to selo iza je Ljubanista..ustvari ja sam jedino tu i bila svih ovih 5 puta koliko sam bila na Ohridu..u grad smo isli na izlete ukupno 3puta,i to mi je previse..

ili smo bili u kampu ili u kucicama  na obali jezera na plazici pored..1 predivnoca :wub::wub:

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 5.9.2018. at 14:14, ToniAdams said:

Vrhstra izgleda ohrid, kolko je to vožnje od bgd?

Zavisi kako voziš i kuda ideš. Ja sam išao preko Tetova i Kičeva, i trebalo mi je nešto manje od 9 sati. Ne znam koliko traje kada se ide preko Bitolja i Resena, sigurno barem pola sata više, možda i jače.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...