Jump to content
IGNORED

Enterijer


bigvlada

Recommended Posts

Tema za tuđe i sopstvene interpretacije životnih, poslovnih i drugih prostora. 

 

The Tokyo hotel where guests can curl up with 1,700 good books

Book and Bed is a Japanese hotel that’s taking a very novel approach to hospitality

 

5470.jpg?w=620&q=85&auto=format&sharp=10

 

Book and Bed, a new Tokyo hotel, has created the sort of space that is impossible to leave. It is a cheap and cheerful dorm with a difference: guests’ bunk beds are hidden behind library shelves filled with 1,700 books in Japanese and English.

Sandwiched between teppanyaki and Chinese hot pot restaurants in Tokyo’s north-western Ikebukuro area, Book and Bed was once a Japanese-style izakaya pub. Now, thanks to the Hiroshima-based architects Suppose Design Office, it is an “accommodation bookshop”.

 

3646.jpg?w=380&q=85&auto=format&sharp=10

 

http://www.theguardian.com/world/shortcuts/2015/nov/08/the-tokyo-hotel-where-guests-can-curl-up-with-1700-good-books

 

 

Link to comment
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

trebalo bi mi 100-150k za uređenje kuće kako ja želim

dramatični ljubičasti zidovi mozaik parket maroko kupatilo ovoono ih...

najvažnije bi mi bilo da izbrišem granicu između napolju i unutra koliko je to moguće a da mi zmije ne ulaze u kuću 

19c56874dbc7079c78588de580ea0a30.jpg

Link to comment
  • 1 year later...

Vreme je da poradim malo na licnom PRu, ubi me palanka.

 

Ne mogu da pronadjem topic o nasim domovima (na chit chatu ga nekako nema) a kurchio bih se malo divnim ajtemom kojeg sam oziveo iz mrtvih. Na oglasima pronasao staru ocvalu stolarsku tezgu, slika oglasa u prilogu

 

tumblr_p89htdIT431rjssdoo1_1280.png

 

I napravio sjajan radni sto. Nije bilo puno posla sem smirglanja i farbanja.

 

tumblr_p89h4pIWjY1rjssdoo1_1280.jpg

 

tumblr_p89h4pIWjY1rjssdoo2_1280.jpg

 

tumblr_p89h4pIWjY1rjssdoo5_1280.jpg

 

tumblr_p89h4pIWjY1rjssdoo3_1280.jpg

 

Inace, istrazivao kasnije, ovakve tezge se masovno repariraju (ima na pinterestu gomila sjajnih resenja) uglavnom ih ljudi guraju u kuhinje, valjda zbog rusticnosti, meni to nije leglo. Dodacu mu jos par drvenih budzevina da mi sluzi i kao stafelaj, radni crtaci sto, etc.

 

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Caligula said:

Inace, istrazivao kasnije, ovakve tezge se masovno repariraju (ima na pinterestu gomila sjajnih resenja) uglavnom ih ljudi guraju u kuhinje, valjda zbog rusticnosti, meni to nije leglo.

 

Verovatno ih guraju u kuhinje zato sto oko ovoga moze samo da se stoji i radi stojeci (kao kuhinjski pult ili sank) :D Ne znam kako sedis i radis za ovim, gde ti idu noge (kolena). Jedino da sedis na nekoj visokoj (barskoj) stolici, ali koliko je to zgodno i udobno za rad? 

 

Ali, nevezano za to, lepo uradjeno i lepa je sama tezga. :)

Link to comment

Pa i bila mi je ideja da (uglavnom) stojim, jer cu da dodam par budzevina da mogu da stavim tablu za crtanje ili platno za slikanje. Imam svoj radni sto za sedenje sa PC-em, ovo je vise da se sedne na zubarsku stolicu (sklonio je zbog fotkanja, a ima dobru visinu) i bleji po netu, eventualno crta ili pise, vatever.

 

Evo linka na slicne ajteme, divna stvar

 

https://www.pinterest.com/pin/560698222349289935/

 

inace mi nije za kuhinju jer su rabljene tezge uglavnom pune rupa i oziljaka pa nije higijenski.

 

 

edit: jebe kevu   https://www.pinterest.com/pin/106256872439348986/

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

Nisam tebe racunao u ljubitelje rustike, mislio sam da si elegancija :fantom:

Jedno ne iskljucuje drugo, valjda¿ rustika je tu da oplemeni prostor kao detalj, gomilanjem smeta oku.  

Link to comment

Yap, lepota kontrasta.

 

Ovo najbolje legne u hitec staklo/metal okruzenju (nije moj slucaj, imam dosta drveta po stanu), kada stavim mobilni telefon ili foto aparat na ovu povrsinu, tezga bukvalo ozivi.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...