Jump to content
IGNORED

Definisanje umetnosti


Bakemono

Recommended Posts

Rečnici su konsenzus upotrebe reči u datom trenutku.
Ajde? A na osnovu čega je pravljen taj konsenzus? Jesu li leksikografi išli od čoveka do čoveka, poput popisivača i tako popisali sve govornike jednog jezika? A šta ako bi došli do nekog ko bi rekao - ne, reč "ručak", po mojoj definiciji, ne znači obrok koji jedemo oko podne, nego jednu nijansu ljubičaste? Da li bi to značilo da se konsenzus raspao? I šta bismo onda sa jezikom?
Kad se značenje reči promeni ili reč poprimi novo značenje, to se ponekad zabeleži i u rečnicima.
A kako mniješ da se ovo dešava? Onaj što tvrdi da je "ručak" zapravo nijansa ljubičaste, stane da pravi PR kampanju za promenu značenja reči? Ubeđuje svoje sagovornike,agituje, i onda se na sledećem popisu svi izjasne za novo značenje?
Zna se šta je pravda i zna se šta je istina. Niko ne raspravlja o tome šta te reči znače, već se raspravlja da li je nešto pravedno ili ne, ili da li je istinito (tačno) ili ne. Dok se za umetnost ne zna ni šta to uopšte znači.
Jel? Šta je pravda? Šta je istina? Reci mi svoju definiciju? (Sa kakvom jolandinskom samouverenošću iznosiš ovakve sweeping tvrdnje, stvarno sam zapanjen.)Inače, hate to break it to you:
Philosophical disagreement about justice ranges over at least two questions. The most immediate is a substantial question, concerning the conditions under which particular distributive arrangements can be said to be just or unjust. The second, deeper, question concerns the nature of justice itself. What is justice? Here we can distinguish three views. First, justice as mutual advantage sees justice as essentially a matter of the outcome of a bargain. There are times when two parties can both be better off by making some sort of agreement. Justice, on this view, concerns the distribution of the benefits and burdens of the agreement. Second, justice as reciprocity takes a different approach, looking not at bargaining but at the idea of a fair return or just price, attempting to capture the idea of justice as equal exchange. Finally justice as impartiality sees justice as ‘taking the other person’s point of view’ asking ‘how would you like it if it happened to you?’ Each model has significantly different consequences for the question of when issues of justice arise and how they should be settled.
Edited by Syme
Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    38

  • Turnbull

    34

  • Bujodrag

    24

  • bergasa19

    11

a bre Bakemono, ti ko da nikad nisi prisustvovo mjetalskoj diskusiji gde se u sitna crevca razglaba o samom pojmu nekog pravca metala (bleka, deta, gotika). jes ti ikad zaso na neki muzicki forum ?
Inače, mislim da se tu začela moja fascinacija klasifikacijama. :)Edit: BTW, koja je tvoja definicij gotika? Edited by Syme
Link to comment
ahahaha, kakav je to potpuni anti-trend u svakom smislu :)meni bez padavicarstva, nema pravog mjetalstva, call me a square.
What's your definition of a square? Moraš da mi kažeš pre nego što te square-om mogu nazvati.
Link to comment
BTW, koja je tvoja definicij gotika?
ajoj, sad vidim. gotik mjetala pretpostavljam ? sav mjetal nastao pod uticajem gotik roka (post-punka i darkwavea 80ih) koji pak ne moze claimuje direktan lineage toj tradiciji zbog svojih preociglednih NWBOHM i inih uticaja, al u praksi najcesce mjetal pod uticajem Sistersa i verovatno jos vise Nefilima.meni type o negative prva asocijacija u po noci na gotik mjetal:http://www.youtube.com/watch?v=vFwYJYl5GUQrip Pete Edited by DarkAttraktor
Link to comment
ajoj, sad vidim. gotik mjetala pretpostavljam ? sav mjetal nastao pod uticajem gotik roka (post-punka i darkwavea 80ih) koji pak ne moze claimuje direktan lineage toj tradiciji zbog svojih preociglednih NWBOHM i inih uticaja, al u praksi najcesce mjetal pod uticajem Sistersa i verovatno jos vise Nefilima.meni type o negative prva asocijacija u po noci na gotik mjetal:http://www.youtube.com/watch?v=vFwYJYl5GUQrip Pete
Apsolutno, i meni. Inače, moj omiljeni bend. Paradise Lost mi je druga (mada, eto ti problema - doom ili gothic?)Ali šta sa samim SoM na Vision Thing albumu? Da li je to gotik metal? Ako nije, zašto nije?
Link to comment

aaa znaci u tom se grmu krije zeka Syme :)meni to bio izuzetno drag band u jednom periodu zivota, a posle otiso i od mjetala i od panka. pa da ga jebem, ja ne bi reko da Vision Thing gothic metal. sve dok ima tu rokenrol zicu, tu springstinovstinu ne moz da mi bude gothic metal okreni obrni. ja bi to tako razgranicio.http://www.youtube.com/watch?v=3sMALbhJU6Modlican stih: would you suffer eternally or internally?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...