Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

nisam ni sumnjao:)ma, nista epohalno nego u ovom jadnom gradu u kome nema nista, davljenik se i za slamku hvata. bar si mogao da ubijes sat vremena a da ti ne bude neprijatno.
verujem. ima to svoje mesto. samo ne u mom srcu. tamo je yael bartana.
Link to comment
  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

video za sve ove godine tek par izlozbi koje su me na ovaj ili onaj nacin zaista dotakle.[/color]
mene bas interesuje sta je ostavilo utisak na tebe, ajde podijeli, bar ime ili link Edited by Krampa
Link to comment

Eto, u zivom mi je secanju par diplomskih izlozbi na FLU (organizuju ih na kraju godine u prostorijama fakulteta). Ne znam imena, nije mi ni bilo bitno. Jako sveze, snazno i rastereceno trzisnog razmisljanja. Sada bih imao para da otkupim nesto, ali nikako da se setim i odem kada je termin.edit: a oko mojih preferencija i fragmenata evo ti link na stvari koje mi se dopadaju pa ih okacim

Edited by CowBoy
Link to comment
Eto, u zivom mi je secanju par diplomskih izlozbi na FLU (organizuju ih na kraju godine u prostorijama fakulteta). Ne znam imena, nije mi ni bilo bitno. Jako sveze, snazno i rastereceno trzisnog razmisljanja. Sada bih imao para da otkupim nesto, ali nikako da se setim i odem kada je termin.edit: a oko mojih preferencija i fragmenata evo ti link na stvari koje mi se dopadaju pa ih okacim
hvala
Link to comment
Eto, u zivom mi je secanju par diplomskih izlozbi na FLU (organizuju ih na kraju godine u prostorijama fakulteta). Ne znam imena, nije mi ni bilo bitno. Jako sveze, snazno i rastereceno trzisnog razmisljanja. Sada bih imao para da otkupim nesto, ali nikako da se setim i odem kada je termin.edit: a oko mojih preferencija i fragmenata evo ti link na stvari koje mi se dopadaju pa ih okacim
vi imate istoriju forumskog sukobljavanja, pa razumem malo ostriji recnik, ali moram da se pozalim da pomalo razumem. kad sam imala deset godina, organizovali prijatelji mojih roditelja izlet na frusku goru, islo pet-sest automobila na rostiljanja, a usput smo posetili hopovo, krusedol i nesto slicno. pri izlasku iz jedne od crkava me je neko od odraslih pitao o utiscima. ja sam rekla:'ona zena ima ogromne brkove'. bila je tamo neka igumanija koja nije bila jasno rodno opredeljena. dobih grdnju i pratece polivanje uvredama. tako se nekako osecam povodom price o oktobarskom salonu
Link to comment
vi imate istoriju forumskog sukobljavanja, pa razumem malo ostriji recnik, ali moram da se pozalim da pomalo razumem. kad sam imala deset godina, organizovali prijatelji mojih roditelja izlet na frusku goru, islo pet-sest automobila na rostiljanja, a usput smo posetili hopovo, krusedol i nesto slicno. pri izlasku iz jedne od crkava me je neko od odraslih pitao o utiscima. ja sam rekla:'ona zena ima ogromne brkove'. bila je tamo neka igumanija koja nije bila jasno rodno opredeljena. dobih grdnju i pratece polivanje uvredama. tako se nekako osecam povodom price o oktobarskom salonu
Ma ja kenjam kao i obicno, zato kazem neka se preseli trol na odgovarajuce mesto. Doduse, mogu i ja da editujem (sto cu i uraditi)Izvini zbog ostrog recnika:( (verovatno mislis na sam kraj mog posta)btw sve sto pisem je zaista liseno licnog etiketiranja i prozivanja i na nivou je koncepta. Ne znamo se privatno, tako da je nemoguce licno uvrediti sagovornika na bilo koji nacin. Barem ja tako kapiram stvar. impresija oko brkova je prajsles :lol: verovatno bi i meni to odvuklo paznju Edited by CowBoy
Link to comment

Najimpresivniji: Yossi Atia & Itamar Rose koji ispituju kakve bi bile reakcije izraelskih prolaznika kada bi stajali na egipatskoj granici i imali moć da odluče hoće li pustiti sudanske izbeglice da pređu granicu, ili će ih ostaviti na drugoj strani i tako im zapečatiti sudbinu. Izbeglice... Rad traje 4min i ima ga i ovde:

i Titov grob kao radijator sto greje, ihhhhhhh...Sve ostalo mi nije pobudilo ikakva osecanja, pojedini radovi me i odbijali na oprvi pogled.Zato briljira Jamesdin u galeriji KCBa. Divota, vise radova koji te nasmeju, te razgale. tip: video u kom se kupa po belosvetskim fontanama + tabure original izlepljen onim sivim selotejpom koji je maznuo od kineza iz 70og + hteo je da otkupi i fotelju, ali mu nisu dali, pa je doticnu napravio. Minus za onaj muzej 25.maj i sve ostale galerije i muzeje u gradu cije je radno vreme do 16h?!?!?!?Naravno, tokom oktobarskog rade do 21h
Link to comment

sad sam citala mali tekst na sajtu os, i nasekirala sam se. vi sto pratite umetnost redovno, vračarci, kritičari, esejisti i publicisti... kad je umetnost prestala da bude napeta?

Link to comment
Najimpresivniji: Yossi Atia & Itamar Rose koji ispituju kakve bi bile reakcije izraelskih prolaznika kada bi stajali na egipatskoj granici i imali moć da odluče hoće li pustiti sudanske izbeglice da pređu granicu, ili će ih ostaviti na drugoj strani i tako im zapečatiti sudbinu. Izbeglice... Rad traje 4min i ima ga i ovde:
i Titov grob kao radijator sto greje, ihhhhhhh...Sve ostalo mi nije pobudilo ikakva osecanja, pojedini radovi me i odbijali na oprvi pogled.Zato briljira Jamesdin u galeriji KCBa. Divota, vise radova koji te nasmeju, te razgale. tip: video u kom se kupa po belosvetskim fontanama + tabure original izlepljen onim sivim selotejpom koji je maznuo od kineza iz 70og + hteo je da otkupi i fotelju, ali mu nisu dali, pa je doticnu napravio. Minus za onaj muzej 25.maj i sve ostale galerije i muzeje u gradu cije je radno vreme do 16h?!?!?!?Naravno, tokom oktobarskog rade do 21h
a na drugi pogled?tito radijator je verovatno, meni, zaista najbesmisleniji rad na oktobarcu. jednostavno je besmislen. jan fabr na primer je jednostavno kic ali ovo je samo glupo.@km: pa taj tekst je prilicno los. jebote, derida. pa koga on danas interesuje. imam osecaj da kustosice ne kapiraju da smo mi pitanje izraela i palestine apsolvirali jos 70tih. nista to ovde nije provokativno ako je igde vise uopste i interesantno.
Link to comment

Tito na zidu me je impresionirao, bilo mi je drago, pogotovo kada sam shvatio da greje kada mu se pridje. Pokrenulo mi osecanja. Moj licni utisak i dozivljaj, a ne smislenost ili besmislenost dela. Nema drugog pogleda.

Link to comment
Tito na zidu me je impresionirao, bilo mi je drago, pogotovo kada sam shvatio da greje kada mu se pridje. Pokrenulo mi osecanja. Moj licni utisak i dozivljaj, a ne smislenost ili besmislenost dela. Nema drugog pogleda.
... upravo. Svejedno je sta je na Oktobarskom Salonu izlozeno. Bitno je kakva publika dolazi.Kriticari su se uglavnom slozili u stavu da kriterijuma vise nema i da se ne moze reci sta jeste a sta nije umetnost. Doduse, takav stav ih po logici stvari dezintegrise kao kriticare i daje im zivotnu mogucnost da se bave nekim drugim, korisnijim poslom (sto su oni nekako propustili da primete :mellow: )@KM: pisoar oslobadja od napetosti. Mislim da je tada glasanjem trgovaca odluceno da umetnost nije napeta. Za konceptualiste, posle pisoara sve je dekadencija. Edited by CowBoy
Link to comment
Tito na zidu me je impresionirao, bilo mi je drago, pogotovo kada sam shvatio da greje kada mu se pridje. Pokrenulo mi osecanja. Moj licni utisak i dozivljaj, a ne smislenost ili besmislenost dela. Nema drugog pogleda.
I mene se Tito na zidu uvek dojmi; svaki put kada svrnem u kafanu Jablanica pored Đerma, kad vidim dve (2) Titove slike, jedna crno-bela a druga kolor u boji, mene ogreje oko srca, a to mi je i bolje od izložbe jer mogu da sednem poručim pojedem popijem i platim. A muzika na uvce. Pasulj odličan, čorbast, samo ih somun jebe, često je bajat. Edited by kud_genijalci
Link to comment
Hehe, pisoar, odavno ga nije bilo. Cowboye, zamisli scenu: Marina Abramovic u pisoaru u izlogu pere koske. A, sta kazes?
ti oces da kauboj rikne?kakogod oktobarac prilicno bedan ove godine. izuzev yael i jos par radova dodje mu to onako tanko i koncepcijski i izlagacki.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...