Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Kriza ovih dana ozbiljno trese i Požešku ulicu, Wall Street na Banovom brdu, gde skoro svaka od banaka registrovanih u Srbiji ima bar jednu filijalu. Intesa je ugasila filijalu kod pijace, pa sve češće viđam red od petnaestak ljudi pred njihovim bankomatom preko puta City Halla. ProCredit je ugasio filijalu na Vidikovcu i otpustio jednog blagajnika u Požeškoj, pa su sada popodne neviđene gužve. Izgleda da  ProCreditu baš loše ide u poslednje vreme, najpre su pre godinu i kusur otvorili filijalu u Dečanskoj, da bi je nedavno zatvorili zajedno sa onom u Kneza Miloša, a nema više ni filijale kod Crvenog krsta. Je li se uzburkalo i kod drugih? 

Edited by ajgor
Link to comment

To traje otkad je počela kriza pre par godina, nije ništa novo...redovno se zatvaraju filijale, samo se prvo kreće od unutrašnjosti...nisam siguran da je Požeška baš reprezentativan uzorak :D

Link to comment

Intesa otvara dve nove filijale jednu u trgovackoj i jednu u kursulinoj. i rekonstruisu bar 20 drugih ekspozitura. Zber je otvorio desetine novih ekspozitura tako da mozda mislim da je ti se cini.

Link to comment

zar već nema filijalu u trgovačkoj, tačno do dafa?

 

U pravu si. verovatno će nju da presele, nova ce biti pored vera.

 

edit. nije pored dafa nego prekoputa pa malo zavuceno. verovatno je zato sele.

Edited by yabadaba
Link to comment

To traje otkad je počela kriza pre par godina, nije ništa novo...redovno se zatvaraju filijale, samo se prvo kreće od unutrašnjosti...nisam siguran da je Požeška baš reprezentativan uzorak :D

 

Požešku sam odabrao jer, uz valjda Cara Dušana na Dorćolu, ima najveću koncentraciju banaka u Srbiji po dužnom metru :) Drugo, nigde drugde nisam viđao po dve filijale iste banke na razmaku manjem od 500 m (EFG, Raiffeisen). Do pre dve godine samo su se otvarale nove filijale, onda je EFG zatvorio jednu od dve lokacije, a sada su sem pomenute Intese iselili i Marfin. Zaista ne znam čime Požeška zavređuje toliku bankarsku prisutnost, osim uvažavanja brđanskog mentaliteta po kome ono čega nema u Požeškoj ni ne postoji :) Ne jednom sam video kakvu kiselu facu naprave brđanski kupci kada saznaju da za nešto ipak moraju da odu do grada, odnosno dalje od Ade Ciganlije. 

Link to comment

Drugo, nigde drugde nisam viđao po dve filijale iste banke na razmaku manjem od 500 m (EFG, Raiffeisen).

 

To ima i na Bulevaru, npr. imaš Eurobanku kod Liona i onda odma dole kod Pop Stojanove, nema više od 500m sigurno...

 

EFG i Marfin su odavno u deflaciji, zatvaraju filijale otkako je kriza počela

Link to comment

Inteza je pre nekoliko meseci zatvorila ekspozituru preko puta Metropol-a.

Potpuno nerazuman potez budući da je sledeća najbliža ekspozitura u Ruzveltovoj i da je na tom mestu Bulevar najprometniji.

Jedino ako su ih isterali odatle jer se na tom mestu kasnije otvorila ekspozitura Sber banke.

Link to comment

Moguće da je Sber koji je u ekspanziji, jednostavno ponudio više. I iz filijale kod Liona su ih izbacili jer je Poreska uprava (ili koji već organ min. finansija tu stoluje sada) htela da se proširi, pa su se prebacili jednu tramvajsku stanicu niže ka gradu.

Link to comment

Požešku sam odabrao jer, uz valjda Cara Dušana na Dorćolu, ima najveću koncentraciju banaka u Srbiji po dužnom metru :) Drugo, nigde drugde nisam viđao po dve filijale iste banke na razmaku manjem od 500 m (EFG, Raiffeisen). Do pre dve godine samo su se otvarale nove filijale, onda je EFG zatvorio jednu od dve lokacije, a sada su sem pomenute Intese iselili i Marfin. Zaista ne znam čime Požeška zavređuje toliku bankarsku prisutnost, osim uvažavanja brđanskog mentaliteta po kome ono čega nema u Požeškoj ni ne postoji :) Ne jednom sam video kakvu kiselu facu naprave brđanski kupci kada saznaju da za nešto ipak moraju da odu do grada, odnosno dalje od Ade Ciganlije. 

Pravda za Požešku. U svoje vreme rahmetli Alco banka je tu imala centralu, kakve bre filijale.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...