Jump to content
IGNORED

Mauricijus


Shan Jan

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Shan Jan

    17

  • noskich

    4

  • dare...

    3

  • aram

    3

Top Posters In This Topic

Preteruješ ShanJane, preteruješ... ;) Ako mene sećanje ne vara Mauricijus je raj na zemlji... Ono plaje iz snova, večito leto, bleja i takoto... cool.gif Bila neka šema za posao pre nekih 6-7 godina, ali je pukla za nas majstore, pa podjoše samo piloti... Mislim da i sad ima nekoliko naših pilota, koji žive i rade na Mauricijusu.(jedan beše Lujić - badža i po).

Link to comment

Zahebavam se bre. Posle one pustinje ovo ce svakako biti raj na zemlji. Nego jel imas neke informacije kakav je drustveni i kulturni zivot? Cenim da bar mesta za lumperaj ima na tone.

Link to comment
Brojne su mogućnosti sporta i reklracije na ostrvu. Hodanje po morskom dnu, vožnja u polupodmornicama, surf, pecanje, krstarenje, tenis, golf, squash… ostrvo Ile aux Cerfs raj je za sportove na vodi, s jednom od najlepših plaža na Mauricijusu, a zaliv Grand Bay pruža zabavu uz zvuke zapadne ili tradicionalne muzike. Vodeni park The Waterpark Leisure Village nudi zabavu za sve uzraste.Iako minijaturno, ovo ostrvce vrvi svime: u glavnom gradu Port Louisu nalazi se Poštanski muzej koji čuva najskuplju poštansku marku na svetu 'Blue Mautitius'. Tamo su i kineska pagoda, raskošna muslimanska džamija Jumma, hinduski hram i katolička crkva, a raznoliko stanovništvo turiste dočekuje kao stare prijatelje. Izvor isnpiracije mnogima je čuveni botanički vrt The Pamolemousses kojeg je Pierre Poivre napravio 1770.godine. U njemu žive stogodišnje kornjače, a tamo je i kraljevska palma posebnog značenja, koja cveta jednom u svakih četrdeset godina. Vrt je, kao i celo ostrvo, obelezeno slikama izumrle ptice Dodo po kojoj je ostrvo poznato, a koja je istrebljena dolaskom Nizozemaca na ostrvo u 16. veku. Oduševiće vas Chamarel – neobični brežuljci u sedam boja, usred tropske šume, nastali zbog neravnomernog hlađenja lave.Mauricijus je pun luksuznih hotela, restorana, noćnih klubova i koktel barova u kojima će vas opustiti lokalni kokteli, beli rum i kokosovo mleko. Kreolska kuhinja bogata neobičnim začinima, sastoji se od indijskih specijaliteta s puno curryja, kineskih poslastica i domaćih aroma, a poznata je kao najbolja na Maskarenskom području. Mnogi hoteli i restorani nude nacionalne i internacionalne specijalitete koji će zadovolji i najizbirljivije gurmane.
zvuci kao idealno mesto za otvaranje jos jednog kafica :)
Link to comment

`ebi ga nemam informacije o zabavi i društvenom životu, ali znam da su ti neki naši (kažu ima ih) zadovoljni... Bile i neke reportaže na TV-u sa našima i domaćim roštiljima...Pazi, ja kad kažem naši -po belosvetskim vukojebinama, mislim na bilo koju populaciju sa EX-YU područja... Ja se uvek družim sa svima ukoliko žele... Jedino kad se priča o politici, izmedju trećeg i četvrtog piva postaje opasno...Tja, znam par ljudi koji opet izbegavaju druženja sa jugovićima... Kažu nemaju živaca...Ali opet evo, kolko pre par meseci hrvatski vojaci plaćenici su mi izvukli kolegu iz Avganistana gde je ušao kao posada i dok je radio kompanija bankrotirala, nema vizu, a ovi koji su ga doveli se ne javljaju na telefon. Momci-plaćenici iz lokalne hrvatske kafane su ga ispratili do granice, ilegalno preveli i turili prekonekoliko stotina dolara u džep da stigne nekako do Beograda. Vratiće im, rekoše mu, samo nek stigne živ i zdrav... I stigao. I novce vratio.

Link to comment
bitno da o trzistu nekretnina u australiji ne znamo nista. koji je tvoj problem?u-jelly.png
Jeste, samo sto ja o trzistu nekretnina u Aus pisem na jednoj jedinoj temi koja je bas o tome pa ko voli nek izvoli.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...