Jump to content
IGNORED

Twin Peaks nova sezona, vreme je za hajp


Lrd

Recommended Posts

TP:R odličan, na nivou prethodnih ostvarenja slične tematike i značajno razumljiviji (ili lakši za interpretaciju) od Inland Empire.

 

Čudi me koliko sveta i kritike shvata radnju bukvalno (npr ovo što je Indy okačio) pa Cooper (and the gang) ispadoše superheroji u borbi protiv arhizla i spasioci sveta.

 

Sezona mnogo vuče iz Eraserheada, Lost Highwaya, Mulholland Drivea a lično otkrovenje mi je da, kad svedoh utiske, i Straight Story tematski spada u isti ciklus (odnos prema nepodnošljivoj realnosti).

 

Odličan 5, do sledećeg puta.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment

Mene razvalilo.

 

Nemam problem sa time sto nista nisam shvatio, Linch ima svoje kodove, kljuceve i brave na kuci koju nikada nikome (pa cak ni samim glumcima) ne pokazuje celu. Vrlo zajeban reditelj, nesebican - daje svoj rad na tumacenje (bukvalno) svakome, nikada sam ne poentira, ama ni blizu ne pridje poenti (to mi je btw. definicija umetnosti - oseca ljudsku stvarnost ali nista ne konstatuje)

 

Na pola sam druge sezone i nije mi jasno kako sam mogao da ne gledam ovo do sada - mada je, vec sada vidim, treca sezona 1 kvantna stvar u odnosu na prethodne dve. Predivno beznadje.

 

Umetnik.

Edited by Caligula
Link to comment

Čudi me koliko sveta i kritike shvata radnju bukvalno (npr ovo što je Indy okačio) pa Cooper (and the gang) ispadoše superheroji u borbi protiv arhizla i spasioci sveta.

 

 

 

 

Nisam ja, već Zema. I, da, apsolutno mislim da je to najjača interpretacija (dosad). EDIT. I nisu spasavali svet, već Twin Peaks koji je Cooper onoliko zavoleo u prvom serijalu (da je ozbiljno planirao tamo da se preseli), a koji je njegov doppelganger (sa Judy) u velikoj meri ruinirao (osim mladog Wallya, mlada generacija u TP Return je potpuni raspad, ako neko nije primetio.)

Edited by Indy
Link to comment

Jel bio neko na terenu? http://welcometotwinpeaks.com/news/twin-peaks-season-4-years/

In  support of his “Small Stories” photo exhibition currently on display at the Belgrade Culture Centre (Kulturni Centar Beograda) in Serbia, David Lynch participated in a public Skype session projected onto the cinema screen of KCB’s jam-packed theater. It marked the first public event where he would talk Twin Peaks since the perplexing finale on September 3rd.

 

While taking several questions from the audience face-to-face, the director declined to reveal the fate of Audrey Horne, whose very last shot in Part 15 was both abrupt and confusing. “What matters is what you believe happened,” he clarified. “Many things in life just happen and we have to come to our own conclusions. You can, for example, read a book that raises a series of questions, and you want to talk to the author, but he died a hundred years ago. That’s why everything is up to you.” In other words, and as noticeably demonstrated by the Twin Peaks discussion forum, we are all detectives.

 

Link to comment

 

 

Voleo bih da više nikada ne bude novih epizoda Twin Peaksa. Jer mi se čini da je ovo mesto lepše živelo u našim snovima i sećanjima, nego u (novoj) Lynchovoj javi.

 

u prevodu:

 

 

 

Starost je čudna. Pogotovo ako si renomirani reditelj. Iz onoga što se da videti, većina kada ostari ili počne da baš brlja kroz svoje filmove i da ubacuje pojedine ideje koje tu nit pripadaju nit se uklapaju u opšti narativ. Mali broj filmskih kreatora je uspeo da se povuče dostojanstveno. Na žalost, David Lynch* nije jedan od njih.

 

*pisalo Ridley Scott, ja izmenio.

Link to comment

kaki je ovo komentar "zastrasujuche mlado-sedo izgledajucheg Bobija"?? covek stari potpuno neodoljivo.... i mlogo mi je zao sto ga Linc nije bolje iskoristijo

 

inace, i sto se mene tice, jedva cekam da vidim sta Guy Maddin sprema sledeche...... dok je gosn Linc pokazao da je vrlo spreman da se penzijonise

Edited by Hippie
Link to comment

TP:R odličan, na nivou prethodnih ostvarenja slične tematike i značajno razumljiviji (ili lakši za interpretaciju) od Inland Empire.

 

Čudi me koliko sveta i kritike shvata radnju bukvalno (npr ovo što je Indy okačio) pa Cooper (and the gang) ispadoše superheroji u borbi protiv arhizla i spasioci sveta.

 

Sezona mnogo vuče iz Eraserheada, Lost Highwaya, Mulholland Drivea a lično otkrovenje mi je da, kad svedoh utiske, i Straight Story tematski spada u isti ciklus (odnos prema nepodnošljivoj realnosti).

 

Odličan 5, do sledećeg puta.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

+1

 

vrlo slicno MDu i LHu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...