Jump to content
IGNORED

Zabrana prodaje alkohola u Beogradu posle 22h?


*edited by mod

Recommended Posts

Nije, nije. Prodaja piva je dozvoljena i posle 18 ali bezalkoholnog. Kako sam se samo zajeb'o prvi put kad sam kupovao pivo u marketu u Norveskoj. :isuse:
Mene su ljubazno pitali znam li koliko ima sati. :D Edited by Halvard
Link to comment
  • Replies 735
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • Hella

    42

  • pacey defender

    34

  • hazard

    31

Znaci ideja je da Beograd postane nesto kao Zeneva, samo prljava, ruzna i siromasna.Inace potpuno je jasno kako je ovaj propis nastao: kao kompenzacija ugostiteljima za skracivanje radnog vremena.Meni ni iz dzepa ni u dzep: ovo mesto vec izvesno vreme ne osecam kao svoj grad i vrlo malo me interesuje sudbina Beograda. Ali, zao mi je klinaca: nece nauciti kako je lepo sesti u letnje vece na klupicu u parku sa `ladnim pivom iz dragstora ili trafike, i svakih sat vremena se raspravljati sa ekipom ko ce ici po "dopunu".

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Znaci ideja je da Beograd postane nesto kao Zeneva, samo prljava, ruzna i siromasna.Inace potpuno je jasno kako je ovaj propis nastao: kao kompenzacija ugostiteljima za skracivanje radnog vremena.Meni ni iz dzepa ni u dzep: ovo mesto vec izvesno vreme ne osecam kao svoj grad i vrlo malo me interesuje sudbina Beograda. Ali, zao mi je klinaca: nece nauciti kako je lepo sesti u letnje vece na klupicu u parku sa `ladnim pivom iz dragstora ili trafike, i svakih sat vremena se raspravljati sa ekipom ko ce ici po "dopunu".
daj ne budali ko da ce to ikog spreciti da pije. ovo samo pere bulju DSu.
Link to comment
daj ne budali ko da ce to ikog spreciti da pije. ovo samo pere bulju DSu.
e, pazi, jasno mi je sta je namera. medjutim, u poslednje vreme primecujem trend da se ti "mali" i komunalni zakoni i te kako sprovode. valjda da bi potpuno trula drzava pokazala da je u stanju da obnasa svoje funkcije. primera imas koliko hoces - teranje baba sto prodaju cvece, zakon o pusenju koji se kako - tako postuje itd. naravno, ako se skupi 500.000 ljudi koji naprave jedan isti prestup, uradices sve da im olaksas zivot, na stetu onih koji taj prestup nisu ucinili. ne smes da kupis pivo na trafici, ali smes da sagradis kucer`nu od 3 sprata bez ijednog papira i troskove legalizacije platice oni koji su zakone postovali. na kraju, uvek su tu romske stracare, njih je najlakse rusiti jer ti je dovoljan jedan bager, a i saljes sliku da se postuje neki red. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Napokon jedna hrabra odluka koja udara direktno u srž najvećeg gradskog problema. Mladima, koji su do sada traćili svoje vreme uništavajući svoje zdravlje po gradskim klupicama i parkovima odmah podeliti lopate i eto metroa očas posla. Najjači mi je ovaj deo vesti:

Predstavnici gradskih vlasti danas su imali sastanak sa većinom predstavnika najvećih trgovinskih lanaca u Beogradu koji su podržali ovu inicijativu.
Sjajni ljudi, koji su spremni da žrtvuju svoj enormni profit koji ostvaruju prodajom alkohola posle 22h zarad opšteg interesa. Do duše, oni svoje radnje zatvaraju u 21 ili 22h, al nemojmo se sad hvatati za detalje...
Link to comment
Rajot!!!
u qurac ...Zivo me zanima sta da rade oni koji idu u goste posle 22h?Ili sta je sa situacijom kad odem u u neki mega-giga-market da kupujem alkohol za kucne potrebe (to je obicno posle 22h kad ima manje guzve)
Link to comment
u qurac ...Zivo me zanima sta da rade oni koji idu u goste posle 22h?Ili sta je sa situacijom kad odem u u neki mega-giga-market da kupujem alkohol za kucne potrebe (to je obicno posle 22h kad ima manje guzve)
Nista, ne moze, nema, kraj, aj razlaz, drzava je to smislila a ti preispitujes.Jel sam ja rekao razlaz, gradjanine.smiley-cop.gif Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Nisam znao da je i u NS zabranjena prodaja alkoholnih pica od 23 do 6. I kako funkcionise jel se postuje?
Mi smo za vas Zapadna Evropa! Jos od proletos...Ali, mi pankeri ne jebemo zivu silu. Ne dajemo govno a ni jebanje!Ovako se to radi: Dodjes, uzmes alkofola koliko oces. Izracunas koliko kosta. Ostavis toliko love na kasi i izadjes. Ona ili on nek kuca racun u 06:01AM. Nisi ukro, kupio si artikal koji je legalno na prodaju i platio si koliko treba. Ostavi baksis barem...
Link to comment
ne mogu a da ne primetim da mnogo veće karakteristike alkoholičara pokazuje onaj što alkohol kupuje u sedam ili osam ujutro, nego onaj student što pred odlazak na akademiju kupi par limenki piva.
+1 , osim toga, onaj kome je alkohol na pameti, naci ce nachin da dodje do njega ...Ovde kod mene postoji ta zabrana vec neko vreme. Ne kupujem chesto alkohol, ali sam se nashao nekoliko puta u nezgodnoj situaciji (poshto i ne primecujem tu zabranu) ... krenem na imendan, a desi se da nemam flashu vina u kuci.Sad sam se navikao, pa se pripremim na vreme ... ali je to opet bezveze, tko ce da misli o tim perifernim stvarima ... neka se poshtuje zabrana prodaje maloletnicima, i neka inspektori revnosnije rade svoj posao.
:D ali kako zamišljaju ovo da kontrolišu? Inspektori inače ne rade noću, zar ne? I ako rade, pretpostavljam da će se orijentisati na centralnu gradsku zonu. U naselju Glumčevo brdo u Barajevu, ili ovde kod mene na Miljakovcu, kapiram da neće biti nikakvih promena.
Sva alkoholna pica moraju biti fizichki odvojena od ostalih proizvoda i pod kljuchem. Valjda je tako lakshe da se izvrshi kontrola.I da, zabrana je bila od 19h, pa su je pomerili na 21 ... sad je valjda opet od 19 ... ne znam ni razloge zashto su menjali. Edited by cedo
Link to comment
Podrzavam inicijativu gradskih otaca. Od 22 do 6 treba da se vezba u teretani, a ne da se loce na ulici
apsolutno. i da se slika. ko nema za akril, moze i tehnika `flomaster na papiru`.^_^kristijan_golubovic_01x.jpg
a desi se da nemam flashu vina u kuci.... tko ce da misli o tim perifernim stvarima ...
a gradjani s ovakvim stavom ustavom da se banuju!angry.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...